Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Авторско право
Автор: camelasign   
Дата:   03-02-15 12:46

Как може фотограф да потърси правата си, ако известен журналист е използвал негови фотографии като илюстрация към статия. Без да е поискал разрешение или да е публикувал името на автора на фотосите...

Отговори на това съобщение
 Re: Авторско право
Автор: J0R0   
Дата:   03-02-15 12:49

1. Адвокат.
2. Изпращане на нотариална покана за... (пишеш какво точно искаш)
3. Иск в съда, ако нещата не станат с добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Авторско право
Автор: MikeDimit   
Дата:   03-02-15 16:31

Те ти казус. Снимката на малкия. Правена от известна фотографка, за български поръчител по чужд рекламен проект. Определено като родител не съм давал съгласието си за публикация , камо ли в подобен контекст. Ся...Ако взема, че се ядосам?!? Авторите на страничката да не станат на маймуни.Обаче с по-добрата ми половинка си гледаме живота и от всяка ситуация се опитваме да извлечем положителен момент. Но ... снимката си има автор и поръчител. Теоретично май можем да атакуваме и от три страни маймуните от страничката? Знам, че мога да докладвам във фейса, ама честно имам си по-интересни неща за вършене.
https://www.facebook.com/smehnaex/photos/a.137628329766568.1073741828.135344259994975/30504892635784...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »