Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Image stacking за неастрофотографски цели. Някой пробвал ли е?
Автор: batsali   
Дата:   28-01-15 10:21

Най-вече ме интересува шумоподтискане и увеличаване на разделителната способност на системата обектив-сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Image stacking за неастрофотографски цели. Някой пробвал ли е?
Автор: yotov   
Дата:   28-01-15 16:00

Често използвам техниката за снимане на интериор при слабо осветление и високо ISO. 6-8 еднакви кадъра на исо 3200 примерно или 6400, стакване във фотошопа и смея да кажа, че резултатът е доста добър.

П.П. Става въпрос за шумоподтискане, за промяна на резолюцията не знам как става.



Публикацията е редактирана (28-01-15 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Image stacking за неастрофотографски цели. Някой пробвал ли е?
Автор: rx   
Дата:   28-01-15 16:10

Има няколко софтуера за суперрезолюция - този, който аз съм ползвал е photoacute. Върши работа, но ако кадрите имат дори леко разместване, почват да се получават артефакти.

Отговори на това съобщение
 Re: Image stacking за неастрофотографски цели. Някой пробвал ли е?
Автор: batsali   
Дата:   28-01-15 22:53

То не е ли точно това идеята на суперрезолюционните методи - да има леко мърдане, че да има от какво да се интерполира реална информация, която обаче по ред причини не може да се хване в един кадър. Даже четох, че е най-добре да има aliasing, демек филтърът пред сензора пречи на тва упражнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Image stacking за неастрофотографски цели. Някой пробвал ли е?
Автор: rx   
Дата:   28-01-15 22:58

Ами не знам, определено със стабилен статив резултата е по-добър, особено когато има някакви фини текстури :) Може и аз нещо да греша в методологията...

Отговори на това съобщение
 Re: Image stacking за неастрофотографски цели. Някой пробвал ли е?
Автор: batsali   
Дата:   28-01-15 23:51

Със статив, да. То мърдането трябва да е от порядъка на половин, един пиксел, там някъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Image stacking за неастрофотографски цели. Някой пробвал ли е?
Автор: RazorJack   
Дата:   29-01-15 09:53

по скоро интерполирането идва от това че шумът е на случайни места по кадъра, никога на едно и също място, а реалните обекти не трябва да мърдат :)batsali написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Image stacking за неастрофотографски цели. Някой пробвал ли е?
Автор: rx   
Дата:   29-01-15 09:59

RazorJack не си прав - интерполирането няма общо с алгоритмите за суперрезолюция - както batsali е написал, те разчитат на малки разлики - по-малки от крайната резолюция на системта. От тези разлики алгоритъма преценява какво има "между" два пиксела в най-общия смисъл.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »