Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми статив
Автор: НиколайМиланов   
Дата:   09-01-15 12:50

Здравейте, бихте ли ми препоръчали марка и модел на хубав статив. Статива ще го ползвам за портрети с ръчни обективи и тук таме някоя и друга нощна. Аз съм 193см., така че ако е височък няма да е лошо, но пък да е стабилен. Има и още нещо,отскоро живея в Лондон, така че бая ще се носи из градския транспорт. Не слагам таван на цената, но все пак да не е четири цифрено число :)


Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: fraction   
Дата:   09-01-15 12:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: шанс   
Дата:   09-01-15 18:53

just an idea..

gorillapod slr zoom/focus > за градски условия > винаги има къде да го "закачиш" > не заема особенно много място > не тежи особенно много.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: kvakioh   
Дата:   09-01-15 19:18

Статив хубав, висок и стабилен, лек удобен само отделно главата и основата. Купува се веднъж и се ползва с години безпроблемно.
Ако може все пак да се даде някаква информация за тегло на техниката приблизително, условия на ползване като град, река, планина, вода, и др.
Kaто цяло е трудно да се намери готин статив например 180см. Средно са макс до 170см. Една допълнителна глава ще вдигне леко височината.

294 Manfrotto Алуминиев плюс глава
Тoзи ще станат най-много 180см с отделна глава.
Manfrotto Junior Head е удобна и компактна, ще пасне добре.
Има десетки варианти, като височината трудно ще стигне до 185см.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-01-15 22:46

Manfrotto 055cxpro3 виж го в ebay или амазон страхотен статив опъва се na 175см + глава ще стане 18+ а с апарата ще ти доиде на идеална височина! Много стабилен, кърбонов тежи 1.65кг, централната колона се вади и варти в всички посоки, краката са супер подвижни! Страхотен е за мнг видове фотография! Продуктова, архитектурна, макро, пейзажи много функционален е! Не е перфектен за мнг разнасяне има и по компактни но все пак е лек алуминиевия му брат е поне кило по тежък! Аз го имам и съм много доволен! Макар на скоро да си взех и втори които да е още по практичен за патувания особено с самолет, згъва се и се сабира в раницата но си става основно за пейзажи за което и го ползвам :) Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-01-15 22:55

Сега погкеднах в амазон го няма а аз от там го купих преди, само в ебау!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-01-15 23:05

Все пак както kvakioh написа важно е какво ще снимаш и каква техника ще закачаш на него! Този който аз ти предложих е здрав, лек но и солиден функционален статив който може да държи сериозна техника! Която аз даже още нямам но съм си го купил и инвистирал повече пари с преспектива да го ползвам много години! :) Но ако нямаш намерение да закачаш мнг тежка техника и ще го ползваш основно за пейзажи и др! Може да се измисли и по практичен и по евтин вариант! Кажи за какво ще го ползваш и каква техника ще закачаш??? А и оделно ще трябва и глава да си купиш имаи го в предвид! Има стативи които си варвят направо и с глава![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: kvakioh   
Дата:   10-01-15 14:29

Benro A3580F+ глава Manfrotto X Pro 3 Way Head, става към 1.85см, доста добра комбинация, с единствен лек недостатък теглото може би.
Benro A2970F основа с глава отделно ще е почти 1.90см.
Hama Delta Pro 180 3D глава. Евтин, приятен, лек, е най-изгодното и прилично и високо като см предложение.
Oсновите са лесни, главите може да са всякакви, по избор.
Това е краткия ми разбор от това, което е добро като идея и цени.
В Англия има избор доста, има магазини и десетки страници за поръчка. Мой съвет като за последно е да се ходи и да се пробва, може и да не се купи, но да се види и прецени.
Карбон или алуминии- до решение с $$$ е най-вече.



Публикацията е редактирана (10-01-15 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: chefo111   
Дата:   10-01-15 17:44

Използвам темата за да питам дали някой ползва китайски статив и съответно да каже дали е доволен(+/-)
За този статив статив някакво мнение?


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: kvakioh   
Дата:   10-01-15 19:01

XCSOURCE има едни китайски и са яки като изработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: НиколайМиланов   
Дата:   11-01-15 19:22

Благодаря на всички за помоща! Мисля да пробвам с комбинацията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »