Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Връщане във времето
Автор: KanKubrat   
Дата:   08-01-15 20:59

Здравейте,
от известно време ми се иска да поекспериментирам с по-стари аналогови техники, т.е. да поснимам на филм, за лично удоволствие. Въпроса ми е дали да си търся някоя Yashica 35 мм (или подобен) или да си търся евтина стара средноформатна камера? Поразтърсих се из форума, ама не намерих никакви съвети по въпроса. Някой може ли да даде насоки?

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане във времето
Автор: Malakar   
Дата:   08-01-15 21:16

Моят съвет е средноформатна камера. От гледна точка на формата, аз лично не виждам причина да снимаш лайка - в момента можеш спокойно и лесно да направиш който и да е дигитален кадър лайка формат да изглежда като който и да е филм. Единственото, което ти остава, е бъркане на химикали, копиране/сканиране и т.н. Аз лично си оставих един Канонет колкото да имам нещо и минах на среден формат - Яшика мат 124г и Мамия РБ67 Про С.

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане във времето
Автор: my.point.of.view   
Дата:   09-01-15 00:34

Моят съвет е малкоформатна камера. Мобилен си и си бърз, ако е нужно. Ако усетиш, че не ти трябва бързина, тогава си вземи един средноформатен фотоапарат. Така или иначе фотоапаратите на филм са евтини, не е голяма набутвация да си вземеш един малкоформатен и един средноформатен фотоапарат след време, ако ти е нужно. Но при положение, че се чудиш, аз бих заложил на малкия формат. Защото минеш ли на среден формат веднага, ще се чудиш какво им е на хората с леките апаратчета : )

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »