Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: DX   
Дата:   03-01-15 14:45

Моля, препоръчайте ми принтер за семейни снимки в домашни условия, нещо непретенциозно, но да служи добре и като резултати да не е отчайващо зле. Преди имах един Канон, не помня какъв модел беше, принтираше размер 10х15см, беше малко бавен, но ми вършеше чудесна работа, но го подарих, с идеята да си принтирам в студията. Сега обаче ми се понасъбра доста семеен материал с малчугана и ми се иска да имам нещо под ръка, да допълвам семейния албум. Не търся най-доброто! Нито ми трябва нещо комбинирано като скенер, принтер, копир... Птосто обикновен принтер само за фото снимки, приемлив вариант на разумна цена. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-01-15 14:54

Епсън L800, ако идва скъп по-добре да си копирате в някое фото... По-евтините варианти са с доста по-лошо качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: kote   
Дата:   03-01-15 15:02

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=20296

това или най-евтино онлайн към сайт за снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: koev   
Дата:   04-01-15 16:30

http://polycomp.bg/poly/product-details/0006301857655?pas=1420380527292

- това е в момента около 230лв. По-бавен е от л800 и само с 4 цвята, но е супер като цена/стойност на разпечатка. Мастилата му не са пигментни, но можеш да си вземеш после от Вичо (прокарт) като ти свършат оригиналните. Оставени навън и на слънце снимките след 6-тия месец се скапват, но ако се сложат в рамка с покритие или в албум нямат грижи. Оригиналното мастило е 12лв/70мл за цвят.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: DX   
Дата:   04-01-15 19:14

Благодаря за мненията. Исках да попитам какво мислите за Canon SELPHY CP780 или 710? Изобщо 7-ма серия ми изглеждат по-надеждни някак си...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: kote   
Дата:   04-01-15 20:15

все тая всички са хубави
гледай консуматив да има и на каква цена се връзва
която ти идва по-изгодно нея вземи

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: deerstalker   
Дата:   04-01-15 20:20

SELPHY CP780 на този принтер не можеш да му изхраниш само хартията и ролката със цветовете - една снимка само материалите е около 70 стотинки, без да смяташ амортизация на принтер, ток, работа на фотографа и т.н. Хубави са ама да получаваш заплата 2000 лева - тогава [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: didesignbg   
Дата:   04-01-15 22:34

Simbon4o написа:

> Епсън L800, ако идва скъп по-добре да
> си копирате в някое фото...
> По-евтините варианти са с доста
> по-лошо качество.

Симбоне бъркаш нещо. Не вярвам да не знаеш какво е Л800 - Р50 на тройна цена... За домашно ползване всяка фото плювалка на епсън и канон е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: sergooo   
Дата:   05-01-15 02:45

Л800 , това е принтера за теб , повярваи ми

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: IshootPeople   
Дата:   05-01-15 13:14

Epson Expression XP-610 a някой да каже нещо за тази машинка >?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-01-15 14:42

Този последният работи с мастилници със сравнително малък капацитет с мастила Клария... Виж цените на мастилниците и тогава решавай.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: JohnyWalker   
Дата:   05-01-15 14:47

Гласувам с двете ръце за Епсън L800

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: koev   
Дата:   05-01-15 15:05

Обаче не обръщате внимание на заглавието "домашни условия". Epson L110, който предложих е нелоша алтернатива на L800 (също не е с пигментни мастила) със същата система за подаване на мастило и е само 230лв. Колко струва L800?
Ама питащия си знае...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: Блясък   
Дата:   06-01-15 10:04

Без да давам акъл кой принтер да се купи, само потвърждавам по-горното мнение, че L800 е всъщност Р50 с няколко пъти завишена цена. Сравнявал съм ги чарк по чарк - приличат си като две капки вода. Разликата е в системата за мастило.
Апропо, Р50 последните бройки струваха 300 лева, а първата му цена беше 115 лв [smilie5]
Епсън са за https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/250.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: RazorJack   
Дата:   06-01-15 10:42

абе офтопик ама понеже не съм виждал наживо такива принтери за снимки искам да попитам това обикновен мастилноструен принтер ама по качествен ли е или има някаква разлика? в смисъл снимките като излязат размазва ли се мастилото ако се навлажнят или са като на фотохартия?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: JohnyWalker   
Дата:   06-01-15 11:34

Не знаех че има и по-евтини модели.
Специално от Л800 съм много доволен, евтини мастила, печат върху СД, и може да го оставиш половин година без да му засъхне главата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: mihajlov2   
Дата:   06-01-15 11:46

Основната разлика между L800 и L110 e броя на цветовете /мастилниците - т.е. резервоарите/ - 6 срещу 4. Оттам следват и известни различия в качеството /цветопредаването/ при печат на снимки...



Публикацията е редактирана (06-01-15 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: factor.bg   
Дата:   06-01-15 14:14

L100 е наистина домашен принтер, но не е фото-принтер. Не може да печата без бели полета, предвиден е за леки натоварвания.

Абсорберите за отпадналото при почистване мастило са с много по-малък обем, което значи по-честа подмяна, докато абсорберите на L800 издържат поне 12000 - 14000 снимки без бяло поле и поне 17000 - 18000 снимки, ако печатате с бели полета.

Разликата между L800 и P50 е сериозна, L800 има много по-голям ресурс - имаме клиенти, които са отпечатали по над 150 000 снимки и продължават.

Качеството на мастилата е различно, затова за L100 са по-евтини. Мастилата за L800 не са Claria, но са фото-мастила и снимките, отпечатани с тях, са много по-добри от тези, отпечатани с L100.
L100 не печата дискове, докато L800 печата дискове.

Ако искате да печатате снимки, L800 е решението, при което имате себестойност на мастилото от 5 стотинки с ДДС, за снимка 10/15, без да се занимавате с рефилни системи и китайски мастила, при постоянно високо качество, без каквито и да е запушвания.

За повече информация - www.factor.bg или info@factor.bg.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: koev   
Дата:   06-01-15 17:29

Аз не съм търговец и не си предлагам стоката на никого. Не споря, че л800 е добър, само изтъквам много по-добрата цена за ДОМАШНА УПОТРЕБА на нов мастиленоструен принтер. И канони и hp-та и епсъни има с по 4 цвята и пак стават снимки с подходящата хартия. Л800 разпечатка след 6-тия месец на открито как изглежда, ама с обикновените мастила а не с пигментни? Не е като да не съм виждал...

Но не разбрах колко струва сега л800 или да си го вземем от ЕМАГ? Над 400 лв разлика има между двата модела. Не е малко според мен...



Публикацията е редактирана (06-01-15 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: DX   
Дата:   08-01-15 00:26

Колеги, много благодаря за изчерпателните отговори. Съжалявам, че предизвиках спор сред вас, но пък в него се ражда истината...нали така? ;)
Аз търсех нещо по-бюджетно и най-вероятно ще се спра на някой от Канон-ите или на този Epson L110. Бюджета ще е до към 200-250лв, така, че няма да се изхвърлям с най-добторо. Благодаря още веднъж!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-15 01:04

Всички сме виждали снимки от края на 19 началото на 20 век, много от нас дори това е част от семейният им архив. Лошото е, че нашите внуци НИКОГА няма да видят снимка направена от днешен мастиленоструен принтер [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: DX   
Дата:   08-01-15 01:22

Чак тъжно звучи някак... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: джъмбо   
Дата:   08-01-15 09:36

няма да видят вниците на тези които не са си направили труда да отпечатат...
аз печатам с оригинални мастила на оригинални медии пък да видим... за сега даянат в слънчева стая [cool]
да не говорим колко снимки от 19 век не сме видяли защото са се скапали от недобри емулсии или химикали...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми принтер за снимки (домашни условия)
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-15 12:29

На съвременните принтери трябва да има указания в книжката от рода на:

...Най-добри резултати може да получите ако съхранявате копията в мазата, при постоянна влажност и температура и да ги разглеждате два пъти годишно с фенерче....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »