Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ANUBIS76   
Дата:   01-01-15 23:40

Здравейте,
може и да е писано във форума и ако е така- извинете ме. Нов съм тук :) Моля ви кажете ми - решил съм да си купя един от двата модела sony a 3000 или soni hx 300. Обичам да снимам и съм любител, така, че не искам темата да прераства в спор кой от двата е по голяма сапунерка. Интересуват ме чисти снимки и най вече постигнати със zoom. Също така и такива, които са на оскъдна светлина. Ще ви бъда благодарен ако обърнете внимание на един чист лаик, които обича да снима :) п.с Гледах и един никон coolpix L830. Може да коментирате и него. Но бюджета ми е до 600 лева и свободното ми време за снимане е твърде малко. Благодаря ви предварително и бъдете здрави.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: spotter84   
Дата:   01-01-15 23:43

В такъв случай Анубис аз веднага бих препоръчал за тези пари Sony A58. Мисля, че всеки момент цената ще достигне някъде толкова заедно с китовия обектив. Максимум 650. И ще имаш много хубава картинка, добро шумоподтискане и повод да слагаш огромен набор от обективи после.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ANUBIS76   
Дата:   01-01-15 23:47

Благодадаря ти...и аз го гледах, но пак казвам - не съм професионалист и едва ли ще тръгна да купувам обективи, при положение че нищо не разбирам :)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-15 00:20

Ами А3000 може да прави много п-хубави снимки, но идеята е да сменяш обективи. Може и с този от комплекта, но той няма възможностите на зума на сапунерката. Поне още един обектив ще ти трябва за по-голямо увеличение за да наподобява това на компактния апарат.

Като качество на снимките и възможности за работа при слаба светлина А3000 ще е мнгоо напред.

В съседната тема със снимките от безогледални има кадри с а3000 и съвсем не са лоши. Виж го по-скоро в магазина как ще ти допадне.

Има и по-малки апарати като А5100 и А5000. Те са със сходни и дори по-добри възможности та ако искаш погледни и тях Ако има все още някъде NEX-5T модела преди А5000, може да е добра оферта нов.

Има вариант и да се огледаш за втора употреба НЕКС-6 - много готина машинка от доста по-висок клас

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-01-15 07:46

Автор: ANUBIS76
Дата: 01-01-15 23:40
Интересуват ме чисти снимки и най вече постигнати със zoom. Също така и такива, които са на оскъдна светлина.

Тези неща си противоречат.
За "чисти" снимки, и за снимане на оскъдна светлина, ти трябва апарат с голяма матрица (Sony А3000). Освен това трябва да можеш да работиш с него, и да имаш един минимум познания в областта на фотографията и обработването на изображения. Нещата не стават просто да насочиш, натиснеш спусъка, и да извадиш перфектна снимка от картата [smile] .
Но ако държиш на големия зуум - той се постига на малка матричка, например като тази в Sony HX300 или Nikon L830. Но пък при този клас качеството е много компромисно (меко казано).

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   02-01-15 08:53

"Чистите снимки" и на тъмно и светло и със зуум и без искат и умения от фотографа. При така зададен въпрос направо ти казвам: взимай Sony HX300. Ще бъдеш щастлив с него!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-01-15 09:46

Аз бих добавил в чуденето Panasonic FZ200 [smilie3] така като гледам сменяемата оптика ще е минус.
http://www.imaging-resource.com/cameras/panasonic/fz200/vs/sony/hx300/image-quality

Ето сравнение.



Публикацията е редактирана (02-01-15 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-01-15 10:17

Ако успееш да пробуташ Panasonic на Sony фен - признавам те [smilie24] [smilie18] .
Иначе FZ200 си заслужава - дори и само заради RAW формата. Но е с 200 лв над бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: bajji   
Дата:   02-01-15 18:40

Здравейте,интересна ми е темата,тъй като се замислям и аз за сапунерка ,която да мъкна по планината.Никон л-830,не бих взел -няма нито визьор,нито ръчни настройки,преди време си бях взел hx300 и бях доволен лек ,компактен,не мъкна раница с обективи,удобно и интуитивно меню-да вярно качеството на снимките не е кой знае какво ,но за любител бива.Ако можеш погледни Никон p520-за мен е по добрият избор,50 лева над бюджета ти е.Това е при условие,че търсиш със несменяем обектив,иначе колегите са ти го казали варианти има -втора ръка в базара-я безогледалка ,я Дслр..

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Twingo   
Дата:   02-01-15 19:13

Има комплекти някой стар дслр + 18-55 и 55-200 за ~350 лв, вярно може би ще ти е обемно и тежко, но качеството ще е по-добро от сапунерка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ANUBIS76   
Дата:   02-01-15 19:51

Благодаря на всички, трогнат съм от любезността ви, но ме затруднявате още повече...:) Искам нов- сапунерка ли, трабанка ли- аз да съм му първия :)) Така че, моля ви кажете нещо хубаво за двата модела, че хептен ми замаяхте главата. Може да дадете снимка с макс увеличение на този втория обектив на а3000 и дали може да се направи без статив. Или горе долу колко увеличава. За така наречената сапунерка (много се забавлявам на израза) :),четох добри отзиви за зума и за снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-01-15 20:08

Така обектива на а3000 увеличава само 3х [smilie18] затова не е тази камера за теб. ДСЛР също... според мен нуждата от смяна на обективи трябва да се осъзнае преди да се купи такава камера. И определено, ако можех да взема само една камера в планина бих взел някоя турбосапунерка(апарат с малка матрица и голям зуум, ако е само с малка матрица и несменяем обектив си е обикновенна сапунерка) по-висок клас - именно камера с несменяем обектив и 12-25х зуум макс, повече от 24-25х зуум вече е доста голям компромис с качеството. Същото важи и за мегапикселите, като изключим FZ1000 и RX10 останалите турбосапунерки повече от 12мп са тотално прахосничество на място по картите и харддиска. При малките матрици 12мп ми е личния предел, над това просто не се справят и е само рекламен трик...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-15 20:09

ревю на 55-210 на около 3 клика от темата.....

ПП има стбаилизация и да може и без статив



Публикацията е редактирана (02-01-15 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Realll   
Дата:   02-01-15 20:13

ANUBIS76, ще го напраяв по-просто. Помисли кое е по-важно за теб -качеството или зума. Не можеш да имаш и двете. НЕ ГЛЕДАЙ МЕГАПИКСЕЛИ. Ако намалиш размера на снимките на HX300 до пет мегапиксела едва ли ще постигнеш качеството на изрезка 5 МП от снимка на А3000 и обратното - само то от доброто качеството на снимката на А3000 можеш да кропнеш част нея и да имаш снимка все едно, че си зумнал да речем,4-5 пъти с турбосапунера. На слаба осветеност- прсто са несравними. С НХ300 ще имаш мазало. Препоръчвам ти да размислиш и да си вземеш например А5000 - отлично качество, в джобен формат. Цената вече е съвсем народна- 698 лв!

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/sony/alpha-ilce-a5000l-16-50mm-p220437522/

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ANUBIS76   
Дата:   02-01-15 20:14

И? сонито- турбосапунерка ли е или обикновен рекламен трик ?:) за този с 50 зум говоря :)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ANUBIS76   
Дата:   02-01-15 20:15

Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: bajji   
Дата:   02-01-15 20:36

Има доста инфо и клипове в нета за този модел.Иначе снимки с над 30 "зум" от ръка е трудна работа -трябва си статив,виж вече мегапикселите на hx300 са си рекламен трик ,ако не се лъжа истинската резолюция беше нещо от рода на 10,1 мп..


Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: rapesco   
Дата:   02-01-15 20:43

Този А5000 само на 60р и 30р ли снима видео. Няма ли PAL.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-01-15 20:46

Много е яко в планината да сменяш обективи докато духа [smilie5] и да те чакат всички докато го правиш е яко... "удивителното качество" на тези бюджетни сони безогледалки не е за всеки.

Иначе да HX300 е турбосапунерка, но по-нисък клас. Не най-нисък ама не е и читав според мен. Това е точно от рекламните трикове - най-много зуум, най-много мегапиксели... В нета има достатъчно ревюта със сравнения и семпли, ако не се чете текста в ревютата и се гледат семплите шанса за подвеждане намалява наполовина.

За мен добрите марки за турбосапунерка са панасоник и канон. Оптиката им е по-добра, камерите са добре направени и мислени. От сони RX10 става, но само ако държиш да е сони или поне това е личното ми мнение. Аз предпочитам FZ1000 пред сонито особено след като ги пробвах. Но там цените са въз височки и възможностите на камерите - такива каквито любител няма да ползва изобщо в началото.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: bajji   
Дата:   02-01-15 20:57

Simbon4o написа:

> Много е яко в планината да сменяш
> обективи докато духа [smilie5] и да те
> чакат всички докато го правиш е
> яко... "удивителното качество" на
> тези бюджетни сони безогледалки
> не е за всеки.
>
> Иначе да HX300 е турбосапунерка, но
> по-нисък клас. Не най-нисък ама не е
> и читав според мен. Това е точно от
> рекламните трикове - най-много
> зуум, най-много мегапиксели... В
> нета има достатъчно ревюта със
> сравнения и семпли, ако не се чете
> текста в ревютата и се гледат
> семплите шанса за подвеждане
> намалява наполовина.
>
> За мен добрите марки за
> турбосапунерка са панасоник и
> канон. Оптиката им е по-добра,
> камерите са добре направени и
> мислени. От сони RX10 става, но само
> ако държиш да е сони или поне това
> е личното ми мнение. Аз
> предпочитам FZ1000 пред сонито
> особено след като ги пробвах. Но
> там цените са въз височки и
> възможностите на камерите - такива
> каквито любител няма да ползва
> изобщо в началото.

Подкрепям на 100%-последната смяна на обектив в планината ми коства смяна на полупрозрачното огледало на А65,решението е 18-300 и не сменяш;),а иначе ако ще се дават над 1000 лева за сапунерка (пък била тя и турбо)е безмислено...


Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   03-01-15 09:13

Симо аз не следя турбо сапунерки ама вчера това дето даде ами сонито просто имаше по добра картинка от панасоника. Малко се зачудих ама.....

Апарат със компактен размер и поносима цена е RX100 - 800 лева. RX10 сега е на промоция май и беше 1500 лева. Fz1000 казват е голяма машина, обектива му е за мен по-слаб от този на Сони, но пък има други доста предимства трябва да се потърси добра цена.

18-200 е някакво решение на някакъв проблем и създаване на други проблеми. За планината е добър вариант може би. Може да го караш с един комплект филтри и адаптери т.н. Тука обектива обикновено е поне 1000 лева, а май сега говорим за комплект до 500-600 лева?

Смяната на обективи дали е готино, ами зависи. Аз със а6000 го карам с един 16-50 големия процент от времето т.е. докато се придвижвам. Ако някъде спра и искам добра снимка, разгъват се стативи, сменят се обективи, мисли се, пробва се различни ъгли различни неща.....смяната на обектива е най-малкия проблем. Да добре е човек да се научи да сменя обективи преди да се качи в планината и да се внимава. При смяна на обектив фалове не съм имал вече 10-тина години. Виж примерно да ми накапе кален дъжд челната леща беше доста гадно. Големия процент от хората не могат да сменят обективи правилно.



Публикацията е редактирана (03-01-15 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   03-01-15 09:18

Присъединявам се към Simboncho и препоръката му да помислиш за Panasonic.
Виж офертите за Panasonic Lumix FZ72. В момента има предложение за 629 лв. в комплет с 16GB карта.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   03-01-15 10:05

Само да питам панасониците оправиха ли ги да предават добре цветовете не европеидната раса?

Преди години си бях купил Панасоник и по грозни снимки не бях виждал на хора. Просто си беше настроен да възпроизвежда добре цветовете на китайци, японци и други азиатци. Европейските лица лилавеят, зеленеят и синеят едновременно. Сигурно от роу има оправия, но снимките директно от апарата бяха неизползваеми. Откраднаха ми го тоя Панасоник и повече реших тая марка да не я поглеждам.

Преди 2-3 години пак нещо стана дума и се оказа,, че още са си нагласени да снимат китайци.

Примери някой с Панасоник на бял човек българин портрет през деня, вечер на изкуствено осветление и още някакви ситуации би ли се осмелил да качи директно от апарата? На автоматични настройки за предпочитане

Щото преди години като рекламираха Панасоник в този сайт портретите предимно черно бели ги качваха....само отбелязвам.

В тая връзка никон и Сони ми харесват като цветове. Олимпус донякъде са ОК. Канон и Панасоник мисля че нарочно са настроени да предават зле цветовете на европейците с настройките им в апаратите, предполагам защото продават повече на китайци и японци



Публикацията е редактирана (03-01-15 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   03-01-15 10:12

Хахахаха. Това беше добро!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   03-01-15 10:40

Сериозно говоря дори тука в сайта има ревюта на техника на първа страница иди ги виж.

Дори Самсунг са с по хубави цветове. Забележи че в някои ревюта например на пентакс въобще няма снимки на хора! Това не е случайно щото в други ревюта са снимани почти изцяло хора.

От Панасоник хората или изглеждат като цигани или като скандинавци.

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=48

TZ4 беше моя злополучен Панасоник

Ето го TZ20 виж има две снимки с хора .....би ли дал пари за да изглежда приятелката ти като пришълеца

https://photo-forum.net/s/147



Публикацията е редактирана (03-01-15 10:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »