Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ANUBIS76   
Дата:   01-01-15 23:40

Здравейте,
може и да е писано във форума и ако е така- извинете ме. Нов съм тук :) Моля ви кажете ми - решил съм да си купя един от двата модела sony a 3000 или soni hx 300. Обичам да снимам и съм любител, така, че не искам темата да прераства в спор кой от двата е по голяма сапунерка. Интересуват ме чисти снимки и най вече постигнати със zoom. Също така и такива, които са на оскъдна светлина. Ще ви бъда благодарен ако обърнете внимание на един чист лаик, които обича да снима :) п.с Гледах и един никон coolpix L830. Може да коментирате и него. Но бюджета ми е до 600 лева и свободното ми време за снимане е твърде малко. Благодаря ви предварително и бъдете здрави.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: spotter84   
Дата:   01-01-15 23:43

В такъв случай Анубис аз веднага бих препоръчал за тези пари Sony A58. Мисля, че всеки момент цената ще достигне някъде толкова заедно с китовия обектив. Максимум 650. И ще имаш много хубава картинка, добро шумоподтискане и повод да слагаш огромен набор от обективи после.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ANUBIS76   
Дата:   01-01-15 23:47

Благодадаря ти...и аз го гледах, но пак казвам - не съм професионалист и едва ли ще тръгна да купувам обективи, при положение че нищо не разбирам :)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-15 00:20

Ами А3000 може да прави много п-хубави снимки, но идеята е да сменяш обективи. Може и с този от комплекта, но той няма възможностите на зума на сапунерката. Поне още един обектив ще ти трябва за по-голямо увеличение за да наподобява това на компактния апарат.

Като качество на снимките и възможности за работа при слаба светлина А3000 ще е мнгоо напред.

В съседната тема със снимките от безогледални има кадри с а3000 и съвсем не са лоши. Виж го по-скоро в магазина как ще ти допадне.

Има и по-малки апарати като А5100 и А5000. Те са със сходни и дори по-добри възможности та ако искаш погледни и тях Ако има все още някъде NEX-5T модела преди А5000, може да е добра оферта нов.

Има вариант и да се огледаш за втора употреба НЕКС-6 - много готина машинка от доста по-висок клас

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-01-15 07:46

Автор: ANUBIS76
Дата: 01-01-15 23:40
Интересуват ме чисти снимки и най вече постигнати със zoom. Също така и такива, които са на оскъдна светлина.

Тези неща си противоречат.
За "чисти" снимки, и за снимане на оскъдна светлина, ти трябва апарат с голяма матрица (Sony А3000). Освен това трябва да можеш да работиш с него, и да имаш един минимум познания в областта на фотографията и обработването на изображения. Нещата не стават просто да насочиш, натиснеш спусъка, и да извадиш перфектна снимка от картата [smile] .
Но ако държиш на големия зуум - той се постига на малка матричка, например като тази в Sony HX300 или Nikon L830. Но пък при този клас качеството е много компромисно (меко казано).

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   02-01-15 08:53

"Чистите снимки" и на тъмно и светло и със зуум и без искат и умения от фотографа. При така зададен въпрос направо ти казвам: взимай Sony HX300. Ще бъдеш щастлив с него!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-01-15 09:46

Аз бих добавил в чуденето Panasonic FZ200 [smilie3] така като гледам сменяемата оптика ще е минус.
http://www.imaging-resource.com/cameras/panasonic/fz200/vs/sony/hx300/image-quality

Ето сравнение.



Публикацията е редактирана (02-01-15 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-01-15 10:17

Ако успееш да пробуташ Panasonic на Sony фен - признавам те [smilie24] [smilie18] .
Иначе FZ200 си заслужава - дори и само заради RAW формата. Но е с 200 лв над бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: bajji   
Дата:   02-01-15 18:40

Здравейте,интересна ми е темата,тъй като се замислям и аз за сапунерка ,която да мъкна по планината.Никон л-830,не бих взел -няма нито визьор,нито ръчни настройки,преди време си бях взел hx300 и бях доволен лек ,компактен,не мъкна раница с обективи,удобно и интуитивно меню-да вярно качеството на снимките не е кой знае какво ,но за любител бива.Ако можеш погледни Никон p520-за мен е по добрият избор,50 лева над бюджета ти е.Това е при условие,че търсиш със несменяем обектив,иначе колегите са ти го казали варианти има -втора ръка в базара-я безогледалка ,я Дслр..

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Twingo   
Дата:   02-01-15 19:13

Има комплекти някой стар дслр + 18-55 и 55-200 за ~350 лв, вярно може би ще ти е обемно и тежко, но качеството ще е по-добро от сапунерка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ANUBIS76   
Дата:   02-01-15 19:51

Благодаря на всички, трогнат съм от любезността ви, но ме затруднявате още повече...:) Искам нов- сапунерка ли, трабанка ли- аз да съм му първия :)) Така че, моля ви кажете нещо хубаво за двата модела, че хептен ми замаяхте главата. Може да дадете снимка с макс увеличение на този втория обектив на а3000 и дали може да се направи без статив. Или горе долу колко увеличава. За така наречената сапунерка (много се забавлявам на израза) :),четох добри отзиви за зума и за снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-01-15 20:08

Така обектива на а3000 увеличава само 3х [smilie18] затова не е тази камера за теб. ДСЛР също... според мен нуждата от смяна на обективи трябва да се осъзнае преди да се купи такава камера. И определено, ако можех да взема само една камера в планина бих взел някоя турбосапунерка(апарат с малка матрица и голям зуум, ако е само с малка матрица и несменяем обектив си е обикновенна сапунерка) по-висок клас - именно камера с несменяем обектив и 12-25х зуум макс, повече от 24-25х зуум вече е доста голям компромис с качеството. Същото важи и за мегапикселите, като изключим FZ1000 и RX10 останалите турбосапунерки повече от 12мп са тотално прахосничество на място по картите и харддиска. При малките матрици 12мп ми е личния предел, над това просто не се справят и е само рекламен трик...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-15 20:09

ревю на 55-210 на около 3 клика от темата.....

ПП има стбаилизация и да може и без статив



Публикацията е редактирана (02-01-15 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Realll   
Дата:   02-01-15 20:13

ANUBIS76, ще го напраяв по-просто. Помисли кое е по-важно за теб -качеството или зума. Не можеш да имаш и двете. НЕ ГЛЕДАЙ МЕГАПИКСЕЛИ. Ако намалиш размера на снимките на HX300 до пет мегапиксела едва ли ще постигнеш качеството на изрезка 5 МП от снимка на А3000 и обратното - само то от доброто качеството на снимката на А3000 можеш да кропнеш част нея и да имаш снимка все едно, че си зумнал да речем,4-5 пъти с турбосапунера. На слаба осветеност- прсто са несравними. С НХ300 ще имаш мазало. Препоръчвам ти да размислиш и да си вземеш например А5000 - отлично качество, в джобен формат. Цената вече е съвсем народна- 698 лв!

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/sony/alpha-ilce-a5000l-16-50mm-p220437522/

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ANUBIS76   
Дата:   02-01-15 20:14

И? сонито- турбосапунерка ли е или обикновен рекламен трик ?:) за този с 50 зум говоря :)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ANUBIS76   
Дата:   02-01-15 20:15

Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: bajji   
Дата:   02-01-15 20:36

Има доста инфо и клипове в нета за този модел.Иначе снимки с над 30 "зум" от ръка е трудна работа -трябва си статив,виж вече мегапикселите на hx300 са си рекламен трик ,ако не се лъжа истинската резолюция беше нещо от рода на 10,1 мп..


Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: rapesco   
Дата:   02-01-15 20:43

Този А5000 само на 60р и 30р ли снима видео. Няма ли PAL.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-01-15 20:46

Много е яко в планината да сменяш обективи докато духа [smilie5] и да те чакат всички докато го правиш е яко... "удивителното качество" на тези бюджетни сони безогледалки не е за всеки.

Иначе да HX300 е турбосапунерка, но по-нисък клас. Не най-нисък ама не е и читав според мен. Това е точно от рекламните трикове - най-много зуум, най-много мегапиксели... В нета има достатъчно ревюта със сравнения и семпли, ако не се чете текста в ревютата и се гледат семплите шанса за подвеждане намалява наполовина.

За мен добрите марки за турбосапунерка са панасоник и канон. Оптиката им е по-добра, камерите са добре направени и мислени. От сони RX10 става, но само ако държиш да е сони или поне това е личното ми мнение. Аз предпочитам FZ1000 пред сонито особено след като ги пробвах. Но там цените са въз височки и възможностите на камерите - такива каквито любител няма да ползва изобщо в началото.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: bajji   
Дата:   02-01-15 20:57

Simbon4o написа:

> Много е яко в планината да сменяш
> обективи докато духа [smilie5] и да те
> чакат всички докато го правиш е
> яко... "удивителното качество" на
> тези бюджетни сони безогледалки
> не е за всеки.
>
> Иначе да HX300 е турбосапунерка, но
> по-нисък клас. Не най-нисък ама не е
> и читав според мен. Това е точно от
> рекламните трикове - най-много
> зуум, най-много мегапиксели... В
> нета има достатъчно ревюта със
> сравнения и семпли, ако не се чете
> текста в ревютата и се гледат
> семплите шанса за подвеждане
> намалява наполовина.
>
> За мен добрите марки за
> турбосапунерка са панасоник и
> канон. Оптиката им е по-добра,
> камерите са добре направени и
> мислени. От сони RX10 става, но само
> ако държиш да е сони или поне това
> е личното ми мнение. Аз
> предпочитам FZ1000 пред сонито
> особено след като ги пробвах. Но
> там цените са въз височки и
> възможностите на камерите - такива
> каквито любител няма да ползва
> изобщо в началото.

Подкрепям на 100%-последната смяна на обектив в планината ми коства смяна на полупрозрачното огледало на А65,решението е 18-300 и не сменяш;),а иначе ако ще се дават над 1000 лева за сапунерка (пък била тя и турбо)е безмислено...


Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   03-01-15 09:13

Симо аз не следя турбо сапунерки ама вчера това дето даде ами сонито просто имаше по добра картинка от панасоника. Малко се зачудих ама.....

Апарат със компактен размер и поносима цена е RX100 - 800 лева. RX10 сега е на промоция май и беше 1500 лева. Fz1000 казват е голяма машина, обектива му е за мен по-слаб от този на Сони, но пък има други доста предимства трябва да се потърси добра цена.

18-200 е някакво решение на някакъв проблем и създаване на други проблеми. За планината е добър вариант може би. Може да го караш с един комплект филтри и адаптери т.н. Тука обектива обикновено е поне 1000 лева, а май сега говорим за комплект до 500-600 лева?

Смяната на обективи дали е готино, ами зависи. Аз със а6000 го карам с един 16-50 големия процент от времето т.е. докато се придвижвам. Ако някъде спра и искам добра снимка, разгъват се стативи, сменят се обективи, мисли се, пробва се различни ъгли различни неща.....смяната на обектива е най-малкия проблем. Да добре е човек да се научи да сменя обективи преди да се качи в планината и да се внимава. При смяна на обектив фалове не съм имал вече 10-тина години. Виж примерно да ми накапе кален дъжд челната леща беше доста гадно. Големия процент от хората не могат да сменят обективи правилно.



Публикацията е редактирана (03-01-15 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   03-01-15 09:18

Присъединявам се към Simboncho и препоръката му да помислиш за Panasonic.
Виж офертите за Panasonic Lumix FZ72. В момента има предложение за 629 лв. в комплет с 16GB карта.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   03-01-15 10:05

Само да питам панасониците оправиха ли ги да предават добре цветовете не европеидната раса?

Преди години си бях купил Панасоник и по грозни снимки не бях виждал на хора. Просто си беше настроен да възпроизвежда добре цветовете на китайци, японци и други азиатци. Европейските лица лилавеят, зеленеят и синеят едновременно. Сигурно от роу има оправия, но снимките директно от апарата бяха неизползваеми. Откраднаха ми го тоя Панасоник и повече реших тая марка да не я поглеждам.

Преди 2-3 години пак нещо стана дума и се оказа,, че още са си нагласени да снимат китайци.

Примери някой с Панасоник на бял човек българин портрет през деня, вечер на изкуствено осветление и още някакви ситуации би ли се осмелил да качи директно от апарата? На автоматични настройки за предпочитане

Щото преди години като рекламираха Панасоник в този сайт портретите предимно черно бели ги качваха....само отбелязвам.

В тая връзка никон и Сони ми харесват като цветове. Олимпус донякъде са ОК. Канон и Панасоник мисля че нарочно са настроени да предават зле цветовете на европейците с настройките им в апаратите, предполагам защото продават повече на китайци и японци



Публикацията е редактирана (03-01-15 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   03-01-15 10:12

Хахахаха. Това беше добро!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   03-01-15 10:40

Сериозно говоря дори тука в сайта има ревюта на техника на първа страница иди ги виж.

Дори Самсунг са с по хубави цветове. Забележи че в някои ревюта например на пентакс въобще няма снимки на хора! Това не е случайно щото в други ревюта са снимани почти изцяло хора.

От Панасоник хората или изглеждат като цигани или като скандинавци.

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=48

TZ4 беше моя злополучен Панасоник

Ето го TZ20 виж има две снимки с хора .....би ли дал пари за да изглежда приятелката ти като пришълеца

https://photo-forum.net/s/147



Публикацията е редактирана (03-01-15 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: lucky55   
Дата:   03-01-15 11:33

ANUBIS, ето още едно предложение за турбо зуум, което се включва в бюджета ти.

brosbg.com/63/fotoaparati/7113/CANON-PowerShot-SX50-HS

Да поясня, че в описанието има допусната грешка, процесорът не е DIGIT 4, a DIGIT 5, който е по-добър. Относно увеличението: Panasonic DMC FZ72, който ти препоръчаха по-горе e с 60 пъти оптичен зуум, докато Canon Powershot SX50 e "само" с 50 пъти зуум. И при двата обаче ще получиш еднакво увеличена картинка, тъй като фокусните разстояния на обективите им в дългия край са еднакви:

На Панасоника 20 - 1200 мм; На Канона 24 - 1200 мм (приравнени към 35 мм)

Разликата в тези 4 мм в широкия край се изразява в това, че с Панасоника може да снимаш по-отблизо, обхващайки примерно група хора, или каквото и да е, докато с Канона за да обхванеш същите обекти, трябва да отстъпиш малко по-назад.

Обективът на Канона е по-тъмен (3.4 - 6.5), срещу този на Панасоника е (2.8 - 5.9). На еднакво ИСО обаче, Канонът има по-малко шум, и тук малко по-светлият обектив на Панасоника не може да компенсира това, именно поради факта, че е "малко по-светъл".



Публикацията е редактирана (03-01-15 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: boni   
Дата:   03-01-15 22:14

Вземай този комплект и не се занимавай с турбосапунери.
Имаш за 600лв апарат със стабилизация с голяма матрица + оптичен визьор и лайввю по втора матрица + обектив с приравнено фокусно 27-300.
Ще му вземеш по-нататък за 150лв една Минолта 50/1.7 за ниска осветеност и това е.
Освен това на 6200 кадъра е практически нов.
Никой турбосапунер няма да ти даде това качество.



Публикацията е редактирана (03-01-15 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: kreten666   
Дата:   10-01-15 08:44

Да съживим , малко , темата .
Анубис , взе ли си фотоапарат и ако да какъв ?
Симбончо , от писаното от теб : " И определено, ако можех да взема само една камера в планина бих взел някоя турбосапунерка(апарат с малка матрица и голям зуум, ако е само с малка матрица и несменяем обектив си е обикновенна сапунерка) по-висок клас - именно камера с несменяем обектив и 12-25х зуум макс, повече от 24-25х зуум вече е доста голям компромис с качеството. Същото важи и за мегапикселите, като изключим FZ1000 и RX10 останалите турбосапунерки повече от 12мп са тотално прахосничество на място по картите и харддиска. При малките матрици 12мп ми е личния предел, над това просто не се справят и е само рекламен трик..." , ти каква " сапунерка " би препоръчал в този ценови клас (Sony , Canon , Fuji , Olympus , Nikoin ) ?

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Realll   
Дата:   10-01-15 11:03

Ако трябва да говорим за турбо-сапунер за мен най-доброто излизало в този клас (като се изключат FZ1000 и RX10,чиято цена е неоправдано висока) е Панасоник FZ150. Дълго време имаше спор дали той е по-добър или FZ200. И в момента продължава да се спори, но за мен по-добрия е FZ150. Веднага казвам защо: защото на базово ІSO FZ150 има по-ниско ниво на шум, а FZ200 има забележимо повече шум дори на ІSO 100. Вярно е, че FZ200 има светлосилен 2,8 обектив по цялата дължина, но това може да доведе до предимство само ако снимаш на максималния зум. И тъй като най-често(в 90%) се снима до 70-80мм(т.е. 2-3 пъти зум)предимствата са на страната на FZ150. Освен това аз обичам да снимам панорами,а автоматичната панорама на FZ200 е мнооого зле, докато FZ150 има асистент за създаване на панорама с висока резолюция. Сериозна конкуренция в клас турбо-сапунер дават само още две марки- Canon и Sony. И двете марки предлагат повече зум, но както каза и Симбончо при такъв зум качеството се губи и снимките рядко са използваеми, докато размера и теглото на самия турбосапунер нараства. С нарастването на зума потъмнява и оптиката - обективите на Канон потъмняха от 2,8 на 3,5 ,което беше компенсирано с повишаване на шумоподтискането, което пък в крайна сметка доведе до загуба на фините детайли в снимката дори при слабо увеличение на ISO-то и до ....мазало. Сони пък се увлече по мегапикселите и почна да блъска в сапунерите малки матрици с огромен брой мегапиксели, което пък намалява техния размер и в крайна сметка влошава чувствителността към светлината. Това пък води до бързо повишаване на ISO при слаба осветеност или пък в дългия, тъмен край на обектива и също води до ... мазало. Все пак ако трябва да се избира освен Панасоник (разумен брой мегапискели, по-светла оптика, разумен зум, винаги Панасоник са с много добро видео) и ако се наблегне на по-големия зум повече, отколкото на качеството на снимките, бих предпочел Канон, но пък по-добрите цветове са на Сони, което прави и по-добро видео от Канона. Сонито може да свърши също не лоша работа и в режим снимане, но тогава задължително просто намаляваш размера на снимките до 10 мегапиксела- печелиш място на картата, малко повече интелигентен зум и не виждаш мазалото на 20 МР. За останалите марки турбо-сапунери (вкл. и на Никон) просто не си заслужава да говорим.

Разбира се всичко написано по-горе си е само мое мнение, сигурен съм, че ще има доста хора тук, които ще го оспорят. Но в крайна сметка най-важното е какви са ТВОИТЕ КОНКРЕТНИ НУЖДИ и какво харесва на САМИЯТ ТЕБ.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   10-01-15 11:22

Ако ще си говорим за базово исо FZ30 и FZ50 отвяват и двата. Просто CCD матриците са по-добри в това от новите BIS CMOS и т.н. Да не забравяме и по-големия физически размер на сензора при старите представители на FZ серията и по-добрата сглобка и качество на материалите.



Публикацията е редактирана (10-01-15 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Realll   
Дата:   10-01-15 11:33

Ами това е вече друго сравнение. Тази дискусия вече мина в DPreview. Не че по-големите матрици не са по-добри, но новите технологии все пак си казват думата- освен матрици има и процесори. FZ50 едва ли е по-добър от FZ150 или FZ200, но в никакъв случай не е по-лош от повечето съвременни турбо сапунери. Ако обаче прибавим и видеото,и бързината на процесинга, и ако вдигнем ISO- то над 200, тогава нещата бързо се обръщат.... И освен това в крайна сметка по-близо до наследник на FZ50 e FZ1000. [shtrak]



Публикацията е редактирана (10-01-15 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: kreten666   
Дата:   10-01-15 17:38

Това удачен вариант ли е ?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-15 17:50

За мен е пълна глупост да се купува турбо сапунер с гигантски обектив и сензор по калпав от този на телефона ми.

Бони е дал перфектен съвет ама уви няма кой да слуша

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Pavlov   
Дата:   10-01-15 17:57

kreten666 написа:

> FUJI-FINEPIX-HS35EXR-BLACK-EE
> Това удачен вариант ли е ?

Това е един от най-лошите варианти в тази категория.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: kreten666   
Дата:   10-01-15 18:10

Бони е дал пример , факт безспорен . Но имам желанието за малък , компактен апарат , с бюджет за 600лв , който да прави прилични снимки . Не искам допълнителни 2кг из планините , да сменям обективи , да ги купувам и т.н. Аз съм любител , снимам и ми се иска снимките/клиповете да са с прилично качество .
Както и Анубис и на мен ми се иска да направя сефтето на апарата , а все пак си има гаранция .
Та , ако не ви затруднявам много , бихте ли предложили нещо .
Предварително благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Pavlov   
Дата:   10-01-15 18:41

Ето нещо добро, точно според изискванията ти - Olympus XZ2 .


Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Realll   
Дата:   10-01-15 18:57

Ами като така ти предлагам: Бридж камера (турбо сапунер)
http://brosbg.com/63/fotoaparati/5231/SONY-DSC-HX300

Предполагам от този ще си много доволен. Нагласяш на само размера на снимките на 10 МР и ще направиш много хубави снимки!

ПП: Ако става въпрос за джобен формат този вариант също не е зле:

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/panasonic/lumix-dmc-lf1-p162731310/



Публикацията е редактирана (10-01-15 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   11-01-15 01:34

Реших да си направя един малък тест.
Долу ще видите два кадъра при ISO 800 от Panasonic FZ50 ot 2006 година и Sony HX300 oт 2014.
Кадрите са JPEG директно от камерите и са взети от популярни ревюта на двете камери в интернет. Нямат обработка освен ресайз до 7 мегапикселам напълно достатъчни за всякакви аматьорски и не само цели. Искам да отбележа, че това преоразмеряване е силно в полза на HX300 понеже за файловете от тази камера това е намаляване на размера с над 60%, докато за FZ50 е 30%. Направих този тест защото горе колегата REalll каза, че освен рамера на матрицата има значение и годината и новите технологии и т.н.

Нека всеки прецени сам!
Отворете линковете под снимките за пълен размер!

Panasonic FZ50

https://photo-forum.net/static/forum/2015-01/nuwu8490.JPG


http://s11.postimg.org/d87rmv79v/94229.jpg




Sony HX300

https://photo-forum.net/static/forum/2015-01/llgo0137.JPG


http://s29.postimg.org/cr6xpetyf/sony_cybershot_dsc_hx300_47.jpg




Умишленo използвах по-крайни стойности ISO (крайни като качество, не като възможности заложени в камерите) Имайте предвид, че при по-ниските стойности нещата са много зле за СОНИ. При исо 400 на FZ50 при така обработен файл има по-малко шум от исо 160 на HX300.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-01-15 03:39

Точно тези 2 кадъра са ужасно неподходящи за сравнение, нищо че са заснети на едно и също ISO!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ioana-foto   
Дата:   11-01-15 06:46

Снимките и от двата апарата са много зле , с тези апарати може да се снима само на най ниско ISO.
Ако толкова искате евтин фотоапарат с голяма матрица и приличен обектив си купете по един Sony R1 , снимам с такъв и съм много доволен от резултатите .

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   11-01-15 08:29

Баси, в този форум всеки си повтаря своето. Ioana-foto, От един месец насам те слушаме как си търсиш подкрепа за покупката. Е добре, супер оферта е сони р1 с двата конверотра за 400 лв. Не си се минал. Камерата е перфектна, а ти живо доказателство за това, че добри снимки се правят не само стехника за 3-4 хил лева.[beer]
Успокой се вече и се включвай по-конструктивно в темите.
Chrisnoch, моля предложи твоя методика и кадри за сравнение. Всички знем, че си болен сони фен не е нужно да ни го припомняш постоянно, няма да о забравим скоро.
[smilie5] [smilie5]

Направихте темата "всеки хвали своето куче"
Аз снимам със самсунг ама не съм обелил и дума [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-01-15 08:40)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   11-01-15 08:32

Ето и оригинални файлове в пълен размер.

https://s3.amazonaws.com/masters.galleries.dpreview.com/94229.jpg?X-Amz-Expires=3600&X-Amz-Algorithm...



https://photo-forum.net/static/forum/2015-01/avjm4547.JPG


http://img.photographyblog.com/reviews/sony_cybershot_dsc_hx300/photos/sony_cybershot_dsc_hx300_47.j




Публикацията е редактирана (11-01-15 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   11-01-15 08:42

Каква е моята моята цел ли? Да отворим дискусия нужно ли е да се дават пари за нови турбосапунерки, които струват в порядъка на нисък клас безогледалка или ДСЛР? Ако ще е ултра зуум не е ли по-добре да вземем някоя сгодна оферта втора ръка за 150-200? Цена която се покрива с това, което ултра зуум може да предложи.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ioana-foto   
Дата:   11-01-15 08:58

h_bio, казах че R1 е добър апарат за малко пари а не че е перфектния апарат ! С малко знания можеш да извадиш много от него.
Отностно суперзумовете, виждал съм отлични резултати от FZ50 на ниско ISO , даже в базара има един за 230 лв, страхотна покупка е това, с една ръчна светкавица ще е добра комбинация и за в помещения. Вобще панасониците от FZ серията за мен са лидери в клас "суперзум",имал съм няколко и още имам FZ38.
По добре стар апарат с хубав обектив отколкото нов с лош ! Смисъла да купуваш дслр и да го ползваш с китовия е никакъв! , по добре суперзум или нещо с по малък зум но по голяма матрица.



Публикацията е редактирана (11-01-15 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: simbon4o   
Дата:   11-01-15 09:32

Автор: kreten666
Дата: 10-01-15 08:44

Да съживим , малко , темата .
Анубис , взе ли си фотоапарат и ако да какъв ?
Симбончо , от писаното от теб : " И определено, ако можех да взема само една камера в планина бих взел някоя турбосапунерка(апарат с малка матрица и голям зуум, ако е само с мал..........те матрици 12мп ми е личния предел, над това просто не се справят и е само рекламен трик..." , ти каква " сапунерка " би препоръчал в този ценови клас (Sony , Canon , Fuji , Olympus , Nikoin ) ?

Едното мисля, че го споменах FZ200, а при по-малко финанси често излизат изгодни FZ38. Aко няма да се правят шпионски снимки и видео обаче може да помислиш и за това дето каза Pavlov - olympus XZ2 е страхотна малка камерка и нов вмомента е около 500лв.

Другото е един панасоник ми се мяркаше последно в базара почти нов в гаранция GM1 с 12-32 обектива - това за 800лв ли беше или по-малко е супер оферта. По размери е в класа на малките матрици, но матрицата в него е въз големичка и съвременна. Ако имах свободни пари го отнасях за жената [smilie5]. После може да му взимаш и обективи, а на м4/3 те са супер компактни. Просто иди в магазина и огледай щанда с обективите за олимпус и панасоник :) почти всичките са колкото капачка от Ленор...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Realll   
Дата:   11-01-15 09:36

Приятели, превръщате темата в безполезна за човека, който я отваря. Моля, НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ НЕГОВИТЕ УСЛОВИЯ- НОВА камера, до 600 лв., а не всеки да предлага това, което има и на другите, за да си избие някакъв комплекс. Разгледах това, което се предлага в момента и сметнах, че 600 лв. това е най-добро. Ако човека си поиска тук във форума има добри стари системи, но той не иска това. От въпросите му си мисля , че не се нуждае от специализирана дискусия кой е по-по-най, а от простичък съвет. Колкото повече го чета, толкова повече си мисля, че човека ще е щастлив и с един Canon SX700 или с Panasonic TZ40(аз лично бих предпочел последния).

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   11-01-15 09:50

Простичките съвети бяха дадени още на първа стрница. Вариантите около, които се обедини форумното жури бяха Panasonic FЗ72 или Sony HX300.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Realll   
Дата:   11-01-15 09:55

Ами значи имаме отговор. Остава човека да си преброи парите в джоба и да отиде до магазина. Твоа е. [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-15 11:27

H_bio само ти дрънкаш глупости за сапунерки. Никой не се е обединил с глупостите ти.

Двете снимки дето си дал, са тотален боклук и от двата апарата. Ако в тях виждаш предимства на единия апарат сериозно се замисли за критериите си. Разсъжденията ти са меко казано спорни. Реших, че е добре да не ти пиша, щото темата стана безсмислена дискусия за умрели коне, която може би пък е отдушник за хора настроени носталгично по изчезналите турбо сапунерки.

Да обобщя - Апаратите дето обсъждаш имат много по-калпава картина от телефона ми. Спри се. Тъп е тоя избор дето го предлагаш. Турбо сапунерките за нищо не вършат работа. Снимки не правят хубави. Тия сапунери дето ги обсъждате са много зад едно Сони RX100 за 800 лева ново. Сега доколкото знам има и панасоник и канон камери с тоя сензор

Симо и той не знам какво беше пил, че да ти приглася. Ама аз не бих го слушал освен за панасоника GM1. Защото Симо снима доста добре Знае да снима и ти споделя какво той би си купил. А той ще снима само в RAW и то само на много ограничен набор настроики, дето ще вадят приемлива картина. Някой дето не опитен фотограф, поне 50% от времето ще излиза от тия оптимални настройки и ще вади боклуци, като тия дето са показани по-горе.

А а350 дето Бони предложи е на десетки обиколки като картина и възможности. Тука дори не е въпрос на марката при положение че излизат стари ДСЛРи на 300-400 тяло и на 600-700 с обектив 18-200 просто няма и един повод да гледаш сапунерка със същия размер 10 пъти по калпав обектив и 100 пъти по калпав сензор и 20 пъти по неудобно управление.

А ако се дири нов апарат с не сменяема оптика на сносна цена единствения смислен избор е RX100. За малко пари. За повече пари има и друго модели както се обсъждаше. Между другото имаше промоция на RX10 ама още си е над 1000 лева


В тоя смисъл а3000 остава наистина доста добър избор. Особено ако намери от базара някои 18-200 обектив по натам на поносима цена.



Публикацията е редактирана (11-01-15 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Realll   
Дата:   11-01-15 11:46

hotsnail, само допълнително объркваш човека... Не си прав за турбосапунерите, не знам колко точно и какво си пробвал.
Понеже не ми се пише много виж тази тема: http://www.dpreview.com/forums/thread/3693592
Освен това аз не бих дал пари за RX100 в момента, особено за планина. Във форумите е пълно с оплаквания от хора, които са си изхвърлили щракалката след ЕДНО снимане и в с среда с повишена влажност, и след ЕДНО изпускане а какво остава в планина... Ръждата е сред най-честите оплаквания на нещастниците... Безспорно отличен фотоапарат, но иска гледане и галене, а не да го носиш в планината.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-15 13:44

Ами имам доста познати с RX100 дето ходят по планини и никой не се е оплаквал от ръжда. Явно и не се замерват с тях ами си ги слагат на връзката около ръката или врата и си снимат щастливо. Дори някои са с кожени калъфчета (имаше промоция преди време) Аз нямам такъв апарат нито имам мерак да притежавам такъв.

Това в dpreview дето си дал е по-скоро смешно и жалко за познанията на човека направил теста. Не бих го споделял

А да те питам кои от дискутираните турбо сапунери има прахо и влага защита сертифицирана като на телефон - Примерно IP някакво....а кои от тях са противоударни и ще ти признаят гаранция ако е паднал от метър и 50 върху скала.....просто пълни глупости. Всяка фототехника си изисква малко внимание. Някои модели но не и дискутираните издържат на мокрене или дори потапяне, но имай предвид ,че почти никога не се признава гаранция ако апарата е бил потапян.



Публикацията е редактирана (11-01-15 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Realll   
Дата:   11-01-15 13:48

Коментара ти е комплексарски. Хора с повече стаж и опит потвърждават това, което съм постнал. Твое е правото да се съгласиш или не.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-15 13:49

Кои са тия хора и от кои имат повече опит?

Видно в тоя тест хората дето възклицават от долу и бегли познания по фотография нямат

ПП не ми отговори кои от предлаганите боклучави апарати имат прахо и влаго защита и са противоударни. Примерно на кой от тях пише сертифициран, че издържа падане от метър и 50 в-ху бетон и 30 минути под вода.



Публикацията е редактирана (11-01-15 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: Realll   
Дата:   11-01-15 14:21

Еми те нямат понятие, защото не познават единствения и най-голям авторитет. Казва се hotsnail. Той раздава звездите на фотоапаратите и ги прави противоударни и влагоустойчиви.

ПП: Не смятам за нужно повече да ти отговарям, окончателно ме убеди в правотата си.



Публикацията е редактирана (11-01-15 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-15 14:27

Един вид поради липса на рационални аргументи се отказваме да предлагаме боклуци в темата...добре значи все пак няма консенсус кои са двата най-хубави боклука?

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ioana-foto   
Дата:   11-01-15 15:48

Лично аз в планина бих тръгнал само със една Sigma DP1 или DP1 Merrill ,едно евтино и леко стативче и 5-6 заредени батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   11-01-15 15:49

В планината много често си трябва повече от 28мм, които предлага сигмата. По-добре с твойtо R1.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: ioana-foto   
Дата:   11-01-15 16:36

Sony R1 също е отличен вариант за планина,има страхотен обектив започващ от 24 mm, но ако го предложа веднага ще ме нападнеш h_bio :-)
R1 и няколко филтри и стативче !

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   11-01-15 17:04

То бая статив трябва да е за тежестта на Sony R1. Сега ще дойде един да ти обясни, че нещата пак отива към SONY NEX [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-01-15 01:54

h_bio,
'Що скачаш като японско петле и се буташ между шамарите? Ясно е, че нямаш нито знания, нито опит. Къде си тръгнал да се пънеш с лаишки сравнения?!
Аз ти написах, че кадрите са неподходящи за целта, ти ме наричаш "болен Сони фен"! Де го чукаш - де се пука! Хайде по-кротко, че ставаш смешен!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A3000 VS SONY HX 300
Автор: h_bio   
Дата:   12-01-15 07:16

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »