Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Годишни награди на Фото Форум?
Автор: philip   
Дата:   29-12-14 08:26

Какво ще кажете да учредим

Годишни награди на Фото Форум

за

Снимка на годината – по брой добавяния в любими, рейтинг или избрана от жури, макар че последният вариант ще е трудоемък. Възможно е освен голямата награда да има и такава за всяка отделна категория.

Най-активен потребител през годината – с най-много гласувания.

… други предложения?

Наградите могат да са символични, спонсорирани от нас потребителите, а може да станат престижни след някоя друга година…[smilie3]

Вашето мнение?


Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: falcon   
Дата:   29-12-14 08:53

Малинки за спамер на годината, не златни а истински, обичам малини, ма дано се вредя[beer]



Публикацията е редактирана (29-12-14 08:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: ishootraw   
Дата:   29-12-14 09:38

Добра идея, philip! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: Gecata   
Дата:   29-12-14 09:52

Мементът за това е безвъзвратно пропуснат някъде между 2008-2010г [smilie3]



Публикацията е редактирана (29-12-14 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: philip   
Дата:   29-12-14 10:17

Геца, по-добре късно отколкото никога, що е време все е пред нас...


Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: philip   
Дата:   29-12-14 12:45

Ма, не искате ли награди бе хора[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: Twingo   
Дата:   29-12-14 12:52

То разбирам тия гласове да бяха реални, и снимка с най-много гласове да означава най-добра снимка, обаче не е точно така [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: batsali   
Дата:   29-12-14 13:06

На мене ли ми се струва така или след скорошните промени качеството на снимките в Предложения се повиши изведнъж?

Иначе що да няма награди? Няма нужда да са материални, просто да се отличат добри снимки, все пак за това съществува тоя сайт. Според мене за по-обективен рейтинг не трябва да се подреждат снимките хронологично, а да се разбъркват всеки ден примерно. Иначе много снимки, които заслужават вот, потъват назад в страниците, защото са качени в неподходящия момент. Може да се мине и без това, но просто май хората не гласуват за друго освен изложеното на първите страници от албумите и категориите.

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: CDman   
Дата:   29-12-14 13:13

Идеята като идея не е лоша, но поради спецификата на тукашното присъствие обидените ще са повече от наградените [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: philip   
Дата:   29-12-14 15:39

Twingo, не е речено да е с гласове, посочил съм и други възможни начини...

batsali: На мене ли ми се струва така или след скорошните промени качеството на снимките в Предложения се повиши изведнъж?

batsali, май има такава тенденция и според мен.

CDman, ако всички участващи, които не са спечелили се обиждат си прав, но искрено се надявам да не е така.

Очаквам още мнения...


Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: tycoon   
Дата:   29-12-14 16:54

Криза е...

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-12-14 18:12

[smilie5] аз съм за, ама нямам пушка [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: HP   
Дата:   29-12-14 18:26

В интерес на истината за последните десет години няколко пъти съм имал подобни идеи, даже няколко пъти съм повдигал темата, но не се е стигнало до някакво развитие.

Няма да е лошо да има няколко награди, като например "Млад автор на месеца", "Снимка на месеца", "Млад автор на годината' и подобни.
Трябва да се поощрява снимането, да има състезателен характер, да има желание за качване на снимки.
Мисля си, че подобни малки, но съществени неща могат да извадят от летаргията всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: falcon   
Дата:   29-12-14 18:31

Въпросът не е до идеите явно а до възможностите на админите да се занимават с това. Общо взето цялата енергия през годините отиваше да се потушават престрелките тук, така, че това може да е една от причините да не се е случило[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: batsali   
Дата:   29-12-14 18:32

"Трябва да се поощрява снимането, да има състезателен характер, да има желание за качване на снимки."

Уж рейтингите са за това, но ни мързи да ровим сайта и да гласуваме....

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: vladod   
Дата:   29-12-14 19:04

Всичко е добре на идея, но ако ще се стига до порочното събиране на гласове в стил Фейсбук - всичко се опорочава [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: philip   
Дата:   29-12-14 19:21

tycoon, в кризите стават и интересни неща.
shamelessEyes, за кВо ти е пушка бре?

HP, falcon, прави сте за админите, ма дайте да си го направим ние потребителите! Стига да не сме само няколкото пишещи тук. Е, няма да мине съвсем без помощ от администраторите, например много ми се иска да наградя най-активния в гласуването, но само те могат да извадят тази информация от базата данни...

batsali, прав си, но ако някой ни извади най-добрите 100-тина кадри, веднъж в годината може да се понапънем да ги прегледаме.


Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: batsali   
Дата:   29-12-14 19:26

А тия 100 как ще се подберат без гледане и гласуване? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: philip   
Дата:   29-12-14 19:32

Ами например 100-те потребителя, решили да подкрепят идеята ще предложат всеки по 1[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: sherbit   
Дата:   29-12-14 20:02

рейтингите не се ли формират за 1 година ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: тьма   
Дата:   29-12-14 21:28

Авторе на темата, за тази година победителят за най-много коментари и гласувания е ясен - Вие [smilie3]

за останалото - мълча си, много напечено ще стане[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: philip   
Дата:   30-12-14 07:34

Тьма, да не смяташ, че си прося награда? [smilie25]
ВЕрно, че съм активен гласоподавател и драскач на коментари, но много добре знам, че има хора далеч по-напред от мен и по 2-те!

Просто мисля, че най-популярният фотографски форум в България е редно да излъчва поне снимка на годината. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: iPhonegrapher   
Дата:   30-12-14 14:52

най-престижната награда трябва да е в раздела "Шуробаджанащина", че като гледам тука се гласува не за хубави снимки, а само на приятелски начала... То само като погледнеш "Първа страница" ...
Иначе сериозна номинация давам за Иван Иванов [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: lorddemonic   
Дата:   30-12-14 15:36

Аз грозна ама баш грозна снимка на първа страница не съм виждал... защото това разбирам за "не хубава снимка" аз iPhonegrapher...
Аз щото не разбирам хич от фотография де, за това :)
Би било хубаво както се събирате на ФФФест да има и награди като отделно събитие обаче. Спонсори уж нали има :)

Отговори на това съобщение
 Re: Годишни награди на Фото Форум?
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-14 16:18

Подкрепям идеята! Хубаво е да има повече поводи да разгледаме добри снимки, повече поощрения за сполуките, повече престиж за водещия в страната фотографски сайт.

Не са лоши и идеите за номиниране от публиката (по добре обмислени условия) и гласуване измежду 100 (или друг избран подходщ брой) номинирани снимки.

Материалните награди не са задължителни, но не пречат ако ги има - за което се иска известно усилие от организаторите да кандардисат спонсор(и).

Под 'органицаторите' разбирам инициативен комитет (група начело с, може би, предложителя) която не е задължително да включва стопаните на ФФ, но е задължително да работи в добра координация с тях и, разбира се, с тяхното одобрение.

Кога почваме?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »