Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: axlastro   
Дата:   09-12-14 12:46

Здравейте, наскоро си купих един EOS 300v в много добро състояние - бих казал като нов. Снимах два филма и сега заредих трети. Проблема е, че звука от затвора е много странен - сякаш огледалото се сваля със закъснение. След като направи експозицията седи един екран с мигаща празна батерия и чак като натисна копчето за фокусиране, превърта кадъра. Предполагам, батериите са се изтощили, но след това отдолу иконката на батерията показва, че е пълна. Също така батериите са чисто нови и са снимани само два филма с тях, като за да не се изтощават слагам една хартийка, която изолира контакта докато не ползвам камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-12-14 14:56

Ами то батериите са по-скъпи от тялото, така че защо просто не си вземеш друго вместо да се чудиш какво му е на това?



Публикацията е редактирана (09-12-14 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: MikeDimit   
Дата:   09-12-14 15:00

С тези CR2 може да имаш проблем. Зависи от марката им и къде, колко са лежали. Подобен проблем можеш да имаш с 2CR5 които вместо 6 V често са 5.9. На мен 2 затвора ми се сдъфкаха от такива батерии - може и да не са виновни батериите, ама затвотите си отидоха, а батериите са с понижен волтаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: axlastro   
Дата:   09-12-14 16:16

Интересна работа. Вкъщи не правеше проблем. Възможно е да не е от батериите. Ще търся евентуално батериен грип bp-200. Бях монтирал един pentacon 50 1.8 - дали пък по някаква причина не се е удряло огледалото в него...

Отговори на това съобщение
 Re: Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: anjsan   
Дата:   09-12-14 16:59

Щифта на пентакона застопори ли го ? Той стърчи малко и може да се удари в огледалото ...

Отговори на това съобщение
 Re: Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: axlastro   
Дата:   09-12-14 17:26

Той преходника е така направен, че щифта изобщо не може да излезе. Възможно е обаче самия обектив да е опирал леко по някаква причина. Не мисля да възпроизвеждам условията повече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   09-12-14 23:05

Аз говорих преди като се видяхме, че лентови Канони работещи с CR2 батерии много по-добре с батериен грип с АА батерии да се ползва.
А за стари обективи- може и да дават проблеми с огледалото на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: axlastro   
Дата:   09-12-14 23:14

Търся си грип, но в момента няма добри оферти. Според мен проблема е бил от обектива, защото след като сложих канонския, нямаше проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   09-12-14 23:17

Може. Но не си е работа с тия батерии, поне да имаше читави зареждащи се, пък то няма никакви почти.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: turntablism   
Дата:   10-12-14 09:29

За да си сигурен 100 %, монтирай пак пентакона. Фокусирай на минималното фокусно разстояние. Щракни. После фокусирай на безкрайност, ако се появи проблем веднага при безйкрайност, опира...

Отговори на това съобщение
 Re: Странен звук на затвора от филмов EOS
Автор: axlastro   
Дата:   07-02-15 10:00

Оказа се от преходника. По някаква причина огледалото леко задира при връщането надолу. Махнах обектива и оставих преходника и се видя какво става. Явно ще ми трябва друг преходник.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »