Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Какво става с Канон?
Автор: iioorrddaann   
Дата:   09-12-14 01:43

Какво става с Канон? От доста време мисля да мина на Фул Фрейм. В момента, Канон разполагат с 2 сравнително постижими апарата- 6Д и 5д мк3, но и двата са модел 2012. Само през 2014 Никон пуснаха 3 или 4 ФФ тела(дано не бъркам).
Дали Канон чакат и ще пуснат нови тела с нови матрици и по- добра фокусна система, защото Никон ги бие във всичко(предполагам, колко ще се спори за това твърдение). Главният ми въпрос е: Да чакам ли нови тела с добри цени от Канон или да минавам към другата религия? [smile]

Искрено ви моля, да спестите "хейтърските" коментари, защото така губите и вашето време, а и времето на четящите. Вместо един хейтърси коментар- направете една снимка повече [shtrak] :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: ivjordan   
Дата:   09-12-14 01:58

Минавай на Никон... Особено ако от Канон ще чакаш цени, а не нещо друго...
Отивам да правя снимки, че да не губя хорското време ;)

BTW, никого не хейтя, но "добри цени" и "канон" в едно изречение, на български е оксиморон ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-14 02:07

Има слухове за обновяване на 5D и 6D, но нищо официално. Иначе като дати - март месец анонс, а април - по магазините... като параметри се спрягат новата форк на фокусна система на 7Dmk2 и новата хибридна матрица DualPixel. Иначе като цени не очаквай нищо интерсно - като се имапредвид 7D на каква цена дойде, сам си прецени :)

Аз затова се отказах да чакам и направо си взех 6D - и много съм доволен от тялото, като се има предвид, че с промоциите излезе 2500 лв. ново от магазина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: localhost   
Дата:   09-12-14 02:13

6D е от 2013 ако има значение.

Но както казва lamerko няма смисъл да чакаш за перфетното тяло.
Виж твоето с както те ограничава - шум, скорост и т.н. и гледай с какво да го смениш ако не си доволен.

Купуване на ново тяло само заради това, че е последното на пазара е най-малкото глупаво [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: iioorrddaann   
Дата:   09-12-14 02:57

И аз четох за 5Д мк4, даже Кен е казал точна дата- 17 март 2015. Както и за 6д мк2- той щял да бъде дуал пиксел технологията и по- нов процесор(естествено), а и въртящ дисплей. [cool]
Не, че е значение годината, но ако сега си купиш мк3 за 3.400$(примерно) и март месец излезе мк4 със същата цена- едва ли ще си много щастлив. [smilie8] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: localhost   
Дата:   09-12-14 06:01

Тоест ти си от хората който само чакат новият iPhone и бягат на опашката [smilie5]

А Кен само търси кой да му клика на банерите и линковете и да събира посетители с такива новини [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 07:27

Силно се съмнявам че ще те ограничи канона с нещо. По важна е оптиката и уменията, а 6D за тази цена е топ и ако не ти трябва толкова прецизен фокус като 5D и d750, това е тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: nsirakov   
Дата:   09-12-14 08:06

Ангелиев, а ти снимал ли си с 6Д, че да мрънкаш за прецизност... от опит мога да ти кажа, че фокуса му е супер прецизен

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-12-14 08:08

опс...



Публикацията е редактирана (09-12-14 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 08:57

Сираков

Ангелиев има вече втори 6D

Така че знае отлично какво и защо за разлика от теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: burningice   
Дата:   09-12-14 09:01

Защо звука на затвора на 6D u 5D mk.3 е различен?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 09:04

Различни са затворите като конструкция,възможности и прецизност,все пак разликата в цените не е малка.

Различни класове са .

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 09:20

Ей, Сираков, виж какви говорят по твой адрес....че нищо не знаеш...
Докъде стигнаха...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 09:27

[smilie5]

На Сираков 6Д е спешъл едишън...

[smilie18]

НаШта паТка е пуЙка!!!


:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: victory13   
Дата:   09-12-14 09:33

канон рядко го вадят, ама качествено [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: rx   
Дата:   09-12-14 09:40

Политиката на Канон относно цени и продукти не се е променила особено от 30-тина години. Не виждам каква е драмата в темата и причината някой да се прави на изненадан - имаш пари - купуваш, нямаш пари - гледаш витрината. Не знам колко ужасно безнадеждно зле били Канон спрямо Никон, Сони и Горна Джумая, но тези, дето снимаме с марката някак си се справяме.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 09:45

Мечтата на българина е да даде възможно най-малко и да получи възможно най-много:)

Колкото плащаш ,толкова получаваш обаче е реалността.

При всички фирми...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: ZENON   
Дата:   09-12-14 10:00

Сори за оффтопик-а,
ама не се здържам като прочета глупост от сорта
"Мечтата на българина е да даде възможно най-малко и да получи възможно най-много:)"
pmartinov, това не е мечта на българина в частност, а мечта на цялото човечество.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: georgioiv   
Дата:   09-12-14 10:00

ако не можеш да направиш добра снимка с 300Д и с 5д мк 14 ще е същото.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: nsirakov   
Дата:   09-12-14 10:26

pmartinov, притежанието на 6д не те прави фотограф, прави те притежател на фотоапарат, кат му е крив мерника, аз не съм му виновен... моя 6д има перфектен фокус....

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 10:42

То го има и обратното....тия дето могат с 300д, понякога минаването към 5дмк14 им е трудно с овладяването на всички промени и поведение на техниката и оглупяват от всички менюта и екстри и се задръстват в идейно отношение. Гледа настройки..тества...той кадърът минал.

За 6д канон са дали много повече в тоя клас откъм цена/възможности..и никонаджиите го знаят.
То от многото модели на никон технически толкова брак....вакса, аф...и нерви браха...ама си мълчат...щото са фенове...
получаваш толкова,...колкото плащаш - велика мисъл...без смисъл.
За кво всичко - д600,д610,д750,д800,д800е,д810...
Честа смяна и повече продажби.
в кропа пък там не е ясно колко са...и там все чакат да излезе някакъв наследник и монстър.

Пс...а така Сираков....каза ли му го за мерника.....пиши му го по няколко пъти....
що канони съм имал...с нито един не съм брал ядове с аф....с 1д пак ще има проблем с аф...



Публикацията е редактирана (09-12-14 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: burningice   
Дата:   09-12-14 10:56

Имах 1000Д, от 100 кадъра, 10 имаха фокус, при 80Д, кадрите бяха към 98. От фокуса на 6Дто съм доволен. Всяка фирма прави издънки, кофти е ако попаднеш на такава бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 10:59

Crazy Train Ozzy Osbourne
поздрав за всички читатели на темата[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-14 11:06

Не знам какви са тия драми с автофокусната система... аз преминах от 70D на 6D - точките намаляха, че и само една е кръстосана. Но да си призная - реално аз ползвам автофокуса само на централната точка. Когато искам по-прецизен конторл - минавам на ръчно фокусиране. И така - за МЕН ЛИЧНО фокусната система на 6D ме устройва напълно. Пък нека си има 99 Никона с по не знам колко си точки. Както вече писах - МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН ОТ 6D. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-12-14 11:07

Според скромното ми мнение на любител няма чак толкова голяма полза от честата смяна на тела - непременно с най-новото. Аз обикновено сменям тяло през един, че дори и през два модела, и то когато "новото" тяло е поне от година на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 11:12

Сираков различни са ви критериите!

Ти обичаш пейзажа и за това автофокуса на апарата те задоволява напълно.

Петър се опитва да снима динамика,спорт и разбира че има само една централна точка на която може да разчита.

След като е пробвал D750 е разбрал,че не е задължително да дадеш 1000$ повече за да имаш перфектен автофокус отлична динамика и мерене.

Малко фирми могат да направят достъпна камера която да е универсална.

Канон със сигурност не е между тях.

Не защото не могат,а защото не искат!

$€£$€£



Публикацията е редактирана (09-12-14 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-14 11:12

Хахах... аз скочих от 1000D на 70D след 6 години. Може би беше грешка, че не преминах директно на ФФ, но ми се струваше тогава прекалено голям скок... така се получиха при мен двата бързи ъпгрейда :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 11:30

Че той - бел. Петър....нещо директно тогава е сбъркал...от размера на буфера на камерата, през кадри в сек....къв аф му е проблем....ще снима ски спускане с 6д.... не че не може...но има 7д за такива цели...

6д имате супер матрица са 20мпкс - нито много, нито малко...и не се налага компютър за още толкова пари при 36мпк камери. Щото, ако вземете с такива пкс...отиде и хардовете и процесора в друго измерение, ако имате работа с фотографията.
Жестока динамика.
Снимате на 10 000 исо като турбо гъзари.
Имате централна на - 3ev.
Тихи режими на затвора.
Имате вградени гпс и уай фай модули....помислете само колко струват, ако трябва да си ги накачите отделно- над 1/2 от цената на камерата.
Супер видео.
Софтуерни екстри по менютата - всякакви.
ДПП отличен софтуер.
В кутията с камерата и оригинален Lightroom в кутийка с ключа.
След регистрацията в canon prof.network ви пращат и четка канон и благодарности....☺ко искате.
Canon image gateway сървър, дето да си шервате снимки и видео...м/у другото плъгина дето конвертира видеото е невероятен, като трябва да намалиш размера на файла.....

Напишете какво още искате и пращайте мейлите на Дядо Коледа.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 11:53

Хубавите камери са универсални!

Маркетинговите хитрости да имаш за всяка задача камера водят до чехъл по каската.

Домашния прокурор (жената) взима положението в свои ръце и казва недвусмислено:

-Избирай или аз или фотографията!

И на теб ти остава само да си избереш в кой ъгъл да отидеш да се срамуваш от себе си.



Публикацията е редактирана (09-12-14 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 12:17

Сираков, невиждам някъде да съм писал, че 6Д е с лош фокус. Но ако ще го сравняваш с 5Д и Д750 ще ме очудиш доста, защото те смятам за топ автор в този сайт. Фокуса на камерата не е само за пейзажи и статични портрети, снимай на странична точка летяща птица или движещ се срещу теб обект и преброй колко кадъра ще имаш на фокус в серията. А аз какво съм държал и какво не си е моя работа, и не давах съвет на теб а на автора на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: fraction   
Дата:   09-12-14 12:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 12:46

Ама то не е задължително да снимаш на странична летяща с/у теб птица или движещ се с/у теб обект...
5д класик централна - последната ми в профила - лети с/у теб с вираж. Не е случайна, серия 5,6 кадъра. Който беше на Тасос на ферибота има спомен, и видео имам на сцената.

Просто такава камера с такива възможности рззполагаш...всичко зависи от теб и твоята реакция.

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1415169961_SeaGull1-cherepaha.jpg


мартинов не ме карай пак да поствам серията и видеото.

Като няма 1дх....7д или 5дмк4 на странични....или 6д централна....с каквото разполагаш....кадърът зависи от теб.
Аф не зависи само от камерата, от твоите двиг.реакции, око, мозък,мерник, обект и неговото движение или шаване, обектив[smile] . Има и много настройки в новите модели в custom functions.
Лично за мен всяка камера, която съм притежавал е имала различно поведение сама или с отделни обективи. И има процес на овладяване и свикване....с обичайните неща.
Тука схващането е....имам камера....натискам спусъка и манджата е сготвена....[thankyou] ако е блърната...камерата е виновна, а аз съм перфектен....типично мислене.
Всяка камера може да свърши прилична работа.



Публикацията е редактирана (09-12-14 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 12:50





Публикацията е редактирана (09-12-14 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 12:52

:) горния Ми коментар е грешка

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 12:58

Тед напълно съм съгласен с теб, 6Д на централна е супер и ако ти върши работа, с тази си цена е перфектният фул-фрейм. Затова съм писал на автора на темата, че за него едва ли ще има разлика кое тяло ще вземе. А под прецизност на фокусната система имах предвид, цялата такава, а не само централните им точки. А на кой какво му трябва сам си преценя.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 13:02

Вие само натиснете копчето,ние ще свършим всичко станало.

Реклама на Полоройд.

Тед съгласен, но само донякъде.

Цифровата фотография разшири много пазара и много хора останаха с погрешното впечатление,че след като ние най-обичаме да си ползваме главата само за равновесие цифровата камера ще мисли вместо нас.

Всяка камера изисква адаптация и свикване.

Но колкото и да започнем да ползваме главата по предназначение ако камерата е маркетингово спъната ще си останем неудовлетворени,защото виждаме,че когато една фирма иска да даде може всичко, а когато не иска тряба да бъркаме по-дълбоко в джоба когато плащаме.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: chefo1979   
Дата:   09-12-14 13:13

Обаче pmartinov без да има Канон яко се вихри в темата [smilie18]
Мартинов, защо така те дразнят Канон, я си признай, нещо на джихад си тръгнал ми се види (и то не е от вчера).
С какво и кога те обидиха? :D

Иначе покрай темата - дано Канон пуснат час по-скоро 1Дх2 за да мога да си купя гадното, остаряло, прецакано и безнадеждно изостанало от конкуренцията 1Дх за около 4-5 бона и да плача над него безутешен как съм се прецакал!
За да изпреваря въпроса - не мога да си позволя да си купя ново тяло от магазина, колкото и да ми се иска - Мартинов ми постави диагнозата по-горе: "Мечтата на българина е да даде възможно най-малко и да получи възможно най-много"
Тънкият психолог и детайлен познавач на българската душа ме оставя безмълвен и смирен...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: localhost   
Дата:   09-12-14 13:16

chefo1979: сега 1Dx-a е около $5к чисто ново. Излезе ли втора версия ще падне до $3500 втора ръка.
Ама най-рано по това време догодина.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: georgioiv   
Дата:   09-12-14 13:27

разбрах аз какво му е на мартинката... от десет години тука се форсира, мислех го за луд или алкохолик - пък то какво било - жена му го малтретирала.. :))) Мартинка, извинявай братче - кажи си в началото, хората ще те разберат.. :)

По темата - аз моя ъпгрейд на 6Д го направих след 9 години с 20Д.. И сега имам по-голяма матрица, по-голям дисплей и другото е горе-долу същото, което си ми трябва да се занимавам с любимото си хоби.. :) И вероятно сгреших че си продадох 20-ката, защото с новите версии на фотошоп, от файловете му излизат красоти невиждани.. :)) В тази връзка, някой ако има запазен 30 или 20Д, ама наистина запазен и му иска скромни пари - да ми пише на л.с. [smilie5]

Имах драми по смяната на 2-цата, мислих за 4/3, за А7... Накрая разумът надделя [shtrak]

Иначе имам и Некс от 4 години, ползвам го с механичните си обективи и не виждам нищо което да е излязло след 2010, да е кой знае колко по-добро от добрия стар некс5...

Или с други думи - каквото и да купиш - след 6 месеца вече не си моден с него, но ако си подбрал подходящия за тебе фотоапарат, може да ти служи дълго и верно, без да му тече олио по матрицата и да му се разпадат гумите, особено ако е Canon.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Батко   
Дата:   09-12-14 13:29

Понеже стана дума за фокуси, да разкрия и аз моят фокус за снимане "на фокус" от многото снимки дето съм изщракал, та чак съм изтрещявал от размазани снимки:

Независимо каква е марката ( вярно че мойта е много по-добра от твойта и тя не е Канон, нито Никон), когато снимаш със светлосилен обектив на макс. отворена бленда и при ниска скорост размазаните кадри клонят към 100%, особено ако не си си изпил 200-те грама аперитив преди да почне сватбата.

Та да ви споделя най накрая моята ТАЙНА:
Затварям блендата и вдигам исото и скоростта
И воала - перфектни снимки!

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 13:33

Чефо

Сега ще те светна малко.
5 години спонсорирах канон като техен потребител.
Но тъй като съм доста наблюдателен забелязах,че вместо положението да се оправя става все по-зле.

Агресивен маркетинг без нищо насреща.

Не е джихат да отваряш очите на хората след като си прогледнал .

Всеки си има глава и сам определя на кой да си дава парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Батко   
Дата:   09-12-14 13:35

[smilie24] pmartinov
и аз така

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 13:42

Мартинов, ролята ти не се е променила на спонсор...само ООД е друго. Спонсор...щото бая никони извъртя....а уж всеки е универсален и жесток. За какво ги сменяш често тогава? Нали получаваш повече от др.марка?
Нещо се не връзва....или си се самозаблудил[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: chefo1979   
Дата:   09-12-14 14:05

Мартинов, ами и аз като техен ползвател, и смятам също наблюдателен човек, смятам, че нещата стават все по-добри - 1Дм4 -> 1Дх, 24-70/2,8 -> 24-70/2,8 м2; 70-200/2,8ИС -> 70-200/2,8ИС м2; 5Дм2 -> 5Дм3; 100-400 -> 100-400 м2 - кой от кой по-хубави и по-прекрасни.
Вярно, цените са си височки, ама както сам каза - получаваш това, за което си платил ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: fraction   
Дата:   09-12-14 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: chefo1979   
Дата:   09-12-14 14:24

Абсолютно си прав, но в крайна сметка темата е за техническото развитие и техническите новости от Канон - за таланта, то се знае, че без него все тая, и мога да посоча себе си като скромен пример (за неумение :D).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 14:30

Тед

D200 днес не може да ми стигне :)

;)


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: iioorrddaann   
Дата:   09-12-14 15:22

Главно снимам студийно, като преобладават деца и бебета и сватби/кръщенета понякога. 6д-то е добър вариант, но тази фокуна система... На 7д-то ползвам крайните горни точки и с бленди над 5.6 (с които се снима в студио) е прилично. За бленди надолу положението е малко по- зле. За това д610 или д750 ми се виждат по- добри от към цена/качество. :)

И малко празни приказки:
Да се съберат, да направят Canikon или Nikanon, да съберат мисли, технологии и байонет и да стане един стане един монопол. Ще имаме 2 кропки и 2 ФФ. И избирането ще стане много лесно.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: nsirakov   
Дата:   09-12-14 16:19

Peter_Angeliev написа:

>....ако не ти трябва
> толкова прецизен фокус като 5D и d750,
> това е тялото.

Та Ангелиев, ти не си писал че АФ е лош, писал си че не е прецизен...
А аз никъде не съм писал, че е БЪРЗ (щот си щял да снимаш Спорт, без аз да знам - както се опита да се намеси пмартинов), казах че фокуса на 6Д е ПРЕЦИЗЕН според мен (не мисля, че е по-малко прецизен от този на 5д или на който и да е друг апарат...)


та така... ако търсиш бърз АФ и това ти е доминанта няма да си вземеш 6D, макар че съм снимал картинг с 6Д и пак фокуса е там дет съм го сложил... явно е до ЗАУ-то

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: NNT   
Дата:   09-12-14 16:50

Що се дърляте бре, хора?!
И двете марки си имат предимства и недостатъци.
6D е много добра бюджетна FF машинка.
Единственият проблем, който виждам при Canon, е цената на 5DmkIII.
Аз съм с Nikon, но не бих отказал един 7DmkII с 300мм f/4 + tc1.4 :)


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 16:50

Сираков никъде не съм писал какво снимам и какво искам да снимам. А що се отнася до прецизноста, фокуса на един апарат не е една централна точка. А ако ми кажеш сега че и останалите са добри колкото на 5Д-то, сигурно и от Канон ще ще те признаят за феноменално ЗАУ, а не само аматьори като мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: nsirakov   
Дата:   10-12-14 00:34

pmartinov написа:

> Сираков
>
> Ангелиев има вече втори 6D
>
> Така че знае отлично какво и защо
> за разлика от теб!


Ако ти не си казал с какво снимаш, явно пресаташето ти пмартинов го е направил.. .взмете първо се уточнеет с него кой какво има/няма/може/не може... пък тогава ще разискваме...


Като почнете с тия драми с АФ... на баба ми ДСЛР-а как е снимал изобщо не знам... пък и тогава снимките си имаха фокус...

всеки е свободен да си избира бранда, модела, вкуса... но подобно абсолютизиране на "проблем" , който реално не съществува освен в някоя лаборатория за измерване на качествеия контрол си е чиста проба мазохизъм да го четеш и препрочиташ по 100 пъти на ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   10-12-14 00:40

nsirakov

Не се прави на луд .

Като нямаш какво да кажеш.

:)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-12-14 01:17

Това е поредната техно тема с предизвестен резултат. Чудя се на Тед и Сираков, че се опитват да обясняват нещата на хора, които не искат да слушат.

Фокус -мокус , пиксел,точка - дрън-дрън ерина :) Тяло се купува и се продава, обектив също, но ЗАУ се създава много трудно, не се купува или продава.

ФулФрейма е само един инструмент, но ако не можеш да свириш на него или свириш фалшиво е най-добре или уроци или OLX.

На пусналия темата пожелавам успех в избора. Един ФФ ще "заспи" на 85/1.8[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: iioorrddaann   
Дата:   10-12-14 01:58

Разполагам с 17-40, 50 1.4 и 85 1.8 .. да чакам да падне мк3 и всичко е 6, а? [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-12-14 02:45

Идеално - всички са за ФФ и са добри, въпреки приказките на пикселпийпърите [beer] Може и с 6 и да чакаш Мк4 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: iioorrddaann   
Дата:   10-12-14 03:17

На 6д-то много ме притеснява фокуса. Като гледам как са му разположени точките и като знам как от 19-те на 7д-то ползвам най- вече крайните горни- нещо не ми се иска да съм със 6д. Колкото и хубав кадър да имаш, нямаш ли фокус... [smilie11] При детската фотография нямам време за кадриране. Аз ли не мога да да снимам, че не ми е голям опита така е, но не виждам как ще хванеш милисекундната усмивка на ревящото дете с точка, която не е на лицето/окото му.[smilie8] Май ще инвестирам за сега в по- добри бурканчета и ще чакам нещо да ми пасне цена/качество/предпочитания. Ей нямам угодия [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: nsirakov   
Дата:   10-12-14 08:26

мартинов, на луд се правиш ти... аз казах каквото имам да казвам

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: rx   
Дата:   10-12-14 09:20

Забавно е човек да прочете такива душевни излияния рано сутрин на кафенце [smilie18] Чудя се, едно време, в зората на автофокуса, когато най-доброто е било по-зле и от най-кьоравата съвременна система, как са правили фотографите емблематичните снимки, останали в историята? Сигурно им е било много зле на клетниците, че не са имали 100 кръстосани точки, 3д мерене и електронен нивелир. Живи да ги оплачеш. Пуст късмет им е изкарал снимките на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: iioorrddaann   
Дата:   10-12-14 11:19

@rx
Как са живели хората без телефони, а? Не са знаели, кой къде е, какво прави... ама не са се загубили, не им е станало нещо. Но сега повечето искат "умни" телефони(най-често по-умни и от тях) и гледат да си купят най- добрия. Ами със колите... Как ли са живели бабите ни без S класа? Така е със всичко
Живеем в различно, което ни заобикаля. Ако искаш, ти снимай на ръчно или както желаеш. За това има толкова модели и варианти. [smilie24]

Никакви лоши чувства [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-14 12:09

Хах.. това "Как ли са живели бабите ни без..." е голяма простотия - то ако ще е така, хващайте гората. Че предците в пещери са живеели и са оцелели. Пък прогреса - в "рисайкъл бин"-а [smilie18]

Всичко опира до възможности и приоритети. Ако чакаш да излезе най-модерното - никога няма да го дочакаш. Ако търсиш косури - винаги ще намираш... ако гледаш да минеш сметкаджийски - обикновенно си прецакан.

Та... това е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   10-12-14 12:40

6D + 70-200mm f2.8L и 300mm f4L IS

Лудогорец-Базел

6D + 70-200mm f4L и 100-400mm f4.5/5.6L IS

Лудогорец-Ливърпул


Е кадрите са ми на аматьорско ниво,но не виждам причина,че със 6D не може да се снима спорт ...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: victory13   
Дата:   10-12-14 12:40

някои хора гледат на приказка да се намират, независимо що за мисъл ще родят... 3д е автофокусна функция, не за "мерене"... по-добре си останете само с кафенцето[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: compur   
Дата:   10-12-14 14:12

R.Kaymakanov футболът отдавна не е спорт, а чист бизнес! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: lorddemonic   
Дата:   10-12-14 14:31

6d е супер, то и с 550д може да се снима спорт, но те в това е въпроса?
Твърде много придривчиви техно маструбатори се навъдиха ...
Ако човек може да си го позволи взима 1дх и купчина Lки и няма система по-добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   10-12-14 18:44

Compur а ми щом футбола не е спорт ето ви снимки от баскетбол с
Canon eos 5D Classic + Canon ef 135mm f2.0L и мнооого кофти обработка от моя страна :)

Баскетбол с Canon eos 5D Classic + Canon ef 135mm f2.0L


Снимките пак са изцяло на аматьорско ниво и с тях не се изкарват никакви пари.Мога да покажа още с малко по-добра обработка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Omnia   
Дата:   10-12-14 19:11

Снощи имах честта да тествам Марк3 и Никон д810.. От страна към исо (което за мен е една много, ама наистина много важна част от апарата) на 12800 при Марк3 почти няма шум.. Адски бързо фокусира в тъмното, и има безупречен фокус. И аз чета разни тестове и глупости на "топ разбирачите" в гугъл. Снимам с Марк2 от две години и максималното исо което ползвам е 1250 до 1600 МАКС! След това просто нещата стават леко ГРОЗНИ, смея да твърдя до снощи си мислих, че Никон са марката фаворит за мен но уви. Не може два апарата еднакъв клас, единият е по-стар модел, да няма почти никакъв шум на 12800 а Никона да се вижда още на самият дисплей кофти качеството. Като цяло нямам допир с 6д не мога да говоря.. Въпроса е само един, кога ще взема Марк3.. :)) чакам да ми дойдат едни парички до 10тина дни и да го грабна! Не искам да ангажирам никой с мнението си, но преди да говорите глупости и кой какво е казал просто тествайте, вижте как реагират машините при различни условия..[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   10-12-14 19:48

[smilie5]

Ебасимус !

Еврика !

Уникално сравнение между 24 и 36 мегапиксела.

Следващият път сравни Марк3 и D750 и може да направиш още по-голямо откритие...

И да заредиш Л-ките базара с гриф :

Спешно !

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: muzicantini   
Дата:   10-12-14 20:02

Да, много разумно, понеже има 1/2 или 1 стоп разлика на 12800 исо, някой ще си хвърли Л-ките.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   10-12-14 20:09

И една Л-ка разлика в цената ...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: georgioiv   
Дата:   10-12-14 21:41

Omnia: безспорно 6Д е по-добър в тъмното от 5дмк3 - и като шум и като фокусиране... То това му единственото предимство пред 5-цата де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: muzicantini   
Дата:   10-12-14 21:50

Тия спорове са безпредметно тъпи. Ама в духа на pmartinov - и кво правим, ако искам 135-ца остра на ф2 с бърз и точен автофокус, или ултраширок зуум, остър по целия кадър С резба за филтри?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Otvorenia   
Дата:   10-12-14 23:44

Гледам много мнения, които излизат извън рамките на темата.
Въпроса за Канон трябваше да се зададе още след Фотокината, защото не пуснаха нов ФФ апарат.
Това значи че най вероятно напролет ще пуснат нещо ново. По логично е да 5Д4, така че драма няма. Сега Никон, после Канон и с другите фирми е така. Може би искате и двете фирми да пускат апарат по едно и също време за да се прави избора предварително.

Това че Никон напускаха много тела е отчасти и заради гафа с Д600 който дълго време отричаха и накрая признаха и пуснаха Д610 и след това съвсем да премахнат съмненията пуснаха Д750 който наистина е добър. При Никон телата са наистина добри, но е "малко тегаво с обективите" цитат на един Никон притежател след смяна на системата от Канон.

По принцип телата са само консуматив, каквото и да купиш като тяло ще трябва да ъпгрейтваш до 2 максимум до 3 години ако искаш да си с последен модел тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: NNT   
Дата:   11-12-14 02:42

Omnia написа:


> Не може два апарата еднакъв клас,
> единият е по-стар модел, да няма
> почти никакъв шум на 12800 а Никона
> да се вижда още на самият дисплей
> кофти качеството. Като цяло нямам
> допир с 6д не мога да говоря..
> Въпроса е само един, кога ще взема
> Марк3.. :)) чакам да ми дойдат едни
> парички до 10тина дни и да го
> грабна! Не искам да ангажирам
> никой с мнението си, но преди да
> говорите глупости и кой какво е
> казал просто тествайте, вижте как
> реагират машините при различни
> условия..[cool]

Без да се обиждаш, но ти си написал глупост!

Имаш два FF сензора с 22 и 36 милион пиксела. Съответно, пикселът на този с 36 е по-малък и приема по-малко количество светлина; оттам сензорът започва да компенсира на по-ниски стойности на ISO-то, отколкото при този с 22mpx. Toва е абсолютно нормално.
Не случайно D4s, който може да снима в черна дупка и струва 11к има "само" 16mpx.
Сравнил си ябълки с чушки.
Нa D810 силата му е 64-640 ISО, с много сериозна стабилизация и висок клас стъкло на него. Там му е ловното поле и няма кой да го бие.
С 5DmkIII имаш повече свобода заради по-малкия пиксел, но пък никога няма да стигне DR-a и Color Depth-a на D810.
Проблемът при 5DmkIII е безумната му цена.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: burningice   
Дата:   11-12-14 08:16

Всъщност на 6Д не му достига един "косъм" за да е ФФ и има GPS u WiFi за разлика от Марко тройката.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: nsirakov   
Дата:   12-12-14 16:04

моя 6Д няма wi-fi i gps ;)

Какво да направя - винаги съм уникален :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-14 16:07

Хмз... тия (N) версии не бяха ли само за Африка и тем подобни? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »