Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Какво става с Канон?
Автор: iioorrddaann   
Дата:   09-12-14 01:43

Какво става с Канон? От доста време мисля да мина на Фул Фрейм. В момента, Канон разполагат с 2 сравнително постижими апарата- 6Д и 5д мк3, но и двата са модел 2012. Само през 2014 Никон пуснаха 3 или 4 ФФ тела(дано не бъркам).
Дали Канон чакат и ще пуснат нови тела с нови матрици и по- добра фокусна система, защото Никон ги бие във всичко(предполагам, колко ще се спори за това твърдение). Главният ми въпрос е: Да чакам ли нови тела с добри цени от Канон или да минавам към другата религия? [smile]

Искрено ви моля, да спестите "хейтърските" коментари, защото така губите и вашето време, а и времето на четящите. Вместо един хейтърси коментар- направете една снимка повече [shtrak] :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: ivjordan   
Дата:   09-12-14 01:58

Минавай на Никон... Особено ако от Канон ще чакаш цени, а не нещо друго...
Отивам да правя снимки, че да не губя хорското време ;)

BTW, никого не хейтя, но "добри цени" и "канон" в едно изречение, на български е оксиморон ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-14 02:07

Има слухове за обновяване на 5D и 6D, но нищо официално. Иначе като дати - март месец анонс, а април - по магазините... като параметри се спрягат новата форк на фокусна система на 7Dmk2 и новата хибридна матрица DualPixel. Иначе като цени не очаквай нищо интерсно - като се имапредвид 7D на каква цена дойде, сам си прецени :)

Аз затова се отказах да чакам и направо си взех 6D - и много съм доволен от тялото, като се има предвид, че с промоциите излезе 2500 лв. ново от магазина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: localhost   
Дата:   09-12-14 02:13

6D е от 2013 ако има значение.

Но както казва lamerko няма смисъл да чакаш за перфетното тяло.
Виж твоето с както те ограничава - шум, скорост и т.н. и гледай с какво да го смениш ако не си доволен.

Купуване на ново тяло само заради това, че е последното на пазара е най-малкото глупаво [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: iioorrddaann   
Дата:   09-12-14 02:57

И аз четох за 5Д мк4, даже Кен е казал точна дата- 17 март 2015. Както и за 6д мк2- той щял да бъде дуал пиксел технологията и по- нов процесор(естествено), а и въртящ дисплей. [cool]
Не, че е значение годината, но ако сега си купиш мк3 за 3.400$(примерно) и март месец излезе мк4 със същата цена- едва ли ще си много щастлив. [smilie8] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: localhost   
Дата:   09-12-14 06:01

Тоест ти си от хората който само чакат новият iPhone и бягат на опашката [smilie5]

А Кен само търси кой да му клика на банерите и линковете и да събира посетители с такива новини [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-12-14 07:27

Силно се съмнявам че ще те ограничи канона с нещо. По важна е оптиката и уменията, а 6D за тази цена е топ и ако не ти трябва толкова прецизен фокус като 5D и d750, това е тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: nsirakov   
Дата:   09-12-14 08:06

Ангелиев, а ти снимал ли си с 6Д, че да мрънкаш за прецизност... от опит мога да ти кажа, че фокуса му е супер прецизен

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-12-14 08:08

опс...



Публикацията е редактирана (09-12-14 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 08:57

Сираков

Ангелиев има вече втори 6D

Така че знае отлично какво и защо за разлика от теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: burningice   
Дата:   09-12-14 09:01

Защо звука на затвора на 6D u 5D mk.3 е различен?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 09:04

Различни са затворите като конструкция,възможности и прецизност,все пак разликата в цените не е малка.

Различни класове са .

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 09:20

Ей, Сираков, виж какви говорят по твой адрес....че нищо не знаеш...
Докъде стигнаха...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 09:27

[smilie5]

На Сираков 6Д е спешъл едишън...

[smilie18]

НаШта паТка е пуЙка!!!


:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: victory13   
Дата:   09-12-14 09:33

канон рядко го вадят, ама качествено [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: rx   
Дата:   09-12-14 09:40

Политиката на Канон относно цени и продукти не се е променила особено от 30-тина години. Не виждам каква е драмата в темата и причината някой да се прави на изненадан - имаш пари - купуваш, нямаш пари - гледаш витрината. Не знам колко ужасно безнадеждно зле били Канон спрямо Никон, Сони и Горна Джумая, но тези, дето снимаме с марката някак си се справяме.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 09:45

Мечтата на българина е да даде възможно най-малко и да получи възможно най-много:)

Колкото плащаш ,толкова получаваш обаче е реалността.

При всички фирми...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: ZENON   
Дата:   09-12-14 10:00

Сори за оффтопик-а,
ама не се здържам като прочета глупост от сорта
"Мечтата на българина е да даде възможно най-малко и да получи възможно най-много:)"
pmartinov, това не е мечта на българина в частност, а мечта на цялото човечество.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: georgioiv   
Дата:   09-12-14 10:00

ако не можеш да направиш добра снимка с 300Д и с 5д мк 14 ще е същото.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: nsirakov   
Дата:   09-12-14 10:26

pmartinov, притежанието на 6д не те прави фотограф, прави те притежател на фотоапарат, кат му е крив мерника, аз не съм му виновен... моя 6д има перфектен фокус....

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 10:42

То го има и обратното....тия дето могат с 300д, понякога минаването към 5дмк14 им е трудно с овладяването на всички промени и поведение на техниката и оглупяват от всички менюта и екстри и се задръстват в идейно отношение. Гледа настройки..тества...той кадърът минал.

За 6д канон са дали много повече в тоя клас откъм цена/възможности..и никонаджиите го знаят.
То от многото модели на никон технически толкова брак....вакса, аф...и нерви браха...ама си мълчат...щото са фенове...
получаваш толкова,...колкото плащаш - велика мисъл...без смисъл.
За кво всичко - д600,д610,д750,д800,д800е,д810...
Честа смяна и повече продажби.
в кропа пък там не е ясно колко са...и там все чакат да излезе някакъв наследник и монстър.

Пс...а така Сираков....каза ли му го за мерника.....пиши му го по няколко пъти....
що канони съм имал...с нито един не съм брал ядове с аф....с 1д пак ще има проблем с аф...



Публикацията е редактирана (09-12-14 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: burningice   
Дата:   09-12-14 10:56

Имах 1000Д, от 100 кадъра, 10 имаха фокус, при 80Д, кадрите бяха към 98. От фокуса на 6Дто съм доволен. Всяка фирма прави издънки, кофти е ако попаднеш на такава бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: Тед   
Дата:   09-12-14 10:59

Crazy Train Ozzy Osbourne
поздрав за всички читатели на темата[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-14 11:06

Не знам какви са тия драми с автофокусната система... аз преминах от 70D на 6D - точките намаляха, че и само една е кръстосана. Но да си призная - реално аз ползвам автофокуса само на централната точка. Когато искам по-прецизен конторл - минавам на ръчно фокусиране. И така - за МЕН ЛИЧНО фокусната система на 6D ме устройва напълно. Пък нека си има 99 Никона с по не знам колко си точки. Както вече писах - МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН ОТ 6D. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става с Канон?
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-12-14 11:07

Според скромното ми мнение на любител няма чак толкова голяма полза от честата смяна на тела - непременно с най-новото. Аз обикновено сменям тяло през един, че дори и през два модела, и то когато "новото" тяло е поне от година на пазара.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »