Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikkor 50 1.8G
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-12-14 17:12

Здравейте колеги! Пред една дилема съм и се чудя какво да направя!?! Ще се радвам да изкажете своето мнение :) Такам в момента снимам с D7000 и мислех да минавам сега по коледа на ФФ тяло но излезна нещо и за сега няма да мога! Снимам основно Пейзажи и портрети, от скоро притежавам едно тамронче 17-50 2.8 без стабилизация които купих от приятел съфорумец, след като продадох моя N16-85VR щот щях да минавам на ФФ и да ви кажа съм изключително впечатлен от тампончето!Много добра картинка при това и остра! Та сега много се чудя дали си струва и ще има ли голяма разлика ако си взема 50 1.8g за портрети в цял ръст, до раменете и някви по креативни спрямо тампончето зимнато на 50 2.8? Аз иначе имам и 85мм 1.8g но доста често ми идва дълаг на това дх тяло и снимам основно до раменете и мах до кръста! Та струва ли си и ще има ли голяма разлика 50 1.8 vs тампончети? Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: IsoIv   
Дата:   04-12-14 17:14

1.8 срещу 2.8,отговора е ясен.Нали имаш 85/1.8,какво ти пречи да снимаш в цял ръст с него.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: peter_m   
Дата:   04-12-14 17:15

твърд = по-остър

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-12-14 17:19

Ми незнам доста често като съм далеч и най малкото движение и често губя фокус а и ако светлината е леко по кофти и се мъча да докарам цял ръст и някав креативен фон, хмм зор голям! Може би вината е и в мен все още не съм натрупал нужния опит знам ли! Аз иначе имам и 35м 1.8 но с него пак не съм хепи за портрети :) Обмислях и 50 1.4 но след дълго четене стигнах до извода за себе си че не си струва разликата в парите, а и като мина на ФФ ще си ползвам основно 85mm за портрети!



Публикацията е редактирана (04-12-14 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: uri64   
Дата:   04-12-14 18:41

Ми то няма как друг да ти каже как ще почувстваш даден обектив...най добре е сам да си пробваш...иди в някой магазин и пощракай с него...или пък си го вземи и ако не ти хареса после ще го продадеш...те тия обективи не се застояват много...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: iasen2   
Дата:   04-12-14 18:53

обикновено човек като му мисли много взема грешно решение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: iasen2   
Дата:   04-12-14 18:59

http://otstranata.eu/?p=22610&oid=46741


разгледай тези снимки , колко от тях са правени с обектив, струващ над 1000лв като нов ?
Като си отговориш на този въпрос , смятам ,че ще можеш да си отговориш и на твоя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: EvaJor   
Дата:   04-12-14 19:33

Наскоро си купих една много дебела книга: "Фотографията: цялата история". Че не е цялата история е ясно. Но някъде там видях и историята на една много популярна снимка -тази със знамето на съветските войници над Райха в самия край на ВСВ. Заедно с подробно описание как точно е бил РЕЖИСИРАН и сниман въпросния кадър...Оттогава имам едно наум към повечето исторически снимки, ако и да не са снимани с обектив за 1000 лв :)
Сори, ако постът е офтопик [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: satansho   
Дата:   04-12-14 19:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: gbdesign   
Дата:   04-12-14 19:49

Руският мародер с двата часовника на Райхстага, всички сме го виждали.
http://all-that-is-interesting.com/wordpress/wp-content/uploads/2012/06/iconic-photographs-1940-flag

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: EvaJor   
Дата:   04-12-14 19:53

И аз така бях чувала. Още от уроците по история, но това беше миналия век. Оказва се, че:
-това изобщо не е знаме, а няколко съшити покривки, военния фотограф не е разполагал със знаме;
-по това време, съвсем явно си продължават военните действия -още два или три дни, ако не се лъжа;
- цялата постановка е охранявана от 35 войника; а сградата е избрана съвсем внимателно от фотографа;
-фотографът доста дълго е подготвял самия кадър.
Не че в посоченото дотук, от фотографска гледна точка, има нещо лошо :).
- след като се публикува фотографията се публикуват и имената на двамата войници, после обаче името на единия се променя на грузинско /четки на Сталин/, после пак се променя :)
И така..с историческите фотографии.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: EvaJor   
Дата:   04-12-14 19:59

На 2 май е режисирана снимката, публикувана на 13 май в сп. "Огонек", сега прочетох. Вдъхновена от фотографията, която изобразява издигането на Олд глори, публикувана по -рано през 1945г.
Толкова за историческите фотоси. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: iasen2   
Дата:   04-12-14 20:02

между другото се продаваше един ръчнофокусен 50мм Хелиос 81 за никон за 90лв . Отвратително остър обектив с уникален рисунък на мазнята , дето не е на фокус , дето някой я наричат боке .

Лично аз все по често почвам да снимам на ръчен фокус , особено на отворени бленди , поне като не е на фокус , да не обвинявам техниката :)



Публикацията е редактирана (04-12-14 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: satansho   
Дата:   04-12-14 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: EvaJor   
Дата:   04-12-14 20:15

Това, което горе -долу се опитах да кажа е, че може би част от исторически популярните фотоси са всъщност режисирани. Освен това, не можеш да сравниш фотография, която има историческа, познавателна, културна и още кой знае каква стойност, с такава, която има стойност най-вече за фотографа, обекта или неговите близки или пък обкръжението във ФБ...
Все едно да сравняваш снимка на булка, направена с Марк не знам какво си и с обектив сигма арт, със снимка на Дилма Русеф, която си направил лично и случайно с телефона си, печаща се по монокини на Галата и ядяща сладолед, например. И само ти си я видял :) Коя снимка ще се котира и ще стане по-известна?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-12-14 21:29

В крайна сметка не ставаше въпрос за обективи по 1000лв, а за 50 1.8 който е 350лв :) Относно остротата днес четах доста коментари по чужди форуми и имаше един например който е тествал въпросния тамрон(добра бройка, както изглежда е и моя) рамо до рамо с никона 35мм 1.8 и пишеше, че разлика в осротата забелижима на 1.8 vs 2.8 ори тампона не се забелязва единствено на 17мм е леко мек а при еднакво ф3.5 никва разлика! А ако на 50мм тампона е еднакво остър дори и от ф2.8 нагоре и бокето е добро, тогава дали си струва инвестицията!?! :) Аз от скоро имам тампона и не ми е оставало време от работа да тествам 35мм и 85мм за острота и боке но явно ще трябва да намеря! 85мм си е супер обектив и го обичам :) Но скоро сиг ще ми се наложи да отида да работя за няколко месеца на място кадето има доста за снимане но е опасно малко с скъпа техника, да не остана без нея и за това не ми се носи 85ицата и понеже ми е малко и дълга по някога се замислям за среден вариант но дали си струва, ако тампона дава почети същия резолтат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: Петрос   
Дата:   04-12-14 21:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: vicking   
Дата:   04-12-14 22:24

Daniel_P спести си парите за 50-та! Имам същото тяло, същият тамрон и никора 50,f1.8G. Откакто си купих тамрона не помня да съм закачал 50-та на тялото. Според наблюденията ми остротата на тамрона бие никора на f2.8. Едно нещо може да ме накара да го предпочета в много редки случаи и то е видео на f1.8 при недостиг на светлина. Не ме разбирай погрешно, 50-та е страхотен обектив, но тамрончето ми е по-гъвкаво.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: IsoIv   
Дата:   04-12-14 22:39

На Д7000,50/1.4Д му е майката за портрети [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-12-14 23:17

Дани, гледам пак терзания са те обзели [smilie8] В предвид ситуацията и там където отиваш, т.е. несигурно място на което рискуваш част от техниката си, бих те посъветвал са идеш само с Тамрон-а! Страхотен обектив е и се радвам, че точно ти взе тази толкова читава бройка и си доволен от избора си. Пояснявам за останалите - аз съм предишния собственик и на тялото, което е у Дани сега и уникално добре ди пасва с точно този 17-50/2.8, дори без микро-настройка за фокуса. Цепи косъма на две. И понеже съм го сравнявал с 50-та, която също искаше да вземеш от мен, мога да те уверя, че разлика в остротата дори на бленда 2.8 между двата няма да видиш, единствено в боке-то сякаш има и е по-приятно при 50-та...поне за мен, но не може да се сравнява с твоята 85-ца!!! Разглеждал съм ти всичките кадри и визията от 85-цата е несравнима за мен с тази на който и да е от другите два, що се отнася за портрети! Да, вярно, задържах си 50-та за моя ФФ, но да ти кажа честно (не, че имам и аз време де), но от както съм с Тамрон-а 24-70/2.8 на Д610 още не съм слагал 50-та, даже и за тест [smilie3]
Идеята ми е да задържиш за сега покупката на 50-та, все пак имаш 17-50, 35/1.8 и 85/1.8, пък когато минеш на ФФ ще го мислиш наново дали ти трябва 50-та или не [smile] ... а и е по-сейфти [smilie7]

ПП: Не казвам, че 50-та е лоша, даже напротив, аз самия замених моята 35-ца, точно с 50/1.8G заради по-приятната за мен визия, която дава като краен резултат, по-удобната за мен фокусна дължина и разбира се възмовността да я използвам именно сега на ФФ.... Но в твоя случай не бих правил излишни гимнастики, освен ако не искаш да отидеш на мястото където си се запътил само с един евтин обектив и си сигурен, че този обектив трябва на всяка цена да е 50/1.8G [smilie24]
Toва е моята логика [smilie21]



Публикацията е редактирана (04-12-14 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor 50 1.8G
Автор: Daniel_P   
Дата:   05-12-14 01:20

Мерси на всички за мненията! :) Viking точно още едно такова мнение ми трябваше от човек който се е докосвал и до двете комбинации и реално може да каже как е :) Понеже Боби ми е казвал 50ката съм я слагал няколко пъти не съм толкова впечатлен пуцам си с тампона, а ето и ти така :) Боби благодаря за хубавия комплект и за изчерпателното мнение с тампончето и 85ката ще е за сега решено! Успешни кадри на всички и със здраве!Благодаря[beer] [shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (05-12-14 01:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »