Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: rx   
Дата:   04-12-14 15:56

Здравейте.

Планирам идната седмица да си направя една голяма разходка из България, та ще се радвам да чуя идеи за фотогенични места по това време(идната седмица). То е малко мъртъв и грозен сезон, затова съм в чуденка. Изходната ми точка ще е Троян, т.к. уикенда ще се разходя до х. Амбарица, но оттам нататък съм в чуденка...

Един вариант, който ми се върти е да сляза по черноморския път от Варна към Бургас за няколко дни - има някои интересни местенца, които ще са по-интересни извън сезона.

Чуденка ми е дали в момента има смисъл да се минава през Странджа, т.к. е едно такова никакво, и с нестабилно време, което ще се върти между дъжд, кал, сняг и киша.

Друга отсечка, която ми се върти е направо през Троян-Кърнаре да сляза през Копринка в Родопите - преди 2 години си направих страхотна разходка около Ивайловград, Меден Бук, Долно Луково и т.н., но беше лято... ... и от там по Арда към Пампорово, Девин, Тешел, Доспат и нагоре към Софията.

Сърбят ме пръстите да кръстосвам хижи из Пирин/Рила, но понеже съм сам и имам принципи, че сам в планината не бива, се въздържам от тази посока.

Най-вече чуденката ми е в кои градове/села "стратегически" да се нощува, така, че хем да не е над 4-5 часа шофьорлък на ден, хем да има и време да се скача до близки фотографски места.

Ако някой си е правил подобни турове из Родината, ще се радвам да сподели маршрути и места :)

Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: Forever_Carrie_On   
Дата:   04-12-14 18:22

Идеята ти е чудесна и според мен каквато и посока да хванеш, няма да съжалиш, дори и при скапано време. Единствено, както казваш, щом ще си сам е добре да се придържаш към по-кратки маршрути и по-ниско в планините, за да няма изненади.

Ако избереш Източни Родопи и ако си подминал - силно препоръчвам Маджарово, ако намираш очарование в полуизоставени стари миньорски градчета. От там има чуден път до с. Бориславци (на брега на яз. Ивайловград), който се вие по реката и е много фотогеничен, особено по залез слънце, но не знам дали ще случиш изобщо на такова. До Маджарово има център за лешояди, но около Горно Поле имало място, където можеш да ги видиш наистина отблизо (не знам точно къде, понеже не знаехме за това място и го подминахме). И на трите места има къде да се спи. И изобщо целият район е пълен с интересности.

Ако хванеш на запад - аз за следващи разходки съм се прицелила във Врачански Балкан. Още по-натам, около Белоградчик е много интересно и има разни доста красиви маршрути, 100 пъти по-интересни от до болка познатата крепост, но не съм убедена че са подходящи за сам човек по това време на годината.

Иначе за Рила и Пирин, според мен ако разровиш из мрежата, ще откриеш места в подножията, които си струват. Аз например миналата седмица бях в с. Бистрица до Дупница, оттам има еко пътека с рекички, водопадчета и гледки, стига да не е мъгливо - отнема 4 часа в двете посоки бързо ходене, със снимане ще е повечко. По нея няма начин да се загубиш, а и има поне десетина заслона ако нещо те завали сериозно. На нас даже ни остана време да отидом и до Стобските пирамиди следобеда. : ) Ако поразровиш съм сигурна, че ще намериш достатъчно места в района и надолу, за да си направиш целия маршрут.

Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: rx   
Дата:   05-12-14 11:54

Благодаря за насоките. Преди две години сновах около Ивайловград, но не съм знаел за това селце и май натам ще се насоча.

Иначе за Белоградчик, преди 3 седмици бяхме там и във Врачански балкан и наистина беше зверски красиво :)

Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-12-14 12:12

Имайте предвид,че времето е много динамично !

Следете прогнозите всеки ден!

В Северна България всичко е сковано от лед ,а в южна валят дъждове, подгизнало е напълно.

Моето предложение е Боровец и района наоколо ,след това Рилски манастир.

Не оставяйте в колата нищо ценно когато ви няма .


Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: vAnko0   
Дата:   05-12-14 12:14

От фотографска гледа точка си мисля за високите части, слънце над мъглата, снежни върхове... ако си потърсиш някой за компания, дори и непознат, може да си прекарате доста добре :) Иначе за ниското водопадите ще са фотогенични може би, пълни от дъждовете и с нападали листа около тях.. За морето северното черноморие го свързвам с мрачното време, скалите край Тюленово, Шабла, Калиакра, ако излезе и малко вълнение стават снимки. Плажовете по южното черноморие не съм ги обикалял, но съм си поставил за цел Силистар, Синеморец, Ахтопол и целият район там като цяло..Може пък да уцелиш и един, два залеза или изгреви :)

Относно района около Маджарово, миналият месец минахме от там с кола в очакване на есен (беше рано още) и честно казано не ме впечатли толкова, колкото очаквах, времето беше същото.

Аз бих обиколил Западни Родопи в момента. Доспат, Широка Поляна, Беглик, Въча... там винаги е зелено и красиво и пътищата са перфектни :)

Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: bairi100   
Дата:   05-12-14 20:19

През следващата седмица май ще се задържи температурния дисбаланс от двете страни на Балкана,така че заложи на юга.Родопите и Пирин.Малко балнеоразпускане и си ОК.Не се притеснявай да си сам в планината.Сам е най-Добре!Колата те качва нависоко,тъй че не виждам ква ти е грижата.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: sherbit   
Дата:   05-12-14 20:41

Морето на север.

Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: kukurjak   
Дата:   05-12-14 23:42

При нестабилно и непредвидимо време според мен добър избор са пещерите - постоянна температура, не вали, не духа... :) Из Родопите са Снежанка, Ухловица, Дяволското гърло и Ягодинската (в нея снимането е забранено, не знам ако платиш дали няма да позволят). Пейзажите около тях са направо приказни. На северозапад са Магурата и Леденика... Сравнително в северния център е Съевата дупка, а още по-на север - Орлова чука. Там можеш да отскочиш и до Ивановите скални църкви, крепостта Червен, Басаробовски манастир... Съвсем на прима виста изброих, но в каквато и посока да тръгнеш, все ще има какво да видиш и снимаш (при читаво време) :)
P.S. Благородно завиждам без значение каква ще е дестинацията :)

Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: stalker   
Дата:   06-12-14 09:39

В тази връзка знаете ли дали хижа "Бедек" или "Бедека" /до паметника "Бузлуджа" работи ?

Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: dimichos   
Дата:   07-12-14 00:29

Има работеща хижа, от южната страна на бузлуджа.Преди месец обядвахме там.Препоръчвам, но незнам как се казва.Някъде имам GPS-координати, пишете на лични при интерес, ако трябва да ги свалям[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: rx   
Дата:   08-12-14 01:37

Благодаря за идеите :) Засега маршрута е пълна импровизация - стоварих се във Варна, утре ще обикалям на север, а вдругиден - на Юг. Вчера изрекох всички възможни майни на качване към Амбарица - няма по-гнусно нещо от вървене в дъжд по такъв кален баир [smilie9] Днес обаче времето малко ме обнадеждава и после от южноморието ще се пусна към Родопите да видим какво правят :)

Отговори на това съобщение
 Re: 7 дни в България. Идеи за маршрут?
Автор: forever_carrie_on   
Дата:   08-12-14 18:22

Супер. Приятно разхождане и да покажеш снимки после. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: