Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Battery grip Meike
Автор: k7   
Дата:   12-11-14 20:26

Здравейте :-) Някой има ли наблюдение върху въпросната марка. Интересувам се от грип за Canon 5D Mark3.
Благодаря :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: paparak_ivi   
Дата:   12-11-14 20:58

Грипа става но не очаквай чудеса от него иначе е доста добър като изработка като цяло единственото гадно на ментетата грипове е това че клюучето за батерията е пластмасово и при малко повече натоварване се предава

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: k7   
Дата:   12-11-14 21:03

Аз преди ползвах Phottix на 5ДМарк2 и нямах ядове повече от две години. Надявам се и новият собственик да е доволен :-)


Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: k7   
Дата:   12-11-14 21:19

А и няма какви чудеса да очаквам. Нито има повече кадри в секунда със и без грип, нито нищо. Трябва ми за по-добър захват. По удобно ми е с него. А не ми се дават 600 +/- лева за оригинален.


Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: k7   
Дата:   14-11-14 09:37

Някой друг, нещо...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: GOSPODIN   
Дата:   14-11-14 09:50

Проблема на неоригиналните грипове е , че често губят контакт с тялото и ти блокират работата. Това доста често се случва и НЕ го признават за сервизен проблем. Грипа си работи и като размяткаш апрата вертикал-хоризонтал и особено ако има къс страп и изведнъж спира и трябва да тръскаш(потупваш) или отвий-завий грипа, за да тръгне. Ако си купуваш менте си занеси апарата сложи грипа и го повърти по-рязко в различни посоки и ако е добре може да имаш късмет. Отделно , че в някои ментета има и проблеми с копчалъците , но за тази марка Meike нямам впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: Mogila   
Дата:   14-11-14 11:26

Аз имам Meike и си бачка екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: Mogila   
Дата:   14-11-14 11:54

Когато търся мнения за нещо подобно, влизам в Амазон и прочитам ревютата на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: etoshev   
Дата:   14-11-14 12:49

И аз ползвам Meike със 6Д-никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: comorex   
Дата:   14-11-14 13:00

Имам точно от същата марка за старото 40D. Железен излезе. Не правил никакви проблеми при доста голямо натоварване навремето.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: Тед   
Дата:   14-11-14 13:04

Аз да се включа, с полезни съвети.
Разлики с ориг.грип:
1/ контактите - някой е написал по-горе. Някои пинове не контактуват добре.
2/ шарката на гумата не винаги съвпада с тялото.
3/ вътре гледайте да има метална шина.
4/ някои грипове не се четат от тялото инфото от статуса на батериите. -кадри и %.
5/ лепилото на гумата. Да не се отлепят.
6/ спусъка. На някои е твърд или ....
7/ другите бутончета също да са добре. Заключването отвън и доброто влизане на патрона, затова гледайте вътре в леглото да има метални шини.
8/ ориг.грипове са скъпи защото при външна температура -10с вътре при батериите по стандарт трябва да е +7с. Това са тестове и за някои са важни за работата на батериите.
9/някои грипове не следват добре формата на тялото отстрани. Усещаш леко стърчене.

Отговори на това съобщение
 Re: Battery grip Meike
Автор: Петрос   
Дата:   14-11-14 13:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »