Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: localhost   
Дата:   10-11-14 04:57


... на тази дата обявиха смяната на другаря Живков с другаря Младенов. След еуфорията от падането на Берлинската стена предният ден (с последвал махмурлук) и бидейки все още студент аз посрещнах новината първо с лек скептицизъм и после с последвалото запиване така характерно за студентите [smilie5].

Вие как я посрещнахте/реагирахте?

Темата е да се посмеем малко и да се поразведрим. Не да си броим кой колко е годишен или какво сме загубили/спечелили.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-11-14 07:42

Хех аз трети клас и с еуфория чаках да взема на по-големия ми брат червената връзка да стана пионерче ... че така се различаваха батковците и "пичламетата" ... Виждаха се усмивки , светло бъдеще , радост някаква ... и за какво ? 25 години роби на мурти и съмнителни бизнесмени с по няколко политика в джоба ... Ясно бе, че комунистическия режим трябваше да падне, но преди това трябваше да има ясен план и посока ...

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: OIM   
Дата:   10-11-14 08:07

Помислих че темата ще е за снимки от 10 ноември
Представям си в какво ще се превърне сега


Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: peter73   
Дата:   10-11-14 08:22

"Ясно бе, че комунистическия режим трябваше да падне, но преди това трябваше да има ясен план и посока ..."

То е имало план и даже се осъществи.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-11-14 08:29

@ peter73
Ясно е, че говорих за позитивен за народа такъв ... ех мечти

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: joro35   
Дата:   10-11-14 08:34

Излъгаха ни!

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-11-14 09:21

На този ден аз се явих на конкурс за асистент във ВУЗ...
След половин ден писане и още 2-3 часа въртене на шиш от комисията на устния изпит, и още 2-3 часа чакане за резултатите, вечерта отидох с компания на кръчма да полея успешното явяване. Там се разчу великата новина и се отпочнаха едни всенародни тържества в кръчмата[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: MikeDimit   
Дата:   10-11-14 09:39

Немците бутаха стената, румънците направиха екшън, а при нас бе като на комсомолско събрание - някак нереално. Мигащ на парцали Тодор, Младенов като свинкс, а на Луканов очите лъщяха. Някак много халтурно бе всичко или поне на мен ,тогава един тийнейджър битник от Ст.Загора, ми изглеждаше. После дойде първия митинг - нереално голям. И първите наченки на обществено мнение в разрез с партийната линия. Не искам да споменавам Екогласност, защото това според мен е отделна тема. За съжаление не ми останаха снимки от този период.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: vkk1   
Дата:   10-11-14 10:08

LorDDemoniC: Хаха, наборе, и аз бях трети клас тогава. Разбрах в голямото междучасие доколкото помня. После в къщи вече ми казаха, че това следва да е радост голяма. След това имаше дълъг период на викане и скачане /нали ... кой не скача е червен .../. Сега вече не знам дали е трябвало толкова да се радвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: Seifi   
Дата:   10-11-14 11:56

За мен днес са 25 години от втория комунистически преврат. Партийните секретари на ниско ниво станаха бизнесмени и олигарси, за съжаление те са по лакоми и нагли от предшествениците си.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: hose   
Дата:   10-11-14 12:01

аз бях 4-ти…
помня само притесненето на наште какво ще стане сега

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: Slivenski   
Дата:   10-11-14 12:11

Никой не трябва да си прави никакви илюзии. Това, което се случи, бе планирано и осъществено. Всичко, до последната подробност. Наистина е трудно да се проумее такъв заговор, защото той е динамичен във времето, но е факт. И ако някой случаен е извадил късмет - това е просто късмет.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: J0R0   
Дата:   10-11-14 12:20

Че превратът започна отгоре, това е така, но имаше огромна гражданска енергия, хиляди хора по площадите с надежда за нов живот. Имаше истински политически живот, възобновиха се старите партии от преди 1944 - БСДП, ДП. Хората започнаха да говорят открито. Едва след 10 ноември разбрах че учителят ми по история е бил в концлагер. Комшията ми - също.

Друг е въпроса че тия партии за няколко години бяха унищожени.
Политиците от този период не намериха смелостта да извършат лустрация и да отворят досиетата, нещо което стана във всички бивши страни от Източния блок, дори в Русия.

Все пак тази огромна гражданска енергия от началото даде тласък на страната и следствието (разбира се в комбинация с външни фактори) е че в момента сме в ЕС, движим се и работим свободно на територията на континента.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: sherbit   
Дата:   10-11-14 12:25

ограбиха ни

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: Slivenski   
Дата:   10-11-14 12:25

Естествено, че има и положителни промени оттогава! Най-малкото сме в ЕС и това е огромна възможност за всеки един от нас като личност и за държавата като цяло. Но също е факт, че в момента парите от ЕС се превръщат в основен приоритет на... Става дума за стотици милиони, дори милиарди, голяма част от които просто не отиват по предназначение. Никога нищо не е било за идеалите или за доброто на нацията. Всичко е просто за пари. Нищо лично. :-)



Публикацията е редактирана (10-11-14 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: PieroBG   
Дата:   10-11-14 12:32

Сценариото е написано още през 1984-85 години. Добре осъществено. И до ден днешен сме в пиеската, без значение дали го съзнаваме или не.[cool] Важното е да ни е хубаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: Slivenski   
Дата:   10-11-14 12:49

И само да допълня, че не конкретните играчи са важни.

Това е системна функция - всичко, което се случи през последните 25 години.

Често сме склонни да обвиняваме Драган или Петкан, а това е неправилно.

И невъзможността ни да преодолеем личностната и личната си бариера ни пречи да погледнем отвъд и да видим решението.

[beer] [beer] [smilie21]



Публикацията е редактирана (10-11-14 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: landstar   
Дата:   10-11-14 13:02

Както имаше лозунг - "25 години демокрация - 25 години цирк!".

Как да я посрещнем - както вероятно са посрещнали априлския пленум 1956 година. То така се и оказа - погледнал се Илия - пак в тия. Само дето комсомаолските и партийните секретари се нароиха безчет и кредита стана от 2 на 20% лихва.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: CDman   
Дата:   10-11-14 14:43

Бях студент.

Другото , което си спомням от същата дата е ,че ми излезе късмета с една колежка, която се оказа натурално червенокоса.

Имам и снимки от “събитието”, но не са за показване [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: fraction   
Дата:   10-11-14 14:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: nyamago   
Дата:   10-11-14 15:47

Помня датата добре - ходих да си взема паспорта и самолетния билет, след няколко дни заминавах на 'гурбет' в топлите страни. За една година, с надежда за продължение на две години. Тая година още не е свършила и не съм се върнал от гурбета [smilie8]

По улиците имаше странно оживление, много народ щъкаше из центъра посред бял ден. Не бях чел новините и не знаех какво се е случило, но във въздуха се носеше празнично настроение. Много от хората носеха пазарски торби и това засилваше усещането, че Коледа е дошла. Бяха избягали от работа (после се оказа, че ги бяха разпуснали за деня) - и естествено, на пазар. Пак бяха 'пуснали' търсени стоки както става пред празник.

Уточнение: през 80-те имаше все по-малко дефицит и опашки, все повече потребителски стоки въпреки растящите им цени. Временният дефицит беше заради отлива на 'възродените' турци през това лято - получили с новите имена задгранични паспорти, те потеглиха масово към отворилата обятия Турция и - като 'твърда' валута изкупиха и понесоха всичко, което им видят очите.... Та доста неща нямаше.

И - нали си обещахме весели спомени - какво забелязах, че са пуснали? Два продукта се срещаха често и заедно в торбите и мрежите: луканка (хубавата винаги е била търсена) и... тоалетна хартия [smilie5] И тя винаги си е била дефицитна, но сега като гледах стърчащи от торбите пръчки луканка и нанизани на канап по десетина рула хартия, асоциациите бяха неизбежни: ще им е нужна като преядат по празниците [smilie18]

'Онези' (които 'пускат' нещата по магазините да радват народа) бяха предвидили и това в безупречно осъществения план. Хляб и зрелища (в следващите дни почнаха митинги и почти на всеки имаше добре организиран рок концерт. За народа. По план.)

Педи това се празнуваха "ХХ години народна власт". То 'народна власт' на гръцки било 'демокрация' - нищо не се е променило, май? Освен мене - косата ми побеля и окапа, но пък за сметка на това ми порастна шкембе.

Ами - ха наздраве за четвърт век демокрация!
[beer]



Публикацията е редактирана (10-11-14 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: mutriu   
Дата:   10-11-14 22:30

@ CDman: [cool] [cool] [cool]
Иначе бях в пети клас и си спомням нашите как тревожно гледаха новините и се чудиха какво ли ще става оттук нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: kvakioh   
Дата:   10-11-14 23:23

Получих първия ФЕД5 и сравнявах с Кодак някакъв си.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди 25 години (10 ноември 1989) ...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-11-14 00:36

Бях четвърти или пети клас.Тъкмо "помагах" на баща ми да сглоби една банална и тривиална секция,същата като в половината панелки в квартала,купена с доста ходатайстване, уговорки и нерви от страна на баща ми и голяма доза блян и смесени чувства от страна на майка ми.Цяла вечер я сглабяхме,половината нужни чаркалаци липсваха, а тия,дето не бяха чак толкова нужни артисаха,баси ! Нашите повече се зарадваха на падането на байото,отколкото на бозаво лакираната секция.Напразно се радваха,точно десет години по-късно и около три фалита и разправии с мутри емигрираха.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »