Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: abozhilov   
Дата:   07-11-14 01:01

Здравейте! Един леко петъшки въпрос, обаче сериозен. Въпросната Сигма може ли да се ползва с телеконвертори и по-точно 2х такива? Питам, защото четох, че при някои обективи има вариант задната леща да се "изплющи" в тази на конвертора. Зная за загубата на 2 бленди светлосила и т.н. но ще се ползва най-вече за снимки на луната. Търся си някакъв евтин "ръчно-фокусен" конвертор, който да ползвам за тази цел и не искам да си скапя иначе евтиния обектив.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-11-14 07:36

Чичо гугъл каза виж този линк
http://www.sigmaphoto.com/teleconverter-compatibility


Накратко горепосочения обектив не може да ползва телеконвертор/екстендер.



Публикацията е редактирана (07-11-14 08:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: abozhilov   
Дата:   07-11-14 08:46

Аз това го видях, обаче как разбра че не може, при положение че въпросния обектив изобщо не е цитиран? Аз попаднах на доста хора в разните чужди форуми, които пишат че си ги ползват. Просто е противоречива информацията и точно за това писах тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-11-14 09:55

Физически не влиза пич! Задната леща на обектива е близо до байонета, а не е вдлъбната/навътре за да влезне тая изпъкналата от екстендъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: milen4040   
Дата:   07-11-14 10:00

Телеконвертора винаги скапва картината, не си губи времето и парите ще получиш мазни кадри, които не стават за нищо

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: abozhilov   
Дата:   07-11-14 10:03

Благодаря за разяснението. И аз реших, че това ще да е проблема обаче защо продължавам да чета за хора, ползващи такава комбонация? Възможно ли е да е до дизайн на конкретен модел екстендер?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-11-14 10:07

Проблема ти какъв е? С тоя обектив не ти е достатъчно макрото ли ? Нали имаше там някакви макро пръстени които ще те доближат още до обекта?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: abozhilov   
Дата:   07-11-14 10:23

Проблема ми е самия zoom range. Идеята ми е за снимки на луната и тези 300мм, даже 450 приравнени на кропката ми идват къси. Това плюс ниската резолюция на сензора на D40 така ме влуди вчера, че не е истина. Като кропнах снимките вкъщи и се получи нещо от сорта на 1200x800 :( Зная че от пр..ня боя не става дето се казва но все пак мислех да пробвам с наличната техника. Макрото не ми е цел и не гоня светлосила щото снимам предимно на f13-18.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: kvakioh   
Дата:   07-11-14 10:25

Нищо няма да стане, даже много зле...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-11-14 11:41

Някой стар ръчнофокусен на много милимитери не е ли по-добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: dilomski   
Дата:   07-11-14 11:51

Вземаш един 500мм ф8 от евтините и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: Nedelcho1   
Дата:   07-11-14 22:39

abozhilov написа:

> Благодаря за разяснението. И аз
> реших, че това ще да е проблема
> обаче защо продължавам да чета за
> хора, ползващи такава комбонация?
> Възможно ли е да е до дизайн на
> конкретен модел екстендер?

Без да съм 100% сигурен и не искам да те объркам, но е възможно когато зуумнеш, задната леща да влиза навътре (не помня на този обектив как е) и тогава да може да монтираш телеконвертора. Ако е така, най - вероятно ще може да се ползва само над 200мм и трябва да внимаваш да не забравяш за това и да върнеш към 70мм, че ще изпраскаш челната леща на конвертора със задната на обектива. При всички случаи, не си заслужава. Той обектива и така не е особено добър на 300, камо ли пък с двоен телеконвертор. Ще стане голямо мазало.

Ако обектива е остър иначе на 300мм, може да стане добър кадър и без телеконвертор.
Това например е 100% кроп от Sigma 300mm f/2.8. Както виждаш, се държи доста добре [smile]:

http://4coolpics.com/pics/0670/213550670556.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro и 2х телеконвертор
Автор: abozhilov   
Дата:   12-11-14 16:50

Благодаря за съветите. Сега ще задам един особено тъп въпрос. Намерих си много запазен, японски 2x extender, който обаче е стар и съответно няма връзка между обектива и тялото. Няма и ринг за блендата нито на едното нито на другото. Въпроса е има ли някъв начин да се зададе предварително бленда и да се ползва така ? Аз съм почти сигурен че няма да стане, нп все пак реших да попитам. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »