Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: mlubomirov   
Дата:   16-10-14 08:07

Здравейте,
до колко е оправдана покупката на дрон за сватби и мероприятия?
Има ли интерес във вашата практика от тази техника?

Питам по повод разговор, който водих с фотограф. Самия той отхвърли тази техника като всякаква възможност за използване в професията му, или поне към момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: Блясък   
Дата:   16-10-14 08:22

Това нещо бръмчи! Не може да се ползва по време на бракосъчетанието например. А точно там би имало смисъл да се ползва. Абе.... спорни ползи

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: nemchev   
Дата:   16-10-14 08:32

Една от основните причини за отхвърлянето на тази техника сигурно е и бързането. Сватбите в България са надпревара с времето. Вариант е да имаш човек който ще се занимава само с този дрон /за което малко хора ще искат да платят/ или да го ползваш в след сватбени сесии.mlubomirov написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: valetvitor   
Дата:   16-10-14 08:40

Разбира се, че е оправдана. Ето колегата Илиян Матушев се справя много добре. Може само 2-3 кадъра да имаш, но те вдигат нивото много на видеото http://vimeo.com/105507320



Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: hotsnail   
Дата:   16-10-14 09:24

В България правят ли се сватби на поляни? Т.е. Церемонии - подписване?

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: realnoncho   
Дата:   16-10-14 09:25

Те в пещери женят, та на поляни ли да не може :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: джъмбо   
Дата:   16-10-14 09:29

друго си е в обредния дом един дрон [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: falcon   
Дата:   16-10-14 09:32

Дроновете вече не пускат само бомби, може да ги караш за кеф, а за фотография и видео все повече се използват. Въпросът е дали е целесъобразно да бръмчиш на няаква сватба и какъв ефект ще постигнеш. Колкото и да са напреднали технологиите, иска се време да се научиш да го караш, да иправляваш фотоапарата или видеокамерата на него и във всички случаи нямаш възможностите, които имаш когато апарата е в ръката ти.
Дроновете са по-целесъобразни за спортни мероприятия или някакви дейности, които се развиват на по-широк мащаб, където панорамния изглед е дотатъчен за постигане на дадена цел.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: kvakioh   
Дата:   16-10-14 10:00

Скъпи са безшумните. А тези, които могат да носят доста, да имат автономност повече от 30мин и да са безшумни са много, премного скъпи.
Ако ще е за сватба или подобно- добра идея, но трябва втори човек, освен снимащия.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: Frenchev   
Дата:   16-10-14 11:21

Дрон би свършил работа за фотосесията, за самата сватба не виждам много смисъл. Но ако сесията е на подходящо място, предразполагащо снимки от въздуха е незаменим. Применро - парк, езеро, лодка, младоженците в нея и снимки от въздуха биха били уникални. Има много подобни примери.

Ето един колега от София:

https://www.youtube.com/watch?v=ARISFmMZXfc



За самия ритуал мисля че е безмислено да се правят снимки от въздуха, освен ако не енаистина нещо униклано.

Иначе дроните вече изобщо не са толкова скъпи колкото бяха в началото. Човек може на цената на ентри левъл DSLR да си купи сериозна машина.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: marrio31   
Дата:   16-10-14 12:03

Колегигите на запад изобщо не си поставят подобен въпрос,просто ги използват,но за тук в нашите условия е по-трудно,локациите са други и цените[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: kvakioh   
Дата:   16-10-14 12:17

Поне 1000 евро трябват за нещо стабилно. За нещо като хората- поне 2500.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: marrio31   
Дата:   16-10-14 12:36

За съжаление е така,всъщност дори само хубава люлка-стойка за камерата може да надхвърли тези суми.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: Frenchev   
Дата:   16-10-14 15:00

Има и доста по достъпни. За да не ме обвинят, че поствам с цел ркалама няма да пускам линк, но има софийска фирма от която лично си купувам всичко и съм много доволен. А цените са напълно приемливи.

Който дойде на Феста ще може да лети с апаратите им. Аз също ще съм там с моя дрон. Който иска може да пробва.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: sathv   
Дата:   16-10-14 15:19

Значи като ходя на сватба да си правя застраховка, че тези евтини китайски боклуци могат да ми отрежат което няма да е голяма загуба ама за децата... Да не кажа, че има и злонамерени хора и с един заглушител могат да гледат сеира на пишман фотографа-пилот.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: Frenchev   
Дата:   16-10-14 15:23

Риск винаги има. Аз не бих летял над сватба по време на ритуала. Най-малкото всички ще зяпат там а не младоженците. Но за фотосесия сред природата не намирам нищо лошо.

Моята машина тежи 3,7 кг с апарати батерии и всичко. Летя със Сони некс5, което ще ъпгрейдвам с а6000. Като качество на изображението е напълно достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: marrio31   
Дата:   16-10-14 15:38

Всеки полет е риск,за това над хора не се лети!frenchev,ако не се лъжа твойта машина е микрокоптер,а с безчеткова люлка ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: Frenchev   
Дата:   16-10-14 15:42

Вече съм с два апарата. Микрокоптер и DJI, Купих си безчетков гимбал, който ще монтирам сега като се върна Ноември. Още не съм летял с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: Тед   
Дата:   16-10-14 16:02

В общи линии - не става за улица, църква или по-високи сгради около него /блъска се/.
Трябва 2 човек за носене и управление.
По-евтините модели батерията не държи много - но с допълнителна е по-добре.
Децата го гонят, но като вземе да слиза всички пищят перките да не им избодат очите.

Ако някой има времето за фотосесия или видео на открито в друг ден - ..е ок.
Но при напрегнатия ден е трудно да се вмести в общия градски пейзаж.
Като цена - трудно би си взел от младоженците екстрата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: Frenchev   
Дата:   16-10-14 16:15

Тед е прав. Трябва си втори човек. Но иначе мисля, че ако младоженците са си оставили малко повече време за фотосесия не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: prozium   
Дата:   16-10-14 23:52

Доста интересна тема! Много бих се радвал тук съфорумците с дрони да споделят опит и модели :) Аз съм се насочил към фантом 2 вижън, но все още чета по въпроса. Например ето това е доста интересно -> http://hexoplus.com, цената му е доста добра и съответно не се нуждаеш от оператор за него, то просто си те следва. Съчетано с едно гопро4 и 4к видео, трябва да е доста добър вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: marrio31   
Дата:   17-10-14 00:11

Глупости,чети още,най-добре в rcgroups[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: bpavlov   
Дата:   17-10-14 00:16


Общо взето закупуването на дрон ти дава точно толкова възможности да навлезеш успешно в сватбения бизнес, колкото и закупуването на фотоапарат или видеокамера. Тоест, с нищо не помага.

Това, че единици видеооператори постигат задоволителен резултат с дрон, не е, защото имат дрон, а защото са добри видеооператори.

Първо се научете да снимате от ръка (за пари) и чак след това летете в облаците

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: marrio31   
Дата:   17-10-14 00:24

Така е,и стига с тия дронове,това са мултикоптери,независимо ,че някой от тях правят автономни мисии,това са си помощни средства[smilie24] много от филмите вече се правят с такива машини,по евтино е и по-безопасно,едно е да ти падне голям хеликоптер на главата..друго е да падне нещо тежащо 10-15кг. най-вероятно ще си жив:)



Публикацията е редактирана (17-10-14 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Дрон за сватби и различни мероприятия
Автор: Frenchev   
Дата:   17-10-14 09:53

Думата дрон също може да се използва, както и мултикоптер, хексакоптер - общо взето няма никакво значение. Темата не е за това.

А иначе бпавлов го е казал много добре. Това, че имате възможност да снимате от висока гледна точка не ви прави автоматично добри фотографи и опретаори. Това е просто възможност да погледнете отгоре на нещата. А кой как ще се възползва от тази вътзможност е съвсем друга работа.

И нещо много важно - дроновете не са играчки и ако някой реши да си вземе такъв трябва да отдели достатъчно време за тренировки и трупане на опит преди да го пусне в действие. Вярно е, че се управляват много лесно, но също така е вярно, че много бързо нещо може да се прецака и в аткива случаи опита е много важен.

П.П. и нещо съвсем не по темата - marrio31 извини ме за ппоправка, но се пише мисии а не мисий. Не казвам, че пиша много грамотно и съм сигурен, че правя много грешки, но тази грешка супер много ме дразни и не знам защо, но страшно много хора я правят в последно време.

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »