Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Грешка CHA, Д90
Автор: ivjordan   
Дата:   13-10-14 23:03

Здравейте!
Значи, появява се на екранчето тази грешка, когато в апарата няма карта. Според инструкцията по експлоатация, когато няма карта, трябва да пише -Е-, но не би, пише СНА.
Четох, че това е грешка при картата, но аз нямам карта. Иначе, апарата си работи коректно с няколко различни карти, снима си, записва си и снимките се четат както на апарата, така и на компа, само надписа е грешен.
Засега не е практически проблем, но вероятно има някакъв проблем, та реших да попитам, дали някой се е сблъсквал с това?

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка CHA, Д90
Автор: simfoncho   
Дата:   14-10-14 08:38

В гнездото за картата има контактни пластини, чрез които апарата разбира има ли карта и дали тя е заключена. Някоя от тези пластини или е изкривена или счупена, но щом работи карай така.


Отговори на това съобщение
 Re: Грешка CHA, Д90
Автор: ivjordan   
Дата:   14-10-14 11:27

И аз помислих така, но доколкото виждам, пластинките са ОК.
Интересно, че след като писах снощи, го оставих без карта и сутринта си пишеше -Е-, както си трябва. Явно му трябва време да размисли ;)
Аз така или иначе ще го нося до сервиза да го поразчистят и да сменят гумите, може да им кажа да погледнат и това.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »