Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Канон 5Д угасна...
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   13-10-14 13:23

Отивам на една сесия,включвам 5Д първа серия слагам един М42 обектив чрез преходник с потвърждение на фокуса,и докато сменях обектива,на преходника му се отлепи платката за потвърждение. Досега съм имал всякакви Пентакси и си викам,ще му дам контактите на късо с едно станиолче и пак ще ми потвърждава фокуса,пък като се прибера ще го залепя чипа. Ама Йок. Сложих станиола и апарата угасна и от тогава е в мозачна смърт. Махах батерии,пробвах какво ли не. Не се включва въобще.

Ся въпроса ми е ,ще излезе ли от кома евтино или да събирам за погребение.

П.С. Добре ,че стария Пентакс К-Х беше с мен,та направихме снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: fraction   
Дата:   13-10-14 13:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   13-10-14 13:29

Сервиза е сигурен. Питам просто защото с Пентакс даването на късо дава потвърждение,а при Канон не... Защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: fraction   
Дата:   13-10-14 13:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: vga   
Дата:   13-10-14 14:08

Съмнявам се схемите на контактите да са еднакви при Канон и Пентакс. Ти как разбра кои точно да окъсиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: ludiakolio   
Дата:   13-10-14 14:46

При пентакса така е мислено,че умишлено преходника да окъси всичко и да каже на машината ,че има М42 обектив закачен отпред.А и софта им е предвиден за закачане на РФ дърти стъкла.Докато при канон не съм сигурен дали преходниците им са фирмени и дали употребата на м42 обектив не е на принцип проба-работи,проба- не работи.Много е възможно да е станало кофти инфекция на електрониката.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: enduro   
Дата:   13-10-14 15:44

При Пентакс , няма захранване на мотора на обективите през пиновете на байонета понеже не СДМ моторните обективи ползват за фокус отверката която се върти от мотора в тялото . СДМ обективите имат мотор в тях и се захранват от отделни контакти които са по навътре в байонета . Дай го на зентекс дано не мъ е скъпа реанимацията !!![shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: pif   
Дата:   13-10-14 21:52

Най-вероятно станиолчето е натиснало повече пина навътре отколкото трябва и то не прави контакт. Трябва да го завариш на аргон. Може и с Це-О ама да е поне 250 ампера и заварчика да е майстор. Така ще ти потвърждава фокуса на всички обективи без да има нужда от платка. Когато електрожена го нагрее то ще се зачисти и ще направи контакт. Сега сигурно заради натрупания прах и окиси по конектора от вътрешна страна не тръгва.

П.П. Ако не стане със заваряне ще трябват 1-2 платки но ако заварчика е добър - може да ги извадите и да завари и тях. Те може и с обикновен електрожен с 4мм електроди.

П.П.П. - ако и тогава не стане - май ще ти е по-евтино друг 5Д на старо. И направо като го купиш му завари контактите за да знаеш, че няма да имаш проблем цял живот.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: Bumerang   
Дата:   13-10-14 22:24

Абе Пентакса е голяма машина[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: imitev   
Дата:   13-10-14 22:39

Оня ден окъсих клемите на контакта у дома...

Оттогава енергото е в мозъчна смърт [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-14 01:17

Без да съм експерт най-вероятно си си изгорил апарата. Най-вероятно ремонта ще е по скъп от замяна с друг сходен апарат.

Друг път без творческа самодейност

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: skarabey   
Дата:   14-10-14 04:25

аз така си окъсих без да искам 40д с един преходник ама ми изписа само някакъв ерор и после си тръгна без проблеми. Проблема не мисля че е от окъсяването на пиновете



Публикацията е редактирана (14-10-14 04:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: turntablism   
Дата:   14-10-14 09:29

Skarabey, имал си късмет :) По принцип такива пинове към, които има достъп обикновен потребител са накичени с разни защити за да е глупакоустойчиво, но станиола е прекалено дългосрочна инвестиция. Кой би предполагал, че някой ден някой ще окъси всички пинове за обектива... там излизат напрежения направо от батерията, по нисковолтово напрежение за цифровата част, SPI интерфейс и две маси - аналогова и цифрова. Надеждата е, че си издумкал някой fuse - бушон по захранващата платка, защото най-голям ток тече от vbat към маса. Отваряш апарата внимателно стигаш до тази част и търсиш. Ако не можеш намираш някой който по ги разбира и той търси и подменя евентуално прекъснатия фюс. Надяваш се апарата да тръгне. Това е..



Публикацията е редактирана (14-10-14 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   14-10-14 10:00

Никога няма да разбера тези извращения с М42х1 - не са по-добри, а само по-евтини. Един 85/1.8 струва 500лв. и е прекрасен обектив за ФФ, който никога няма да те подведе.
Твоя човек е Зентекс и дано да се размине с по-малко парички ремонта. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   14-10-14 12:59

Пътува за Зентекс. Като разбера какво е станало пак ще пиша,да си знаят хората кво става със станиол и Канон....

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: deerstalker   
Дата:   14-10-14 13:27

Дал си на късо - това е станало. Нещо е изгоряло.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: lorddemonic   
Дата:   14-10-14 13:28

Лека му пръст ...

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-10-14 13:42

Не искам да съм лош пророк, но най-вероятно станиолът е подействал на контактите на камерата по същия начин, както ако бръкнеш в контакта с вилица...

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: ludiakolio   
Дата:   14-10-14 14:13

Дано се размине леко.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: mmjm   
Дата:   14-10-14 19:21

Бъркането в контакта с фиба е по-ефектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 5Д угасна...
Автор: pif   
Дата:   14-10-14 21:24

Особенно докато фибата ти е на косата а ти държиш маркуча и поливаш тревата. Интересно става докато снимаш с 5Д-то си докато трае цялата процедура.
Абе Зентекс нямат електрожен. Те ще поискат 2000 лв за ремонта минимум. Ще сменят всичко вътре щото така пише в сервизната документация. Истината е електрожена и 4 милиметра електрод. Ама не ме слушате.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »