Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Рaзмери за студио
Автор: hotsnail   
Дата:   10-02-15 12:14

Mogila написа:

> Латекс не. Тавана и стените са
> покрити със шумоизолационен
> материал, който смятам да
> облицовам с плат. Та се чудя какъв
> цвят за стените и тавана. Първо
> мислих черни, после се замислих, че
> повечето студия са бели. Сега май
> обмислям за сиво...

Май са чери студиата за фотография. Обикновено имат една бяла стена която в долния край има плавно заоблен преход към пода

Предполагам белия цвят е ок ако имаш повечко площ и отраженията не са проблем. Ама ако ти е малко студиото и разстоянието до стената е съизмеримо с това от светкавицата до модела бялаа стена ще е огромен проблем. Ще ти трябват черни покривала иначе ще връща винаги -2 или -3 стопа от основната ти светлина т.е. ако искаш нещо драматично ще е трудно



Публикацията е редактирана (10-02-15 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-02-15 12:20

А този шумоизолационен материал, не е сив?

Аз като гледам BTS клипове, всичките студиа са целите в бяло. Когато не искат да има отблясъци, слагат едни рефлекторни картони до моноблоковете, и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Mogila   
Дата:   10-02-15 12:29

Материалът не е сив, но както казах вече не е проблем да "облека" стените с плат. Може стените сиви, а тавана черен примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: hotsnail   
Дата:   10-02-15 12:30

prisonbreak обърни внимание на размера. Дали е 3.30???

май говориш за студиа по 500 квадрата......ако стената ти е на 5 метра от модела, а светкавицата е на метър и половина от модела ..нищо няма да върне стената (11.5м срещу 1.5м при положение че светлината пада с квадрат от разстоянието т.е. близо 8 стопа разлика има отразената от стените спрямо директната от светкавицата). Ама ако имаш 3.30 общо и стената е на 1 метър от модела и на 2 метра от светкавицата то сметката е 1 метър срещу 3 метра т.е. 2-3 стопа разлика т.е. съвсем видимо....

Не ти трябва въобще картон до моноблока а картон на стената и то такъв дето да я покрие цялата!



Публикацията е редактирана (10-02-15 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-02-15 12:38

Те са по 500кв. но пичоевете снимат или в ъгъла, или на едната стена.
Пуснете си Ftv. Има готини предавания ...

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-02-15 12:42

"черни" стени.

Отново "тъмни" стени. И пича снима в малко помещение. [shtrak]

Хайде [beer] и [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: hotsnail   
Дата:   10-02-15 12:44

Да де аам обърни внимание къде е тая стена....

Ако снимат до бяла стена те искат отражения. Ако снимат в ъгъл това е търсен ефект.

Не винаги искаш тоя ефект обаче. Има случаи когато не искаш такива неща.

и престани да ползваш тъпи американски съкращения в българкси форум. В американски форум е некултурно да се използват съкращения. А тука повечето хора няма да разберат че гориш за видео зад сцена (BTS) или за FashionTV сателитния канал и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-02-15 12:50

Ок, ще се постарая.
Но ми прави впечатление, че дори и в предаванията си започнаха да използват съкращения. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Божидар58   
Дата:   10-02-15 12:59

Аз имам малко фотостудио, намиращо се в собствен гараж. Дълго е 5м. и широко 3.80 и височина 2.60. Снимам на бял, сив и черен фон. За хора в цял ръст ползвам 35/1.8G, за снимки до кръста ползвам 50/1.8G и за снимки в по-близък план ползвам 85/1.8G. Белия фон го избелвам с две ръчни светкавици, поставени встрани. Понякога се налага допълнително избелване с фотошоп, за да направя белия цвят идеално бял. Снимам с Никон D300S. Забелязал съм, че с 50/1.8G снимките в цял ръст са най-добри, но го ползвам само при деца, защото разстоянието ми е малко. Ако студиото беше 6 м. дълго щеше да е идеално.....


Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: hotsnail   
Дата:   10-02-15 13:00

Еми не знам аз работя с американци и те рядко използват съкращения, освен някои неща дето ги знаем много добре в екипа. Може да е защото комуникират с българи и внимават да ни е ясно всичко. На мен повече ми се струва че това им е възпитанието. Примерно тия жаргонните неща въобще не се появят в комуникация между хора дето имат завършен университет. Такова btw, lol и т.н. няма

Тия дето ги даваш са добри. Хората си знаят какво и защо правят. Ако им гледаш и други видеа има всякакви изпълнения, но те си знаят кое как работи и го използват за снимката. На видеото с TheNikonGuy стената му дава още по-мека светлина от това дето прави чадърчето и това само може да го радва. Другото видео виждаш как си е покрил едната стена с черно. В двата случая гонят мека светлина на модела. Ако видиш някое видео дето снимат мъж и гонят по остра светлина ще видиш как няма отразяващи стени толкова много.

Ако обаче си правиш студио за тбе и гониш универсалност......мисля, че човека се ориентира.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »