Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Рaзмери за студио
Автор: intelman   
Дата:   13-10-14 12:35

Кое помещение е по-подходящо за студио
5.50м на 4.40м
10.00м на 3.30м
В момента нямам възможност за друго така, че това е избора


Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: intelman   
Дата:   13-10-14 12:42

Ще се снимат хора максимум до 4-5 човека

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: asahi   
Дата:   13-10-14 12:48

По-високото.

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: da.fo   
Дата:   13-10-14 13:08

На 3,30 сякаш ще е доста тясно ако наслагаш едни чадъри или друга осветителна техника [smilie8]



Публикацията е редактирана (13-10-14 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: tzl   
Дата:   13-10-14 13:39

Ако всеки ден снимаш 4-5 човека на фон различен от бял с фул фрейм и обектив до 85мм, и двете стават. Но ако ще снимаш повечето пъти по 1 или 2-ма човека, може и на бял фон и искаш да ползваш повече компресия от дълги обективи, а и ако снимаш с кропка, дългото е по-добро.

За мене "студио" е всяко помещение, но аз лично предпочитам да имам повече дължина отколкото ширина.

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: iasen2   
Дата:   13-10-14 13:40

Ще снимаш ли на "бял фон" . Моето е дълго 5.50 и залепвам като тапет , като снимам на бял фон

на ширина 3.30 почти е навъзможно да се работи
избирай по широкото .
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: intelman   
Дата:   13-10-14 14:05

Ще снимам на бял фон. Няма ли да е по-лесно да снимам на бял, в по-дългото помещение?
Освен това дългото помещение има твърд таван и мога да сложа релсова система, а късото е с окачен таван.



Публикацията е редактирана (13-10-14 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: iasen2   
Дата:   13-10-14 16:33

ми релсите са си доста пари .
а и фона е широк 3 метра .
къде ще сложиш осветлението за фона ?
къде ще сложиш основното осветление без да ти пречи и да влиза в кадър ?

по евтино е да използваш аутопол системи вместо релси . може да махнеш пана от окачения таван и да закачиш аутопола .

2 години съм работил в тясно студио , на никого не препоръчвам това :)
5.5 са ти достатъчни да отделиш модела от фона и ти да се отделиш от модела достатъчно , че да не криви обектива .

Ако знаеш как да го направиш разбира се . Аз осветявам фона с 4 моноблока , така светлина към модела се връща много малко

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: dimidumi   
Дата:   13-10-14 18:30

iasen2 написа:

Аз осветявам фона с 4
> моноблока , така светлина към
> модела се връща много малко

Два моноблока (даже и с ръчни светки става за фон)не са ли достатъчни за фона, а че 3.30 м ширина е тясно е повече от ясно...4.40 м е по-добре, ако беше 7-8 метра дълго е супер. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Mogila   
Дата:   09-02-15 02:34

Вдигам малко темата защото ми е интересна. Защо ако се снима на бял фон трябва по-дълго помещение?

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Myth   
Дата:   09-02-15 10:30

Защото връща много от светлината и е добре модела да е на по-голямо разстояние от фона.

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Mogila   
Дата:   09-02-15 11:08

А височина на помещението от 2,45 фатално малко ли е за снимки на хора в цял ръст? Толкова малко, че да няма смисъл изобщо да го правя?

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Petri   
Дата:   09-02-15 11:35

За да снимаш в цял ръст в такова помещение, трябва да ползваш достатъчно широк обектив, който вероятно ще докара неприятни изкривявания.
За портрети обаче става.
Ето това е снимано в стая 6х3м и таван 2,5

https://www.dropbox.com/s/g0zq9l1mkz5irhi/smile2.jpg?dl=0

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Myth   
Дата:   09-02-15 11:42

Височината на помещението е от значение поради същата причина, че тавана също ще връща част от светлината, колкото е по-високо помещението толкова по-малко светлина отразява тавана. Вариант ако помещението е ниско евентуално тавана да се боядиса в по-тъмен цвят за да не отразява... или да слагаш нещо.



Публикацията е редактирана (10-02-15 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Mogila   
Дата:   09-02-15 12:04

Чудя се и какъв цвят да са стените и тавана. Гледам, че почти всички студийни помещения са бели... Ако тавана ми е черен няма да връща светлина, но пък и няма да мога да го ползвам за рефлектор ако пожелая. Стените и тавана няма да ги боядисвам, а ще ги покривам с плат.

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Myth   
Дата:   09-02-15 13:00

Ами няма да можеш да го ползваш за рефлектор да, каквото си построиш с наличното осветление и аксесоари това ще е :) ще имаш по-голям контрол, докато когато е бял щеш не щеш отразява. Така че трябва да си направиш сметката искаш ли да един "рефлектор" винаги да ти е отгоре или не.

И при двата случая, ако е черен и ама искаш рефлектор отгоре или обратното... ще трябва да ползваш допълнителен аксесоар, екран, самоделка някаква или каквото там измислиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: asahi   
Дата:   10-02-15 00:25

Таван 2.45 става за тейбъл-топ фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Mogila   
Дата:   10-02-15 01:13

Ами нямам друго помещение. Това е 3,30 на 8 метра на 2,45.

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-02-15 09:36

Яко си смъкнал тавана на панелката... У дома на село стаите по 4 метра високи, широки.... Идеални за студио... Хола е 70кв. . Ма е на...., на 300км да го .... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Mogila   
Дата:   10-02-15 11:48

Не съм. Това е помещение във фашистки бункер. Сега тези помещения се ползват за репетиционни за музиканти. Та аз съм такъв и така и така имам това помещение, бих желал да сложа малко светки и фонче и да си снимам там хора. Но явно 2,45 е прекалено ниско и няма смисъл да пробвам.



Публикацията е редактирана (10-02-15 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Myth   
Дата:   10-02-15 11:58

Има бе що да няма опъваш черен плат на тавана и решаваш проблема с ниския таван, примерно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-02-15 12:03

Колега. Лесно се отказваш. Сложи си фона,сложи си светките... Пробвай. И установи става или не. Ако нямаш светки, има поднаем.
Пробвай...
със сигурност не е боядисан в кристално бяло тавана....Като установиш че ти дава големи дефекти тавана....10лв, сив латекс, 3лв валяка и си готов. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Myth   
Дата:   10-02-15 12:04

prisonbreak [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: Mogila   
Дата:   10-02-15 12:10

Латекс не. Тавана и стените са покрити със шумоизолационен материал, който смятам да облицовам с плат. Та се чудя какъв цвят за стените и тавана. Първо мислих черни, после се замислих, че повечето студия са бели. Сега май обмислям за сиво...

Отговори на това съобщение
 Re: Рaзмери за студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-02-15 12:13

intelman написа:
Подходящо за студио

> 10.00м на 3.30м

Това си идеални размери.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »