Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за смисъла от висок bitrate при снимане на видео.
Автор: Stoi2   
Дата:   12-10-14 14:49

Запалих се малко по видеото и си хакнах GH1-то покрай което получих възможността да снимам реално
AVCHD на 1920x1080 с около 50Mbps bitrate и MJPEG с около 60-70Mbps.
Когато ги гледам файловете на компютъра изглеждат страхотно, но щом се качат в yuotube или VIMEO работата вече не изглежда същата ! Особено при по-бързо движести се обекти.
По прочетох малко и се оказа че максимум bitrate който поддържа yоutube е 3Mbps за 720p и 6Mbps за 1080p , което е с 10 пъти по-малко от колкото моя с "суров" файл. При VIMEO е 20Mps но поддържа само 720p. Въпроса ми е към тези които се занимават с видео е следния: Ако смятам да качвам само във youtube и vimeo изобщо има ли някакъв смисъл да снимам в висок bitrate, като и без това след това трябва да конвертирам в много по-нисък преди да кача в youtube или vimeo ? Или и въпреки конвертирането, снимането все пак на суровия файл с висок bitrate носи някакви предимства в крайна сметка въпреки конвертирането и това, че ще се гледа само на yuotube ?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за смисъла от висок bitrate при снимане на видео.
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 14:51

Като започнеш да обработваш заснетото ще разбереш разликата между 28мбит запис и такъв на 50+мбит ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за смисъла от висок bitrate при снимане на видео.
Автор: Stoi2   
Дата:   12-10-14 14:54

Т.е предимства и повече гъвкавост ще ми носи само при евентуална обработка на цветове, ефекти и т.н с някой видеоредактор ?


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за смисъла от висок bitrate при снимане на видео.
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 14:57

Именно, после като качиш в някой сайт като тубата нещата се скофтват, но е неизбежно. Мисля, че вимеото е най-добро като качество. Отделно, че има разлика и между различните кодеци. Панасонишките лично на мен най-ми харесват като възможност за постпроцесинг после.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за смисъла от висок bitrate при снимане на видео.
Автор: Stoi2   
Дата:   12-10-14 14:59

Благодаря ! [beer] Убедих се че Panasonica най го бива във видеото. За снимки ще се търси нещо друго май.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »