Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: neqixolvtp   
Дата:   11-10-14 19:12

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: neqixolvtp   
Дата:   11-10-14 19:13

Здравейте, пред мен стой дилемата за покупка на широкоъгълен обектив.
Колебая се между избор на Токина 11-16/2.8 от ebay ( продавача - фирма от Германия с 100% положителен рейтинг и десетина хиляди продажби) за 1050лв или покупка на Сигма 10-20/4-5.6 от магазин в Бг.
Разликата в цената на Токина на нашия и чуждия пазар е почти 300 лв, при условие, че Токина нямат сервиз в Бг.
Предполагам много хора ще подминат с усмивка тема от подобен род, ще съм благодарен на мнение от ваша страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: pmartinov   
Дата:   11-10-14 19:33

Широкия светъл обектив е много приятен зa снимaне.

Гермaния ибей[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: neqixolvtp   
Дата:   11-10-14 19:36

Благодаря Ви> [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-10-14 19:57

Двата обектива нямат общо. Лично аз предпочитам сигмата за повечето задачи. Токината има предимство нощем само. На светло е по-остра по крайщата, но срещу слънцето е доста по-зле от сигмата.
А ако става дума за канон 10-18 е страхотно стъкло!

ПС относно въпроса дали от тук или чужбина - според ситуацията. Английските и немските гаранции ако не важат тук има начин да се прати до там обектива доста евтино(за англия 100%) и ако има доволна ралзика в цената чужбинския си струва.



Публикацията е редактирана (11-10-14 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: muzicantini   
Дата:   11-10-14 22:38

Ако ще снимаш пейзажи денем със статив - Сигмата. Ако ще книмаш звезди или вечер или на закрито о ръка - токина.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: peter73   
Дата:   11-10-14 23:11

Токината има две версии - сигурен ли сте, че сравняване цените на една и съща версия?

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: neqixolvtp   
Дата:   11-10-14 23:21

Тук не става дума за Канон, предполагам, че обектива, който е посочил Simbon4o е много добър. Визирам кроп системата на Никон.
muzicantini правилно отбелязвате, че не съм посочил какво ще снимам, но е редно да добавя за какво бих ползвал обектива. Като за начало ще добавя астрофотографията - нещо от което се плених разглеждайки кадрите във Фотофорум преди месеци. Разбира ще искам да ползвам обектива за заснемане на Млечния път, а там колкото е по светъл обектива - е по добре, ще искам да правя серия от стотина кадри на небето, като в последствие се направи един кадър и се получи ефекта на движение на звездите.
Ще ползвам обектива за пейзажна фотография, и за снимки с ниска скорост ( с нужния за тази цел филтър) на рекички и поточета. Ще ми е нужен за снимки в закрити помещения, където ще бъде нужно да се уловят повече детайли (хора) от по близко разстояние. Ще го ползвам за интериорна и екстериорна фотография - където несъмнено отново ще се ползва статив.
И може би сам си отговарям на въпроса, че модела на Токина ще бъде по подходящ за тази цел [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: neqixolvtp   
Дата:   11-10-14 23:26

peter73 зная, че има две версии на Токина 11-16. Тук визирам втората версия на обектива. Разликата между първата и втората версия е, че при втората версия има добавен още един асферичен елемент с нови покрития и автофокусен мотор.[smilie5]



Публикацията е редактирана (12-10-14 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: Sokola   
Дата:   11-10-14 23:38

neqixolvtp
SD-M автофокусен мотор

SDM - Super Direct-drive Motor. Обективи на Pentax с вграден мотор за фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: neqixolvtp   
Дата:   12-10-14 00:13

Sokola [smilie24]
грешка при копиране на текста [smilie6]
иначе втората версия си е с моторче.



Публикацията е редактирана (12-10-14 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: axlastro   
Дата:   13-10-14 21:55

Досега съм купил 3 обектива от интернет и като цяло съм доволен. Всичките от ибей - два от Англия и един от Германия. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: da.fo   
Дата:   13-10-14 23:21

A щом системата е Nikon, защо не Nikkor 10-24 [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-10-14 23:35

При така поставени условията аз бих взел Tokina-та, без значение от къде. Всъщност май при всички други случаи пак бих предпочел светлото, с тонове описано в интернет, като едно от най-добрите стъкла от трети производители! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилемата за покупка на обектив от наш магазин или от Европа
Автор: neqixolvtp   
Дата:   14-10-14 11:33

Благодаря на всички познати и не познати потребители на сайта, който бяха така добри и решиха да ме посъветвам при избира на обектив. Получих добри съвети и насоки за това. Дилемата ми беше голяма, защото има поне около 4 модела обективи, който биха ми били полезни, но се спрях на Токина 11-16/2.8 II

Няма да крия, че се оглеждах доста в пазара, имаше няколко обективи (първа версия) на прилични цени, имаше дори едно предложение за обектив, който беше доста старичък и му търсиха цена колкото струва на магазина.

Вече си поръчах обектива от Германия, има три години пълна гаранция, цената е с 320 лева по ниска от тази в нашите магазини.
Исках да си го купя от наш магазин, в едната фирма го имат наличен - но не предлагат отстъпка. В магазина на другата им конкурентна фирма ми предлагат отстъпка, но там го нямат наличен на склад. [smile]
Успех на всички и отново благодаря за помощта.



Публикацията е редактирана (14-10-14 11:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »