Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Апарат от UK
Автор: pachok   
Дата:   09-10-14 20:54

Здравейте колеги,
Харесах си един апарат от Ибей за около 2000 лева и се чудя, ако го поръчам, дали ще ми начислят някакви допълнителни такси. Нов е и се намира във Великобритания. Поръчвал съм стоки от други краища на света, като от Китай обикновено са евтини и всичко ми идва безплатно, от USA съм плащал ДДС и мито за стоки над 100$, но от страни от Европейския съюз не съм поръчвал. В офертата си пише Free Shipping и търговеца каза, че цената която виждам в ибей е крайната цена която ще платя от джоба си, няма да има никакви допълнителни такси, данъци, мита.
Та въпроса ми е дали наистина е така, не съм поръчвал от там и не искам изненади :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: inotbg   
Дата:   09-10-14 21:04

Да, няма да платиш нищо допълнително щом е от EU.



Публикацията е редактирана (09-10-14 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: airfenbg   
Дата:   09-10-14 21:06

Бъдете спокойни това е членка на EU. Едва ли ще платите нещо допълнително. Какво ли не съм поръчвал от Англия и Германия нищо не се плаща допълнително.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: marves   
Дата:   09-10-14 21:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: BOZO   
Дата:   09-10-14 21:09

Никъде няма free shipping, сложен ти е в цената. Питай с кой куриер ще го прати и искай трекинг код. Без застраховка по обявена стойност има вариант да получиш скъпа тухла, гледай рейтинга на продавача и другите неща, които продава.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 21:39

Преди да купя 70Д от ХонКонг се набутах на мошенник в ебай, за десет дена пайпал ми разреши случая но имам и опция плащане след получаване на пратката, така че въобще не ми взеха пари от сметката[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: BOZO   
Дата:   09-10-14 21:52

Toва за плащане след получаване не ми е ясно как става през ибей.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 22:11

Опцията ми я предложи пейпал след определен брой положителни вотове, плащат те на продавача а на мен ми теглят парите, 21 дена след продажбата. Наскоро ми добавиха и възстановяване на разходите при връщане на пратка[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: BOZO   
Дата:   09-10-14 22:24

При колко позитивен фийдбак се случва това?

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 22:27

Оф, ми май беше около над 150, като предимно имам от тях само 10-15 продажби. Сега съм на 178.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 22:31

Забравих да кажа, че съм в Испания, като знам как прецакват в България... заради недоверието страдат и точните ползватели на ебай.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: pachok   
Дата:   09-10-14 22:42

Благодаря Ви за коментарите и препоръките, каквото ме интересуваше си го изясних с Вашата помощ.
Иначе продавача е с рейтинг 99.3, продал е доста тела (нови), няколкото негативни оценки са главно заради забавяне с доставките и лоша комуникация. Free shipping-a е за цяла Европа. Плащането е през пейпал. Сега остава да реша ще вземам ли апарата, но май ще отложа за на пролет да паднат още цените, то през зимата вероятно няма да снимам кой знае колко.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-10-14 00:39

Я дай линк към профила на продавача, плс!

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: pachok   
Дата:   10-10-14 01:51

Пратих ти на лично, да не правим реклами тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: Mogila   
Дата:   10-10-14 01:59

kefalcho странна работа. Аз съм с 260 и нямам такива екстри...

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-10-14 02:19

@pachok, аз бих бил внимателен! Търговеца ти е с добър рейтинг, регистриран е преди бая време, но е базиран/регистриран в Малта. Това ме навежда на мисълта, че може и да ти обмитят стоката, но разбира се има вариант да е дилър от типа на дроп-шипинг търговията и реално той само да посредничи за сделката, а тялото да ти бъде изпратено от Англия. За да не береш ядове, най-добре го поразпитай по-подробно!
Другата врътка, която аз наскоро разбрах, като без малко да закупя новото D750 e, че има много голямо значение каква гаранция получаваш, дали е такава от продавача/търговеца (ако ще и 3 години да е) или директно от производителя. При първата ако се окаже, че купуваш от дилър, реалния продавач може да се окаже в Хонг Конг, а условията на гаранцията описват, че при проблем трябва да изпратиш за твоя сметка техниката директно на продавача. Същата тази гаранция не покрива появата на производствен дефект при дадена серия/модел, като в случая с Nikon D600 и в един момент се оказваш сам и безпомощен. Добре си прецени нещата и вземи решение, за което после няма да съжаляваш!


За кое тяло става на въпрос, стана ми любопитно?

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-10-14 02:28

ПП: Този търговец в момента няма активни обяви [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: pachok   
Дата:   10-10-14 03:57

Базиран е в Малта, но стоката идва от Великобритания
(Item location: Sunbury, United Kingdom). В линка който ти пратих са му активните обяви - 5 обяви, общо към 26 тела са му останали за продажба.
6Д-тата гледам, модела е без WiFi и затова са на по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: kefalcho   
Дата:   10-10-14 09:01

Mogila,възможно е в България да не предлагат тези екстри.[smilie11]

ПП Принципно, плащането след доставка се активира в пайпал акаунта[smilie24]



Публикацията е редактирана (10-10-14 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: Mogila   
Дата:   10-10-14 11:11

Не съм в БГ, немски ми е пейпала. Но да, има разлика в различните държави... Еее и аз искам 6Д за тея пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-10-14 02:22

pachok, екстра е цената вярно! И е с 12 Month Manufacturer Warranty [smilie24]
Да се похвалиш като пристигне [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: burningice   
Дата:   11-10-14 09:26

В момента Великобритания е в EU и няма мито, но не се знае до кога, защото е налазена от "фураж".

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: vicking   
Дата:   11-10-14 10:32

абе този denobox гледам се разпродал покрай вас ;)
да се похвалите после задължтелно [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-10-14 15:14

Аз току що грабнах едно D610 за 820 паунда, на 1700 кадъра, с Никон-ска гаранция. Дано всичко е наред и да е читаво тяло. За черпене съм [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат от UK
Автор: pachok   
Дата:   12-10-14 01:54

Честито PhotoBo. Аз не съм поръчвал засега. Може да поизвакам за на пролет.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »