Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Почистване на механичен обектив от гъбички, къде и колко ?!
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   07-10-14 17:28

Здравейте!
Почистване на механичен обектив от гъбички, къде и колко ?!
Имам мехеничен 35 мм обектив, бих ли могъл да ви попитам къде може да се почисти от плесени и гъбички, които са се полепили по лещите му и колко би могло да струва.

Поздрави и попътен вятър !

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на механичен обектив от гъбички, къде и колко ?!
Автор: ZENON   
Дата:   07-10-14 18:07

Велики КАНЮВИГЙ , да се слави името ти и делата ти...

Да беше махнал "Й" от името поне... след като не си го написал с две думи [smilie7]

Иначе най-лесното е да си купиш перхидрол, да разглобиш стъклото и да накиснеш оптиката в перхидрол за 1 минута примерно. После изплакваш с вода и почваш чистене с течност за почистване на оптика. После сглобяваш, като гледаш да наместиш оптиката така както е била, че да няма разцентроване и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на механичен обектив от гъбички, къде и колко ?!
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   07-10-14 18:24

Здравей Зенон,


Ако толкова държиш да се вгледаш в подробностите, ще ти обясня "И" е заето тук във фото форумът, ако искаш пробвай да регистрираш ти нещо, но това толкова ли е от значение ??? ? Свободно е ..КАНЮВИГЙ с "Й"

Има специфични механични обективи и затова си има сервизи за това! Мир на прахът на бате Наско!

Питането ми е още в сила и искрено благодаря на всеки дал отговор според въпросът и своя опит!



Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на механичен обектив от гъбички, къде и колко ?!
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   07-10-14 19:45

Досега не ми се е налагало да почиствам. Преди време Наско имаше няколко обектива и беше споменал, че веднъж ако се появат трудно се махат ...
И разглобяването не винаги е лесно, тъй за това си има хора и затова отправих питането си .

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на механичен обектив от гъбички, къде и колко ?!
Автор: ZENON   
Дата:   07-10-14 23:39

Кан-е, винаги има първи път и така ще започнеш да разчиташ на себе си, вместо да се чудиш. Казвам го от собствен опит и от мързел да ходя до Наско да чисти всеки път нещо дето се оказа, че и аз сам у нас мога да свърша, независимо колко е специфичен обектива.
Наско беше душа човек и на никой не е отказвал информция за каквото и да било... за това и аз споделям това което знам.

За името, аз на твое място бих потърсил друго, поне от уважение... ама карай, стореното - сторено.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (08-10-14 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на механичен обектив от гъбички, къде и колко ?!
Автор: kefalcho   
Дата:   08-10-14 08:32

Чистил съм с кислородна вода и амоняк (2:1), челната леща на един Цайс но тя се развива лесно а и гъбките бяха малко.
Има по стари теми във форума по въпроса[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на механичен обектив от гъбички, къде и колко ?!
Автор: fotorafi   
Дата:   08-10-14 18:53

Наско, Бог да го прости, разглобяваше обектива на отделни лещи. Пръскаше ги с някакъв спрей, изчакваше половин минута и започваше да ги трие нежно лещите с микрофибърна кърпичка. После сглобяваше обектива...
Аз лично не познавам човек в София да разглобява и почиства механичните обективи[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »