Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 M-DISK
Автор: sathv   
Дата:   05-10-14 10:31

Ползвате ли вече M-дискове. Кои медии ползвате и с какви записвачки ги печете? Факт е, че качеството на стандартните медии падна драстично. Макар,че все още си купувам Tayo Yuden от чужбина, мисля да премина на М-Disk.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: Блясък   
Дата:   05-10-14 21:59

BluRay DL M-disk би било едно малко бижу!

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: tvk75   
Дата:   05-10-14 23:24

какъв е тоя М-диск

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: marves   
Дата:   05-10-14 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: mmjm   
Дата:   05-10-14 23:51

Така се говореше и за CD-тата, но грамофонните плочи напрактика ги надживяха.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: Блясък   
Дата:   06-10-14 08:59

Чел съм в RED BOOK че CD запазва информацията над 100 години. Всички знаем, че дискчетата от 23 ст. не пазят информацията и 5 години. Но също така съм чел, че CD е диск, при който върху СТЪКЛЕНА подложка се нанася слой от светлоотразителен алуминиев слой, и за завърпек има друг стъклен слой. Сегашната технология няма нищо общо с описаната в Ред Бук. Съответно и резултатите.
Ще се радвам при М-диск нещата да седят по друг начин. Патента на РиДата се надявам да работи в полза на клиентите на М-диск.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: sathv   
Дата:   06-10-14 13:07

Това със стъклената подложка е вярно, само че тогава поликарбоната за оптични цели е бил само на хартия. Проблема не е в технологията ами в производството. Масово се произвеждат дискове на които нито поликарбоната е качествен нито химията. И основно в България се внасят боклуци. /некачествени партиди и медии произведени неиде из гаражите на азия/ С дисковете които си купувам от чужбина проблеми нямам, макар че при тест, грешките са в пъти повече от тези на медиите от преди 10 години. Учудвам се, че никой от форума не споменава, че ползва M-дискове. То важното е да се вземат парите на клиента, да му се даде един диск след сватбата със съмнително качество и до там. Преди години когато снимах за пари осен диск на качествена медиа , давах и суровия запис на DV. Голяма част идваха с касетата след време наново да им правя диск тъй като не можели да прочетат оригинала. Сега масово се оплакват, че не могат да си четат дисковете от сватбите и кръщенетата само след 2-3 години. Гато им погледна медиите всевъзможни марки плод на китайската икономика. Сума ти пари се искат за заснемане, пък се спестяват стотинки за качествени медии. Та тая седмица мисля да се купя една записвачка и десетина диска Ridata и да пробвам. Ще си презапиша семейните спомени макар, че ги проверявам редовно.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: mmjm   
Дата:   06-10-14 19:41

Са малката ми шега, да не предизвика война? Разбира се, че няма как да се отрече прогреса. Няма как да се омаловажат удобствата и по-голямата достъпност на записващите магнитофони и касетофони, магнитофонните ленти, аудио и видео касети, пред виниловите плочи, и така до днешните технологии и медии, с едно мигване, дръпнали светлинни години напред.
Кой от по-възрастните колеги си е представял, че ще си носи телефона в джоба, па и ще снима с него?

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: zbonev   
Дата:   08-10-14 11:51

И мене ме интересуват тези медии. Сега звънях във Варненския клон на Елтрейд Гмбх http://eltrade.bg, но не можаха да ми кажат нищо по-конкретно [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: tvk75   
Дата:   08-10-14 18:57

и пак нови записвачки ли трябва да се купуват [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: niki_nachev   
Дата:   31-01-15 18:05

Записах няколко миналата година и работят перфектно. След записа като погледнеш диска с-у силна светлина виждаш че на мястото на записа диска е полу-прозрачен (изпарен). Не съм правил драстични експерименти и нямам намерение да чакам 1000г. за да проверя рекламата на дисковете. За сега моето мнение е: тази технология е добра.Недостатъци: скъпи бланки - около 5 до 7 лв. за DVD диск , принтабъл бланките са само лош мат и се записват само от записвачки на LG с лого на M-Disk и за сега се произвеждат само от RiData.[beer]
https://www.youtube.com/watch?v=CfBEHlzvZnc
от тук съм ги купувал:
http://mallbg.com/DVD-R-RiData-M-DISC-Printable-120min-47Gb-16X-CDBox_44637.html



Публикацията е редактирана (31-01-15 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: rx   
Дата:   31-01-15 19:25

А за какво всъщност ползвате дискове? [smilie11] Сега като се замисля, преди година и половина ми трябваше SATA кабела на записвачката и оттогава дори не съм се сещал за нея...

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: satansho   
Дата:   01-02-15 07:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: lamerko   
Дата:   24-07-15 16:51

Да повдигна малко темата... та накрая и аз реших да си направя траен архив след два строшени хард-а (добре, че бях пръснал файловете на по 2-3 места), но вече става досадно да ги помня кое къде е. Та днес си поръчах една външна Blu-Ray m-disk сертифицирана записвачка и няколко DVD-R M-Disk подложки за тест. С каква програма ги записвате и на каква скорост? Тези, които поръчах са 4х на Verbatim, но нещо от край време нямам доверие на максимално обявените скорости, въпреки че в случая не става въпрос за много високи такива. Според вас мога ли да се доверя на тази технология? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: icovalchev   
Дата:   24-07-15 17:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: Binjo_o   
Дата:   24-07-15 17:13

Всички. Записват се като нормален диск [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: lamerko   
Дата:   24-07-15 17:28

Ритек и Траксдата са всъщност на един производител - имал съм проблеми с нормалните им медии, а ниската им цена ме притеснява нещо. За Вербатимките - Verbatim M-Disc Printable 4.7 . За записвачките четох, че повечето съвременни могат да ги пишат, въпреки че не са сертифицирани, като разликата е в контрола на мощността на лазера - сертифицираните имат добавена система за оптимизация, като явно не е ясно до колко има влияние. Така или иначе трябваше да си купувам нова записвачка и си взех LG BE14NU40, понеже смятам да пробвам и блурейките.
За Ashampoo - не ги бях чувал - ще се пробват в понеделник, когато всичко ще пристигне накуп :)

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: icovalchev   
Дата:   24-07-15 18:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-07-15 19:20

така като гледам единствено вербатим предлагат м-диск блу рей... видях и ибей, и там за 50 диска цената бе 200 паунда с доставка (тоест колкото вербатимките тук)...

някакви предложения?
на двд е мъка за архивиране честно казано

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: icovalchev   
Дата:   25-07-15 20:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: lamerko   
Дата:   25-07-15 21:49

Хах... не знаех, че Millenniata са на LG. Замислям техни BD-R-та... тях ги водят нещо показни - таман ще си паснат с новата записвачка :)

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: didesignbg   
Дата:   25-07-15 22:41

Интересно, може ли да ми обясните, като за човек с няколко класьора ЦДта и ДВДта, защо обратно да се върна към подобна технология?
Цената на терабайт запазена информация на твърд диск е под 100 лева за 2тб устройство който в момента са доказаният носител. Скоростта на трансфер е около 100 мб/с взависимост от големината на файла.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: icovalchev   
Дата:   25-07-15 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: didesignbg   
Дата:   25-07-15 23:42

Ицо, не те разбрах? Каква е разликата с ДВДто? Никаква, защото трябва да си купя поредната писачка дето ще е актуална 3-4 години и ще е в пъти по-бавна от сата 1?
Интересно ми е правил ли си някога тест да запишеш веднъж твърд диск и да го прочетеш след това N на брой пъти? Ако терабайт на м диск е 2 пъти по-скъп от терабайт на хдд то трябва да докажеш, че е два пъти по-надежден.

Отговори на това съобщение
 Re: M-DISK
Автор: icovalchev   
Дата:   26-07-15 00:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »