Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Хлебопекарна<голяма дилема>
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-09-14 09:11

Колеги. Споделете мнение.
Жената ме е налегнала да купувам...
Каква марка ползвате?
Доволни ли сте?
Единственото което разбрах е за грамажа на хляба.

Бюджета ми е 300лв. макс.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: CatandGoddess   
Дата:   16-09-14 09:22

При налични 300 лв. разполагаш с около 0,82 хляба на ден в продължение на 1 година.
Ако я убедиш да меси или пече баница само 5 пъти в месеца ще имаш по приблизително 1 хляб на ден.

Отлагай, докато жена ти не се откаже или хлебопекарната стане и твоя мечта, тогава ще намериш решение [smilie24]

Имаш 1 година да я разубедиш[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: realnoncho   
Дата:   16-09-14 09:22

Обикновените хлебопекарни са с тъмни обективи и шумни матрици [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: ffoko   
Дата:   16-09-14 09:23

Жена ми ме налегна и мене. И купих. И децата се научиха да работят с нея. Но всяко чудо за три дена. Отначало я ползвахме, хляб, козунаци ... Стават хубави, но се изисква време. А ние нямаме такова и затова седи и събира прахта. Нашата е от 80 лева, куча марка. Майка ми си купи Мулинекс, за 330 лева. И разлика никаква. И двете бачкат както трябва и излизат хубави хлебчета.

Така, че поогледай се в магазините и каквато хване окото на жена ти.



Публикацията е редактирана (16-09-14 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: CatandGoddess   
Дата:   16-09-14 09:24

От друга страна, истински хубавия хляб е с по-едро зърно, шумът някак е оптически приемлив ,а втасва на тъмно. Не се засилвай към светло, там е за зъболекари[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: sigmadelta   
Дата:   16-09-14 09:27

Бюджета ще ти стигне. На мен повече ми допадат тез с две бъркалки. Ако имаш и село ,откъдето да се снабдяваш с брашно..[smile] Не прекалявай с консумацията, бързо се наддава на тегло ! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-09-14 09:30

Никонска,как каква! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-09-14 09:32

И село има, и брашно има...
Значи да гледам с 2 бъркалки.Другите екстри да ги заеба.Гледам с везни, с автоматично добавяне на ядки,стафиди.....

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-09-14 09:35

Тя Никонската е купена. И светлото е взете...Ма ляба мъчи жената, че детето трябвало да яде домаше хлеб. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: da.fo   
Дата:   16-09-14 09:35

Задължително с 2 бъркалки - хем по добре разбърква сместа, хем и хляба придобива по продълговата форма. Другото е до програмите и това какво и слагаш. Правим с чесън, маслини, лук, разни ядки, тесто и тъй нататък - каквото се сетиш. Нашата е Ронсон за 130 лева. Доволни сме.


Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-09-14 09:39

Абе, да прави там леб 1 година..Па ко се зариби жената, ще и купим нещо "СВЕТЛО" от порядъка на F/0.95

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: tzl   
Дата:   16-09-14 09:43

Няма смисъл от пекарни. Месенето на ръка е много по-бързо и ще избегнете тефлоновите съдове, пари за техника, място, което ще ви заема и ще знаете как да си направите елементарен хляб.



Публикацията е редактирана (16-09-14 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: addi999   
Дата:   16-09-14 09:47

Имам Мулинекс за 900гр хляб ,хубавото е ,че можете да си избирате брашната -аз ползвам пълнозърнесто,меля си овесени ядки , семена от лен, сусам ,слагам семки, орехи и се получава вкусен и полезен хляб .[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: Sentel   
Дата:   16-09-14 10:06

И ние имаме Мулинекс.
Почти 3 години, като не я използваме нон стоп, но правим 4-5 в месеца. Има отложен старт и бърза програма. Можеш и само тесто да месиш за други цели. Не е лошо - знаеш какво си сложил, буташ за 5 минути нещата и след 2-3 часа имаш горещ хляб по твой вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: BirdOfPray   
Дата:   16-09-14 10:06

Прочетете тук - дори и домашния хляб, ако го правите с брашната, които се продават.. пак не е добре :(
Защо се оказва нездравословен дори приготвеният у дома хляб?


Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: sky-fan   
Дата:   16-09-14 10:11

Да ти продам мойта и без това не я ползвам. Купих я от ebay началото на тази година. Голяма за 1.5 кг с 13 програми. Ако имаш интерес пиши.



Публикацията е редактирана (16-09-14 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: sherbit   
Дата:   16-09-14 10:14

sky-fan голямо пресяване на снимките си направил

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: sky-fan   
Дата:   16-09-14 10:25

Да, леко се оттеглям...

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-09-14 10:25

BirdOfPray, тая статия е от типа "Оле майко, много съм неграмотна, ама ми се пише статия!". Технолог, а не знае, какво представлява ляво въртящ изомер на широко разпространена в природата аминокиселина (L-цистеин). А аскорбиновата киселина не е никакъв избелител, както се опитва да ни насочи авторката, а си е най-обикновено вит. С и се използва в случая, предполагам за коригиране на Ph-то на средата. Поне във фармацията често за това се ползва, освен, че се приема от хората и тривиално като...витамин С [smile]
И също е широко разпространен в природата. Всъщност, няма никакво значение за авторката,с какво брашно си меси хляба, защото в момента в който излезе от къщи и спре на първото кръстовище вече се е нагълтала и надишала с канцерогени и химични агенти, много по-страшни от някакви си Е-та в хляба.

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: fotocolor   
Дата:   16-09-14 10:59

Вземи си на Мулинех,naj dobrite sa.

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: 3DF   
Дата:   16-09-14 11:17

Имам Мулинекс с две бъркалки. Купих я преди 3 години идеята беше, че с две бъркалки прави по голям грамаж хляб и няма да си играя да правя всеки ден. Ползвах обикновено брашно и френската мая на прах. Елементарно се работи и се зарежда за 5 минути. Правих хляб на бърза програма за 1 ч. и 20 минути. Редовната програма е над 3 часа. Кой ще я чака. Хляба издържа до седмица мек и не мухлясва.
Правен от брашно, мая, вода, сол, захар. Ама май я претоварих нещо или си бе кофти бройка и мотора сдаде багажа. Някоя зъбчатка е изронена и като се натовари и спира да меси тестото. (То и за тестото си има чалъм -ако трябва да се добави вода или брашно.
ТА като се развали искат 60 лв за мотор и така ми седи.
Иначе съм правил и сладко в нея от портокали и от банани. Става добре.
Както казах с 2 бъркалки е по добре от колкото с една заради обема. Но гледай да не се претоварва.

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: sherbit   
Дата:   16-09-14 11:21

Това е от уредите, които си купуват ...ползват 2-3 месеца. Като им мине мерака събират прах.

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: allyx   
Дата:   16-09-14 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-09-14 11:44

Тази поръчах вече.. :) Ще кажа мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Хлебопекарна
Автор: Тед   
Дата:   16-09-14 11:50

Честито и да покажеш първия хляб на снимка :)

Без майтап - ако жената/ите/ у вас качат 4-5 кг...почти сигурно ще е виновна хлебопекарната и накрая ще намери място на тавана [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »