Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mirkata   
Дата:   15-09-14 21:18

Съмнявам се в софтуера на апарата, но не съм сигурен, затова реших да попитам специалистите. Аз съм само любител.
Става въпрос, че ми се унищожиха над 300 Гб снимки от Гърция.Макар, че картата е 16 Гб. Не се сетих да изтрия всички с предишни снимки и си изпатих. Всичко над 2 Гб в картата не се показва. След 2 Гб снимки на дисплея се появява жълта въпросителна и надпис: "Неидентифицирани снимки".
Въпроса ми е :
1. Ако е виновен софтуера на апарата, има ли възможност да се ъпдейтва. Най вероятно ще трябва да се поровя в сайта на производителя ???
2. Ако причината да се унищожават снимките след 2 Гб просто ще я махна от апарата. За сведение съм я форматирал 3-4 пъти с фотоапарата или с HP USB Storage Format TOOL V 2.1.8.
3. Може ли по някакъв начин да се възстановят снимките и с коя програма? Макар, че се съмнявам....
Благодаря предварително на отзовалите се за помощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mirkata   
Дата:   15-09-14 21:21

Извинявам се, изгубиха ми се 300 Мб, а не както съм писал 300 Гб.



Публикацията е редактирана (15-09-14 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mihajlov2   
Дата:   15-09-14 21:36

Този Канон поддържа ли карти над 2 ГБ? Т.е. карти тип SDHC? Второ, каква марка е картата? Има вероятност да "куча" марка, т.е. фалшива китайска, която е с реален капацитет само 2 ГБ. Ти досега записвал ли си на нея файлове с общ обем над 2 ГБ? Ако картата наистина е 16 ГБ, а не 2 ГБ, и ако не си я форматирал след "инфекцията", може да се пробва да се възстановят файловете. Има редица програмки за това. Например Recuva=

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: 798099   
Дата:   16-09-14 09:52

Storage types SC/SDHC/MMC/MMCplus/HC MMCplus според dpreview.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mirkata   
Дата:   16-09-14 11:21

mihajlov2 , не знам дали апарата поддържа карти над 2 Гб. Записвал съм около 8 Гб на нея, но програми, снимки не съм записвал на нея. Форматирал съм я 3-4 пъти, ако беше фалшива след първия формат щеше да "признае" че е 2 Гб, така мисля.
Ще я сложа в четеца и ще я пробвам дали след 7-8 Гб снимки ще е така.

http://www.prikachi.com/images.php?images/448/7609448t.jpg

Колкото до Recuva това ми беше първата мисъл, но се съмнявам дали ще ми помогне. За всеки случай ще опитам. Те не са изтрити, там са си ама..... не се отварят.
ето скрийншот какво показва на дисплея

http://www.prikachi.com/images.php?images/449/7609449G.jpg

798099 Мисля, че казваш че тези карти са подходящи. Моята е с клас 6 , дали е по нисък клас от необходимото?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: idonkov   
Дата:   16-09-14 11:50

Из дома все още се въргаля един PowerShot A480, който е предния модел (преди А490). Когато го купих беше с бонус 4Gb карта, сега е с 16Gb и си записва на нея без никакъв проблем. Така че апаратчето със сигурност поддържа над 2Gb. Явно проблема е с картата. Пробвай с Easy Photo Recovery. Няколко пъти ми се е налагало да свалям снимки от карти, които не се четат и все е ставало с нея, дано да се получи и при теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: 798099   
Дата:   16-09-14 13:01

Ами... така пише! Аз имам А590 и си пълни карта 16 Gb без проблеми. Апаратът не е по-висок клас от твоя, мисля. Класът на картата има значение само за бързината на преноса (изпразване на буфера) и не вярвам да има значение за този клас апарати. Аз съм имал същите проблеми с една Transcend, която накрая отиде в коша... Снимките ги спасих отчасти с Recover My Photos, но ако вече си форматирал картата, това няма да помогне.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mirkata   
Дата:   16-09-14 13:01

idonkov бл за информацията. [beer]
Намерих в една таблица от сайта на канон, че апарата поддържа до 4 Гб филм. При теб нямаш проблеми с 16 Гб карта. Е, вече се разбра, че проблема е в картата. Тази карта ми беше подарък за една по голяма покупка и не се съмнявах в нея,но.....хмммм...мамата мамата....Ами ще знам занапред.
Ще опитам и с Easy Photo Recovery да възстановя останалите снимки.Дано имам късмет, повечето снимки от гр. Кавала, Гърция са изгубени и не се отварят. Добре, че си носих една 1 Гб карта, че спаси положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mirkata   
Дата:   16-09-14 13:10

798099 бл за информацията [beer]
Все още не бързам да я форматирам, макар че неотваряемите снимки ги смъкнах в компа. Довечера ще пробвам и с твоята Recover My Photos.
Може пък да имам късмет с някоя от двете програми.
Аз имам 32 Гб микро Сд карта с адаптер, но е на телефона ми и постоянно да ги сменям не е работа. Направо ще си взема нова 8 или 16 Гб за апарата.
Как беше приказката: аз не знам много работи, но знам къде да питам.
Благодаря на всички отзовали се за помощ. [beer]
Ще пиша за резултата непременно, за да има информация за такива с проблеми като моя.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: 798099   
Дата:   16-09-14 13:56

Успех![cool] Пък ако не стане (което не ти пожелавам) - ето ти един удобен повод да повториш ходенето до Гърция в най-кратки срокове![shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: Pavlov   
Дата:   16-09-14 14:17

Картата прилича на външен вид на Transcend, само че липсва марка.
За мен си е менте.
Потърси Bad Copy Pro, спасявала ме е в подобни случаи. Ако и тя не успее - не мисля, че нещо може да се спаси.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mmjm   
Дата:   16-09-14 15:04

И занапред забравяш да форматираш с HP USB Storage Format TOOL, както си личи от името, тя е подходяща за USB Storage . За SD карти си има SD Formatter .

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mirkata   
Дата:   16-09-14 19:29

798099
това си е най доброто пожелание. [beer] Ще ходя пак в Гърция ама чак догодина. Между другото засега имам изгубени не повече от 20 % снимки и клипове и то само в Кавала. Иначе ходихме на доста места и другите снимки са ОК.

Pavlov
да , така се очерта за картата. Ще опитам с Bad Copy Pro [beer] [cool]

mmjm
благодарско за SD Formatter, даже не бях чувал за нея. С HP USB Storage Format TOOL съм спасявал успешно моя флашка и др флашки на приятели. [beer] [cool]

Човек се учи цял живот и пак си отива ненаучен....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-09-14 20:01

И най-важното - като приключиш с гимнастиките около картата (за спасяване на файлове, ако нещо може да се спаси), незабавно я изхвърли /или поне не я използвай за в бъдеще в камерата/ и си купи една свястна маркова карта от проверен магазин. Преди време имаше подобна тема /една от безбройните теми по повод повредени или липсващи снимки/. Ето какво посъветваха тогава авторката на темата:
Цък

А за форматирането на карти - хиляда пъти се е писало тук във форума:
След като прехвърлиш снимките от картата на твърдия диск /най-добре с card reader/, форматираш картата във фотоапарата, а не с каквито и да било програми на компютър.



Публикацията е редактирана (16-09-14 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mirkata   
Дата:   16-09-14 20:21

mihajlov2
бл, така и ще направя. SanDisk си е стабилна карта. Но нали ми беше подарък за някаква покупка се доверих на качеството и.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mmjm   
Дата:   16-09-14 21:04

И аз не бях чувал, докато не изхабих сума време и нерви да възстановявам данни, да търся несъществуващи вредители в компа и апарата, докато разбрах, че проблемите са били в неправилното форматиране. Ползвам "дефектната" карта досега(3-4години). Разбира се има и дефектни карти.
Успешно възстановяване [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да обвинявам Canon PS A 490 или 16 Gb SD карта?
Автор: mirkata   
Дата:   21-09-14 22:28

Благодарение на Pavlov успях да си инсталирам Bad Copy Pro. От 41 неотваряеми файла, програмата не можа да възстанови 32, а останалите 9 възстанови частично, но не стават за нищо.
Благодаря на всички отзовалите се да помогнат и най вече на Pavlov .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »