Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: rlk   
Дата:   08-09-14 18:36

Питане към тези които снимат видео на DSLR. Имам Канон 5Д3 и няколко карти, които да ползвам с него (всичките са Sandisk). Става въпрос за SD карти (като по-евтини в сравнение с CF, защото имам 8GB много стара карта и на нея снима безпроблемно, но не е достатъчно голяма). Имам следната карта 64GB на Sandisk , но с нея немога да снимам нормално видео. Прекъсва по различно време, напълва буфера явно и просто спира (нещо не правя както трябва ли(?) и достатъчна ли е за снимане на видео). Същата работи без проблем на Канон S100 и снима HD видео без прекъсване. Въпроса ми е най-вече дали тази карта 64GB Sandisk ще работи нормално и няма да има засечки и дали тези цени са добри понеже уж са в промоция в момента. Благодаря за споделената информация предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: jigsaw   
Дата:   08-09-14 18:48

Ако си от София, отиваш във Фотосинтезис и им казваш какво искаш да правиш, а те ти гарантират, че с тази или онази карта ще го направиш. Като не стане, проблема е техен и така докато ти го решат. Иначе ти връщат паричките и всичко е наред. А в схемата в която искаш да се вкараш сега, ще чуеш десетки мнения, но никой няма да се закълне в крайния резултат, а чужди пари се харчат най-лесно! Не си прави сложен живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: kvakioh   
Дата:   08-09-14 18:49

Extreme Pro UHS-I SDHC да е, ако е САндиск. ДА е 95Мб/сек.
SDXC 633x UHS-I е при Lexar като наименование.
Няма да забива със сигурност. Освен ако няма някакъв проблем с апарата.
Първата която сте дали е най-бавната от бързите, втората, която е дадена е средно бърза.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: gkazakov   
Дата:   08-09-14 18:56

Аз ли се бъркам или имаше нещо със самия SD слот на 5D3 - бил бавен, не поддържал UHS...?
Можеш много лесно да си направиш тест - помоли някой колега с бърза CF карта да ти услужи и тествай само с нея как записва видео.
Това пробвал ли си го?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: kvakioh   
Дата:   08-09-14 19:03

Не мисля, че става въпрос за БГ...
ЗА CF карти със сигурност 160мб/сек скорост, такива ще сработят без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: realnoncho   
Дата:   08-09-14 19:09

gkazakov e прав - има сведения че SD слота на 5Д3 е орязан -> вземи си CF.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: rlk   
Дата:   08-09-14 19:40

По принцип не ми е на зор изобщо и го исках за домашно ползване евентуално, а и защото заради промоцията (която е само за днес до изчерпване на количествата в Амазон, а те те бързо свършват ако е свястна промоцията). Най-лесно ще е да я поръчам и ако не работи да я върна, но не ми се правят такива цигании и затова питам. То е ясно, че с по-бързи карти ще работи. Моите CF са все по 4 и 8GB и са по над 5 години и всичките работят нормално на видео, но не е там работата. Мерси за отговорите.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: Chipsy   
Дата:   08-09-14 19:51

realnoncho написа:

> gkazakov e прав - има сведения че SD
> слота на 5Д3 е орязан -> вземи си CF.

И аз съм на това мнение, при мен апарата пише значително по-бързо върху 30Мб/с CF спрямо 40Мб/с SD.
При серия буфера се пълни много бързо при SD, докато с CF почти никога не го усещам.



Публикацията е редактирана (08-09-14 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: IDA   
Дата:   08-09-14 20:37

Росене,

SD-слотът на 5Д3, както и на всички канони с SD карта е ограничен до около 20 МБ/с. Изключение прави 6Д, чиято максимална скорост на запис е двойна. При това положение, всякакво видео заснемане изискващо скорост по-висока от 20 МБ/с., при запис върху СД-картата ще прекъсва и ще създава проблеми. Затова, при 5Д3 видео се записва върху CF картата. При такъв запис, 5Д3 би трябвало да достига скорост на запис до 150 MB/s., т. е. дори и RAW-видео запис в резолюция 1920х1080/25 к./с. с Magic Lantern става абсолютно безпроблемно. Максимално достижимата теоретично за този UDMA-7 слот би трябвало да е 167 МБ/с.

От казаното по-горе следва, че да си купуваш посочената от теб по-бърза СД-карта е безсмислено, освен ако не възнамеряваш да снимаш видео само на ниски кадри/с. и резолюции изискващи скорост на запис по-малка от 20 МБ/с.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: aldygreen   
Дата:   08-09-14 21:25

IDA написа:

> Росене,
>
> SD-слотът на 5Д3, както и на всички
> канони с SD карта е ограничен до
> около 20 МБ/с. Изключение прави 6Д,
> чиято максимална скорост на запис
> е двойна.

Едно уточнение

- на 5D3 CF 100 MB/s, SD 20 MB/s,

- на 6D, 650D, 700D, 100D, EOSM, SD 40 MB/s.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: langel   
Дата:   08-09-14 21:38

Canon Mark3 записва 1920х1080 със скорост около 5MB/s в IPB и 10MB/s в ALL-I кодек.
На теория SD С10 и U1 би трябвало да гарантират минимална скорост на запис от 10MB/s, но на практика не е така.
По-старички С10 карти Самсунг и Кингстън четат с около 25MB/s, но и записват стабилно с 20MB/s.
Повечето новички U1 може и да четат с 90MB/s, каквато скорост е и обозначена нза шашкане на купувача, но всъщност записват с 10-15MB/s, а дори и тази скорост деградира.

С две думи - колкото и да е ограничен SD слота на Марк3, той не под 133х=20MB/s, но видеото, което записва, не е с битрейт над 10MB/s.
Ако имаш проблем, той е или бавна/повредена карта, или повреда в апарата.

Ето от тази карта
SD U3

съм много доволен.

Р.S. - Марк3 записва на CF 1000x с макс 80MB/s, тъй че имай едно наум, като слушаш съвети за роу видео.



Публикацията е редактирана (08-09-14 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ползване на карта за видео на Канон 5Д3
Автор: radikyokushin   
Дата:   08-09-14 22:38

Само последното мнение описва точно ситуацията със записа на видео при въпросната камера.
Няма никакъв проблем да записваш FullHD видео на SD слота на 5D3, стига да не снимаш в RAW с Magic Lantern.
Проблема ти е или от самата карта или от слота на конкретната камера.

П.П. Аз снимам видео с такава камера и няма никакъв проблем, когато се налага да пиша на SD слота, стига да не е RAW.



Публикацията е редактирана (08-09-14 22:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »