Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 PENTAX K-5 II
Автор: peshko5   
Дата:   19-07-14 17:34

Здравейте приятели!В понеделник очаквам подарък Пентакса!Нямам кой знае какъв опит с фото техниката!Бихте ли ме посъветвали за някакви уроци и обективи подходящи за портрети,пейзажи и макро?[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-07-14 21:04

Админите на сайта редовно организират курсове по фотография в студиото си. За твой късмет точно в понеделник започва поредният курс - ето линк: цък

А за подходящите обективи - нека да отговорят снимащите с Пентакс. Честно казано, на първо време прекрасна работа ще ти свърши и китовият.


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: axlastro   
Дата:   20-07-14 06:08

Гледай обектива да е WR - т.е. защитен от влага, защото и тялото е. Не е задължително, но е нелоша екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: djfroggy   
Дата:   20-07-14 08:29

Pentax 16-45/4+Pentax 55-300

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: peshko5   
Дата:   20-07-14 14:18

Гледах в един сайт стари обективи...някой дето е ползвал да каже дали биха могли да ми вършат работа?С преходници предполагам би трябвало да стане?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: kkkolelo   
Дата:   20-07-14 14:28

Внимавай със старите ... че имам общо към 40 обектива ... Последната година най често ползвам 10-20/3.5 и 70-200/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: Pavlov   
Дата:   20-07-14 14:57

От този сайт можеш да ползваш директно всички, които са на К байонет. Даже с някои ще имаш и автофокус.
Също така и тези на M42, само че с преходник.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: Sokola   
Дата:   20-07-14 15:31

Бихте ли ме посъветвали за някакви обективи подходящи за портрети,пейзажи и макро?

А би ли уточнил,варио или твърди,AF или MF.
За К-5 II може да ти препоръчат стотици обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: Tuborg   
Дата:   20-07-14 17:02

Първо започни с китака ... за начало не е зле. След това като прецениш какво те влече повече, и какво ти липсва може да си вземеш друго. Много са субективни нещата, сам трябва да стигнеш до извода какво ти трябва.

Ако питаш конкретно между два обектива ще получиш по точни отговори.

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: neillmakoli   
Дата:   20-07-14 19:48

Много добър апарат, честито!
За пейзажи тамрон 17 50, Пентакс 16 45 или нещо по-широко ако те влече.
За портрети ползвам Пентакс 70 2.4 Лимитед, а за макро сигма 105 2.8 EX.
Ако имаш повече въпроси питай .

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: peshko5   
Дата:   25-07-14 11:14

Честно казано за момента търся нещо по евтино и да снима прилично(защото покрай апарата ми дойде доста)!Дали ще бъде AF или MF...честно казано не мога да кажа(първи дслр ми е още се уча)!Харесва ми да снимам и на пълни ръчни настройки пък за АФ си е приказка :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: muzicantini   
Дата:   25-07-14 13:26

Пешко, предполагам, че апаратът ти идва с китов обектив, виж кой обектив е, ако е 18-135 има бая да поснимаш за да имаш нужда от нещо друго. Разучи основните принципи на фотографията, разучи си тялото, поснимай порадвай му се и не бързай да се хвърляш на обективи. Може след половин година да решиш,че тази система въобще не е за теб. Всичко, което си изброил, че искаш да снимаш, може да снима с китов обектив. Ако въпросът ти е кое е най-доброто възможно, то:

За пейзажи - Сигма 10-20 (с уговорката, че пейзажи могат на всяко фокусон разстояние да се снимат).
За портрети - Ръчните А50 /f1.7 са добри, както и Самянг 85 f1.4 - относително евтин.
За макро - за снимане на буболечки върху цветя, китовия обектив върши работа. Пентакс имат истински макро обектив - 100 f2.8, но той е 1000 лв.

Така че - важното е да снимаш, пък има много неща, за които да си похарчиш парите.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: peshko5   
Дата:   25-07-14 14:17

Благодаря!Навярно първо ще разуча добре техниката си и законите и правилата за снимане!Кита е 18-55 м/ду другото ;)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: Jorro_Z   
Дата:   31-07-14 10:55

В добавка към написаното от muzicantini:

За пейзажи: практически всеки обектив ще ти върши работа, при определена визия разбира се (широкоъгълните по един начин, нормалния по друг, телеобективите по трети). Тук почти няма значение дали ще бъде АФ или ръчно-фокусен, понеже пежзажа не бяга, но статив си доста желателен. Ако се затрудняваш в началото с ръчнофокусните - просто постави Ф11 или Ф16 от ринга на блендата, и фокуса повече към безкрайност.

За портрети: Препоръчнаите са много добри; естествено има и други. Повечето твърди обективи ще ти свършат работа, независимо АФ или ръчно-фокусни. Все пак, ако искаш АФ обектив - в момента са на страхотна цена ДА 35/2.4 и ДА 50/1.8, които освен че са евтини, са и със страхотно качество на оптиката. Само трябва да си внимателен с байонета, че не е метален, но това не е проблем.

За макро: Освен посочения 100/2.8 (и по-стария модел 100/2.8), има и 50/2.8, както и няколко модела на Сигма и Тамрон. Много добри резултати се получават обаче и със ДОБЪР ръчнофокусен обектив + макро пръстени. Качеството на картинката е съизмеримо, особено в централната зона. За макро обаче почти задължително ще ти трябва допълнителна външна светкавица, ако не сега - то скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: ludiakolio   
Дата:   31-07-14 19:38

35мм лимитед с к5 двойката и си [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-08-14 11:11

Понеже питаше в темата за МФ стъклата ето някои идеи за МФ обективи.

Пентакс 28 2.8 версия 2 - идеален за макро леща и нормално снимане и по-евтин от А 28 2.8(който е със същите лещи).

50ките избора е огромен.
Лично аз харесвам следните - М 50 1.7 пентакс, Ауто чинон 50 1.7, Зенитар 50 1.7 М, томиока(и още 10 поне имена има, но е същия обектив) 55 1.4, Никон Е 50 1.8(страхотна палачинка).

По-дългите вече стават по-скъпи, но
Калеинар 5Н е 100 2.8 - много добро малко обективче и под 100лв.
Никор 105 2.5 - МНОГО добър портретчик. Самянг 85 1.4 - 400лв, но е автоматичен за пентакс, само фокуса му е ръчен. Тамрон 90 2.5 - страхотно макро, става и за портрети. Вивитар серия 1 90 2.5 - рядко срещан и обикновенно скъп, но страхотен обектив! Тамрон 135 2.5 - много добра 135ца! Таир 11/11А също много добра 135ца.

За по-дълги таир 3с от фотоснайпер, ако имаш късмет се намира и по 100лв, но е чудесно 300мм на 4.5 бленда. Определено много по-добър от почти всички подобни за тези пари, че и малко отгоре.

Относно никонските обективи - всички модели преди AI пасват без никакъв проблем на пентакс, моделите AI и AIS пасват с малко повече внимание, а ако запилиш леко ринга за блендата отзад - пасват съвсем добре. Аз лично докато бях на пентакс си купих и 35 1.8 кропския дето е AF-S без ринг за бленда понеже пентакс нямаше нищо подобно особено на тези пари. Като казвам нищо подобно - имах 35 2.0 пентакс и 35 2.4 съм пробвал - много по-слаби са на отворени бленди и понеже ми трябваше светлосилно 35мм ... ползвах го на пентакса като ръчнофокусен и само на 1.8 понеже нямаше как да му сменям блендата. Освен него имам и 55 2.8 микро никор - уникално макро с много добри качества. Пробвал съм 50 1.4 никор, 105 2.5 и май това бяха на моя К30 и си снимах без проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: ludiakolio   
Дата:   03-08-14 22:55

Огледай вивитар 1-а серия с управление на блендата,рядко красив рисунък с к5 е магия.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5 II
Автор: peshko5   
Дата:   03-08-14 23:40

MC Vivitar 28mm 1:2.8 Wide Angle Нещо от този род ли?[smilie11] .Някой има ли отзиви за този обектив Auto Chinon Multi-Coated 28mm 1:2.8 ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »