Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за CrowdMedia.co
Автор: DilianVelev   
Дата:   11-07-14 07:04

Здравейте!

Снощи получих покана от CrowdMedia.co и ми се иска да видя вашето мнение за сайта. Има ли поканени, има ли приели, и как стоят като цяло нещата там. Има разни дискусии из нета относно CrowdMedia, но няма кой знае каква информация из тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за CrowdMedia.co
Автор: nyamago   
Дата:   11-07-14 16:46

Не си заслужава. Те са легитимна фирма, не са пирамида или нещо мошеническо, но просто бизнес моделът им не е в полза на фотографа.

Подялбата на прихода звучи много справедливо, но само ако нещо се продаде, а в същото време те получават ексклузивност върху всичките ти качени снимки - т.е. ако някой някъде иска да ти плати по-изгодно от техните мизерни суми, не можеш да му дадеш снимката, защото вече си дал правата на тях. Също твърдят, че въпреки ексклузивните права "авторското право си остава на фотграфа" - но (а) това не те грее като не можеш да си продаваш нещата и по-важно (б) те не поемат никаква отговорност да ти опазват авторското право от пирати или да преследват нарушители... И други дреболии в условията им като цяло правят участието неизгодно и малко обидно.

Ако изобщо имаш продаваеми снимки, те не са най-добрия канал - има множество сток агенции и сайтове, някои с по-висок процент вероятност за продажба, а и (някои) с по-високи цени. А за новинарски снимки от събития (в което тези се специализират) има и директна продажба на медиите, която е най-изгодна. Ако снимките не са продаваеми - и през CrowdMedia няма да стане :(

Лично мнение, не спирам никой да опитва - на слука!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за CrowdMedia.co
Автор: DilianVelev   
Дата:   11-07-14 20:17

Благодаря много за отговора [smile]

Принципно и мен това ме съмняваше, но пък твърдят че правата си остават тотално твои, и не е никакъв проблем да качваш и продаваш и другаде. Не че като цяло очаквам някой да купи нещо мое, но пък знае ли човек, всичко е възможно [smilie5] А определено не бих отказал от някъде да ми се появи бонус лев. Мисля че бих се пробвал, дори просто ей така от любопитство, но това ми бяха съмненията, дали няма те да се възползват от снимките, без аз да имам каквато и да е полза от това (не че има какво да се възползват от мен де).

Все още май ми е рано за изкарване на пари от това. Лично мнение си ми е, че нещата няма как да станат ей така от веднъж, и то примерно с 1-2 продаваеми снимки, тук според мен трябва да има и количество освен качество. А то за непродаваемите снимки си е ясно, трябва да си голям магьосник да продадеш на някой нещо което и малко дори не му харесва [smilie5]

Ако още някой има каквото и да е мнение относно сайта, да споделя. Едва ли съм единствения който се чуди, може да се окаже полезно за някой.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за CrowdMedia.co
Автор: nyamago   
Дата:   11-07-14 20:56

В конкретния случай 'продаваемо' има различно значение отолкото, да речем, в iStock. Тази нова фирма и платформа се е насочила изключително към 'новинарски' снимки - забележи ключовата дума newsworthy - т.е. репортажна фотография от събития, които да си струват да се пише за тях. Така за 'продаваемост' е по-важно да си се случил на интересно събитие и да си хванал интересен момент от него - отолкото снимката ти да е технически безупречна или естетически красива. (В класическия сток това е много малка ниша, а за огромното множество сюжети естетиката и качеството са по-важни).

Пари не вземат - пробвай се! [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »