Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Избор на първият ми DSLR
Автор: mitko1pr   
Дата:   03-07-14 15:23

Здравейте, ще започна с това, че не съм много запознат с фотографията и досега съм снимал само с една сапунерка. Колебая се между четири фотоапарата два от които са хибридни. Моделите са следните: Sony A58, Nikon D3300, Sony A5000 и Sony NEX-5T. Как мислите дали хибридните ще снимат с качеството на DSLR? Като цяло съм чувал, че за DSLR Nikon е по-добре от Sony. Но пък Sony има HDR и някакъв стабилизация на изображението Sensor Shift. Nikon-a обаче има по-нов процесор, обективът е подобрен. Допълнителни обективи ще купувам по нататък. D3300 има неща, които според мен са плюсове пред Сони-то, но това важи и за А58. Как мислите кое ще е най-добре да закупя? Искам да допълня и че предимно смятам да снимам пейзажи, макро снимки и тук-там някоя нощна снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: A4o90   
Дата:   03-07-14 15:55

Oh boy, here we go..

Преди всичко да кажа, че подобни теми пораждат множество спорове. Всеки си хвали "неговото" и може би малко важи приказката "нашето гардже е най-хубаво". [smile]

Накратко: каквото и да си вземеш, за описаните от теб цели ще върши работа. Като правило в ниския ценови сегмент DSLR би трябвало да ти предложи по-бърз автофокус от безогледалка. Безогледалните /хибридните/ пък ти дават възможност да закачаш множество стари обективи, които да се явят бюджетни решения за пейзаж и макро.

Снимал съм с а58 /в т.ч и за работа/ и съм доволен от него, но разни хора, разни идеали :). Не ти казвам "купи си Х", просто защото няма конкретен отговор. Имаш ли познат или приятел, който снима с DSLR/T? Ако да, по-добре се насочи към неговата марка с цел да си "менкате" обективи когато се наложи. Обективите трябва да са водещ мотив според мен. [smile]

Като цяло..
Ще се примириш ли с липсата на визьор? Да => Нексовете печелят с малки размери (т.е ще се носи по-често), възможности за ръчнофокусни обективи итн
Важен ли е бързия АФ? Да? DSLR/SLT значи. Aко си съгласен на EVF, а58 е чудесно тяло със стабилизация, което поне на мен ми допадна. Ако не - Никона. Сигурно ще се държи по-добре на високо ИСО, пък и ще пише Никон на него, та ще си по pro [smilie3] Последното в кръга на шегата :)

Ето тук имам качени малко снимки с най-първия Некс 5, просто като доказателство че когато не трябва АФ и най-старите безогледалки могат да изкарат чат-пат сносни кадри ;) Идеи, мерак за снимане и желание за четене му е майката ;)

А да, във всеки голям град има Фотопавилион/Фотосинтесиз. Отиди, хвани ги в ръка и сам виж кое ще ти допадне най-много. Мисля че това доста често се пропуска. Не ти ли "лепва " в ръката .. [beer]



Публикацията е редактирана (03-07-14 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: kvakioh   
Дата:   03-07-14 15:57

От изброените 4- А58. Добър критерии е стабилизацията.
Д3300 също става, ако е с новия китов 18-55 VR2, който като обектив е по-добър от китовия на Сонито. 4-те мехапиксела в повече може би са някакъв плюс, ако гледаме jpeg кадри при Никон са по-добре.
За плочките А5000, 5Т, може, но да се помисли дали липсата на визьор и някои други удобства ще повлияят от началото до по нататък. 18-55 е за предпочитане като китов обектив.
HDR не е за всеки, като тази "страхотна" опция може да се направи от всеки апарат, дори и с 1 jpeg кадър. Ако това е основен критерии, значи по-добре Никон Д3300, защото има БГ меню и може да е в червен цвят на корпуса. Това също е "много важно" при избора.
Като качество, съизмерими са между хибридните и рефлексните в днешно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: victory13   
Дата:   03-07-14 16:00

Никакъв Х... Да взима сонито... Иначе ще му се види тясна ... темата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: BonoVox   
Дата:   03-07-14 16:08

ако искаш тухла, но с повече възможности - А58
ако искаш леко, но поорязано - А5000 или Nex 5T
Nikon - забрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: nevermess   
Дата:   03-07-14 16:45

Ето едно сравнение

D3300 vs Nex5T vs A58

Още едно сравнение:

D3300 vs Nex5T vs A5000

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: arris   
Дата:   05-07-14 14:22


Ако искаш апарат с който да си "щтракваш" за спомен на ляво на дясно вземай Сони,Пентакс или която и да е безогледалка. [beer]

Ако обаче имаш желание да се развиваш с фотоапарат в ръка вземи Никона. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: mihail_radkov   
Дата:   05-07-14 14:45

Независимо от всички глупости които ще се изпишат в темата ти по-късно ще разбереш нещо - зависи от теб, ако се справяш, със всички изброени ще правиш добри снимки, ако не - с всички ше правиш смотани снимки.

Избери си нещо което да ти е удобно да ползваш (тегло, ергономия). Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: jigsaw   
Дата:   05-07-14 14:59

@mitko1pr

Накрая си завършил с изречението "Искам да допълня и че предимно смятам да снимам пейзажи, макро снимки и тук-там някоя нощна снимка." Първото и второто са в двете крайности! За първото се изисква "широк" обектив, който не става за макро. За второто се изисква специфичен тип обектив(не става с "широк" за пейзажи) и отделно ако искаш да е както трябва макрото, се изисква много специфична макро светкавица. И от трета страна нощните снимки имат изискване към тялото. С други думи ще ти трябва тяло с достатъчно качествено шумоподтискане и статив, за да останеш доволен от резултата. От четвърта страна, телата с подобни параметри са скъпи и не става със сапунер или турбо-сапунер. Естествено последните два типа апарати ще ти позволят и едното и второто и третото, но нито едно от трите няма да е както трябва!И на финала се връщаме на варианта, два обектива за пейзаж и макро + читаво тяло! Марки няма да споменавам, че ще се разрази спор, но в едно бъди убеден. Всяка марка ще ти свърши работа, НО над определен клас тяло от нея!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: mihail_radkov   
Дата:   05-07-14 15:06

Да, преди "широките" обективи не е имало пейзажна фотграфия, преди "много специфичните макро светкавици" не е имало макро и преди модерните тела не е имало нощни снимни. В този форум всеки ден е петък [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-07-14 15:11

Още един глас за Сони А58. Безогледалките също са много добър избор, но на мен не ми допадат малките тела от ергономична гледна точка.
Ето едно подробно ревю със сравнения:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a58/sony-a58-image-quality.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: jigsaw   
Дата:   05-07-14 15:34

@mihail_radkov

Не става въпрос за някакви снимки по принцип. става въпрос, че човек сравнява резултатите си със съвременните резултати и се опитва да постига същото! За това му е нужна Техника. Иначе в контекта на твоя пост... Ами те хората и през 1900г. са правили снимки, че и преди това дори! Ама айде нЕма нужда! Ако искаш да постигнеш резултата различен от "някакъв", то ще ти се наложи да вложиш в правилната техника. Всичко останало е компромис, който пък зависи от личното усещане на фотографа за качествен резултат! И ако трябва да се захвана буквално за думите...Как се прави пейзаж с различен от "широк" обектив? Веротно има някаква никому неизвестна техника на пейзажи с 200mm? Хората и без ток са живяли едно време и изобщо без много от нещата с които днес сме свикнали в ежедневието, но не вървим назад, а напред! Така че Ай няма нужда от подобен спам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-07-14 11:14

jigsaw,
Ако ти смяташ, че пейзажи се снимат САМО с широки обективи - това си е твой проблем! Хайде почети малко, пък тогава се изказвай "компетентно"!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: jigsaw   
Дата:   08-07-14 12:39

@chrisnoch

Да, смятам че смислени пейзажи се правят с широки обективи. Под широк обектив разбирам, всичко под 50мм. Аз снимам с 50мм и знам колко пъти съм изпитвал неудобство от твърде "дългите" 50мм за пейзаж с които да обхванеш това което искаш. Само не разбирам за какво спорими в какво ще се убеждаваме. Ще се обеждаваме, че с телеобективи се правят уникални пейзажи или какво?...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: kvakioh   
Дата:   08-07-14 12:42

С всичко може...Аз мога да представя със 150мм обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: marves   
Дата:   08-07-14 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: BonoVox   
Дата:   08-07-14 12:50

с 500mm/ф8!!! [smilie10] , sony A77, автор:flammen


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1385992496_DSC01734.jpg



https://photo-forum.net/i/1790814

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: Gravolez   
Дата:   08-07-14 14:07

Да ве ама тия пейзажи не са "смислени" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   08-07-14 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: allyx   
Дата:   08-07-14 15:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   08-07-14 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: allyx   
Дата:   08-07-14 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   08-07-14 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: i.tomov   
Дата:   08-07-14 16:13

Здравей!
И аз като теб съм начинаещ. И бях изправен пред същият проблем! След дълго ровене и четене бях се насочил към Пентакс К 5 , но поради бюджетен дефицит не успях да му стана горд собственик. Изпадна ми Канон 600 Д втора употреба на добри пари( изключително запазен), взех и един по-дълъг варио-обектив освен китовия, чанта, УВ филтър и някой други дреболии. Като цяло смятам че това е едно не лоша стартова система.Съветвам те да се поогледаш из форуми и пазари и да помислиш за нещо запазено втора ръка. И дано направиш много хубави снимки с твоя избор, какъвто и да е!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: stown   
Дата:   08-07-14 16:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »