Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 12:40

г-н Номад, къде съм се държал грубо, държа да цитирате!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: nomadsl   
Дата:   25-06-14 12:50

ss_sgp,

абсолютно подкрепям. Дори понякога етикета се заснема с различно осветление от стъклената част, горната част /капачката/ може да е отделен кадър също. И после събиране. Отделно цялата стилистика, капки/конденз, цветово решение и всичко останало. Трябват и един, два спота. Изцяло черно/сиво помещение или големи ограничители за да няма отражения. Бърза стативна система, която дава възможност за стабилно позициониране на произволен осветителен източник в произволна точка и посока. Но това е при хипотеза за качествено изпълнение.

А вероятно става дума за нещо съвсем различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: nomadsl   
Дата:   25-06-14 13:01

Tenebrus,

"Хейт винаги ще има."

Според мен не е "хейт", а обоснована критика. Ще максимизирам, но темата е:

Предлагат ми да изсвиря един опус от "Скандинавска рапсодия" на Сибелиус. Но досега съм свирил само с уста и нямам цигулка. Но имам много идеи. Дали мога да използвам дъга от бъчва, като и опъна струни? Освен това нямам и много време за подготовка, щото концерта е тази вечер.

Та затова говоря за клекшоп, а вие си мислете че "хейтвам".

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: burningice   
Дата:   25-06-14 13:03

Бяло вино в прозрачна бутилка, етикета се снима в отделен кадър, защото прозира лепилото.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 13:03

Време е да прочетете цялата тема и да видите точно за какво става въпрос.

Хейт говорих за тези които пишат и не знаят защо пишат. Семкаджийте.
До тук такива нямаше.
Едно не се научиха тук колегите. Не всички сме Peter Hurley, но не и всеки клиент има нужда от Peter Hurley.
Щом производителя е решил, че ще възложи задачата на този колега, значи така си е решил.
Дали това ще влоши продукта му или не, си е негов проблем.



Публикацията е редактирана (25-06-14 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-06-14 13:46

Tenebrus най-вероятно клиента идея си няма от фотография. Видял е момчето някъде, че има "голям" фотоапарат и е решил, че след като го има значи може да се справи с всякакъв вид снимки. Друга възможност е просто след като снимащия е млад и ентусиазиран клиента просто да е решил да мине по-тънко.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 13:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 13:53

Allyx няма по-сложно от това! Сакън, раними душици са колегите, ще се жегнат [smilie18]

Д-р Димов, най-вероятно е така. То надали някой клиент си има идея от фотография. Те си имат идея от "видях в гугъл, искам да стане като това". Което е прУглен :) ГУЛЯМ пруглен. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 14:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-06-14 14:12

allyx не го подценяваме. Аз съдя по снимките му. Ще се радвам ако ни изненада приятно с готини снимки.
Този тип фотография е пипкава работа и трябва да си доста креативен за да ти изпъкнат снимките.
Снимки на един мой приятел, който се занимава с такива неща през свободното си време. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 14:27

Обективно ако трябва да си дам оценка, като 1 е човек който не знае от коя страна се държи апарата, а 10 е...Питър Хърли например...бих си дал 4.7
След като си попитал...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-06-14 15:13

Аз пък не виждам какво лошо има в даването на такива примери. Те са просто за сравнение.
По скалата на Tenebrus бих си дал 11-12 с известна доза скромност. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 15:42

Потвърждавам. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: ecobo   
Дата:   25-06-14 16:22

nomadsl написа:
>
> Ако очаквате някой да ви каже как
> без образование, без обурудване и
> без умения да стане - е няма как.

Абсолютно точно!
В този форум 95% от питанията са точно такива, затова и получават такива отговори.
Днешната младеж е свикнала всичко да й се дава наготово, не иска да полага усилия, да се образова, да потърси информация, да научи още нещо... Естествено, хлапетата нямат вина, системата на образование е такава. Дори и изпитите чрез тестове са си чиста проба дадени наготово отговори - и на тото да го удариш, все ще познаеш нещо. Нещата са много сериозни и обществото ни тепърва ще бере ядове с търтеите, които образованието, особено средното, бълва към днешна дата. Е, има и изключения от тази тенденция, но по моя преценка са твърде малко, за да бъдат фактор в цялата тази безпросветна тиня, в която затъваме от няколко години.
Така че - би трябвало да очакваме все повече подобни теми за "помощ".

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: marrio31   
Дата:   25-06-14 16:47

allyx ,що не го вземеш под крилото си човека,явно си капацитет,купи му техника,дай му знания и опит..

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: iasen2   
Дата:   25-06-14 17:21

allyx , изобщо не е вярно това .
Когато има зададен конкретен въпрос винаги ще се има кой да отговори на него . На въпроси, които съм задавал аз , даже в подигравателен тон са ми отговарали и съм си вземал поуки от отова и съм научавал по нещо .


Иначе ако някой иска да му смелим всичко няма да стане .

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 17:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: iasen2   
Дата:   25-06-14 18:03

Не е жлъч а борба за хляба .

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 18:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: bai_angel   
Дата:   25-06-14 18:28

Малииийй! Изядохте го момъка бре! По-полека профитата - вие всички с визьор на окото сте се родили ли? Или почнахте да снимате за пари и да приемате поръчки, след като станахте Баш Майстори??? Всеки професионалист, според мен, би трябвало да помогне на момчето - тръпката му е фотографията, това трябва да ви радва господа ПрофиАртъФотоВундеркинди! Няма да ви вземат хляба,трябва да има за всички, а ако наистина сте добри - тогава би трябвало да имате работа за месеци напред!
Успех младежо и Търси...Интересувай се ... Чети и ДЕРЗАЙ[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 18:33

Както виждаш помагаме.
Ама някой хора грешно интерпретират помагане като "обясни ми от А до Я как да го направя, ако може за вчера".

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: 798099   
Дата:   25-06-14 18:44

allyx има и български форум, в който хората се държат човешки един с друг. Е, понякога прескачат искри, ама затова са сБирките, да ги гасят. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Става дума за презряната група леваци, снимаща със СОНИ - апаратите, дето за нищо не стават...

http://www.alphaforum.net/forum/



Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 19:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: pmartinov   
Дата:   25-06-14 19:36



Въображението не може да замени знанията и опита.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »