Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: psiho91   
Дата:   23-06-14 20:00

Здравейте. Извинявам се, ако във форума има подобна тема, но не можах да търся много обстойно, пък и нямам време. Бихте ли ми дали съвети как се снима вино - чаши, бутилки и т.н. Нямам външна светкавица, а само вградената, 50 мм 1.8. обектив и ..въображение. Дайте съвети, защото трябва да ги снимам с цел реклама. Също така много ме интересува такива снимки на вино с цел рекламиране каква цена трябва да поискам на производителя, който иска снимките? Нямам си напредстава кое колко струва във фотографския бизнес. Благодаря Ви и чакам отговорите Ви! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Iordanov   
Дата:   23-06-14 20:11

Вградената е достатъчна, всъщност имаш всичко необходимо. Не слушай вагабонтите, дето ше се включат след малко.
Трябва ти покривка на каренце, една подкова суджук, бутилка и чаша, желателно за вино. Нареждаш всичко това до абажура и играеш със светлина.
Колкото до парите, в никакъв случай не продавай труда, таланта и въображението си на безценица. поз 25 лв. на бутилка не падай!
Смело напред!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   23-06-14 20:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: J0R0   
Дата:   23-06-14 20:31

По-добре без светкавицата. Статив повече ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: nyamago   
Дата:   23-06-14 21:10

+1^ Ако нямаш (или няма откъде да вземеш) статив, една стабилна маса или стол да поставиш апарата (за 'регулиране' на височината - 1, 2, 3 дебели и тежк книги) и вместо дистанционен спусък - таймера ('самоснимачката').

Ако наистина имаш въображение, друго не ти трябва.

За цената не съм в час в български условия, но по принцип не е лошо да ти плати обичайната надница (каквото и друго да работиш), а отгоре на това - колкото клиента 'поеме'.

На слука!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: ecobo   
Дата:   23-06-14 21:39

Баси рекламата!!! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: fastman   
Дата:   23-06-14 21:57

Iordanov [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: deerstalker   
Дата:   23-06-14 22:08

Четейки поредната тема с чаша горещо кафе в ръка[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: iasen2   
Дата:   23-06-14 22:11

Дай ги на някой друг да ги снима
Смятам,че колегата ecobo а и други колеги ще се справят много по добре и няма да станеш за резил най вече

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: iasen2   
Дата:   23-06-14 22:17

А ако питаш за цена ,в Русе Митьо Скъпия взема за такава снимка 500лв, иначе между 200 300лв . По посредствени фотографи като мен могат за 100 да ти снимат бутилките

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-14 22:35

Без светкавица:


http://album.foto.ru/photos/pr0/404045/2410175.jpg




http://album.foto.ru/photos/pr0/404045/2409922.jpg



Като приложиш и две-три флагчета, си готов.


Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: pepi34   
Дата:   23-06-14 22:48

Малий, баси колко са умрели вече производитебите. Трябва да си напълно безотговорен към собствената си фирма, за да повериш заснемане на реклама на човек без техника и портфолио :). От другата страна също трябва да си напълно безотговорен за да поемеш такова заснемане без опит. Чудя се навсякъде ли е така? Дали и лекарите си имат такъв скрит форум и там се обсъжда правенето на бъбречни операции от мозъчни хирурзи или педиатри?

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: pmartinov   
Дата:   23-06-14 23:00

Кaк дa съсипеш бизнесa си с минимaлно пaри?







Урок 1


Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   23-06-14 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: asahi   
Дата:   23-06-14 23:16

Виж това и помисли ти къде си.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: pmartinov   
Дата:   23-06-14 23:21

В мен отдaвнa се прокрaдвa съмнението,че подобни теми често се пускaт от сaмите собствениците нa рaзлични бизнеси...


Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: psiho91   
Дата:   24-06-14 02:00

Така, първо благодаря за полезните неща, линковете и т.н., ще им обърна внимание. Второ - да, не разполагам с външна светкавица, но за сега. За сметка на това имам отражател 5 в 1, статив и доста идеи. За портфолио ето моите неща до сега: https://www.facebook.com/Lyubo.Mitkov.Photography/photos_stream?ref=hl
Далеч съм от професионализма, но нима никой от професионалистите не е почнал от аматьор?? Ще видя какво ще направя и после ще пусна резултата. А заради снимките, които са в тази страница, производителя на въпросното вино търси услугите ми! :))



Публикацията е редактирана (24-06-14 02:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   24-06-14 02:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Iordanov   
Дата:   24-06-14 09:18

Човекът е написал съвсем ясно, че няма време за такива неща. К'ви 1000 лв. к'ви 5 лв. Има си всичко необходимо.
Портфолиото е на ниво, поздравления!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-06-14 09:59

https://www.youtube.com/watch?v=tSvk32xX3d4


Виж този tutorial на Phlearn. Не казвам, че е правилна идея да снимаш продуктова без външни светкавици, но да кажем, че това ще помогне на финалния продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-06-14 10:05

@psiho91 разгледах ти фейсбук страничката. Снимките са на ниво начинаещ фотограф каквито всички сме правили. Нищо особенно няма в тях. Тъй като снимам най-вече портрети мога да кажа, че имаш много да учиш в тази област. Снимките на абитуриентките са меко казано ужасни. Има доста туториали в нета как се снима на естествена светлина и такива за постобработка.
Бутилки, чаши, храна и т.н. изглеждат лесни за снимане, но въобще не е толкова лесно. Трябва да имаш знания и техника за това. Добре е, че имаш ентусиазъм, но той в случая няма много да ти помогне. Това, което quazimodo е показал би ти свършило работа, ако притежаваш необходимите познания за работа със светлина и с фотошоп да речем. В никакъв случай не ползвай вградената светкавица.
В твоя случай е най-добре да откажеш на хората и да ги посъветват да си потърсят фотограф, който ги умее тези неща.
А ако егото ти е по-голямо вземай поръчката без да се замисляш. Снимай с вградената и им искай поне 1000лв. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: marrio31   
Дата:   24-06-14 10:57

Ще кажа само,че да снимаш стъклени неща е доста трудно,иска се опит и техника,препоръчвам ти да се насочиш към човек дето го е правил и да искарате заедно някой лев[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: MauMyHa   
Дата:   24-06-14 11:31


http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/18877676/2/stock-photo-18877676-bottle-and-glass-of-wi


по-неопитните като мен правят два кадъра, за ги събера в един, ако ти върши работа този файл, дай си офертата и веднага тичам ти нося диска с файла[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: psiho91   
Дата:   24-06-14 12:32

@allyx - Повече за това, което трябва да снимам. Ами не съм още запознат на 100%, но човека се занимава с продажба на вино, има си сайт, фб страница и т.н. Във фб страницата като цяло е качвал доста чужди снимки и иска оригинални на това, което продава. Ще се включват маси, предполагам ако намерим някой модел за рекламно лице, ще включа и него и отделно ще опитам да си поиграя с осветление и отражатели. Нямам време обаче, имам 2 дни(с днешния) и може да го отложим за по-натам, той ми каза, че не бърза. @tonyboy79 - благодаря за критиките, градивна критика винаги е полезна. Ако можеш да ме насочиш към някакви конкретни линкове, както и да ми кажеш от това, което си видял в страницата ми къде са ми основните грешки, понеже много искам да се науча да правя качествени портрети и такива, които да не се губят из другите снимки. Тези специално на абитурентките да, хич не са добре...снимах на лоша светлина, с 16-85, и без светкавица(вградената) нямаше как. То нещата станаха доста "набързо" и резултата затова е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-06-14 13:18

http://strobox.com/
http://fstoppers.com/
https://www.youtube.com/
http://www.google.com/

Последните две препратки са за да се амбицираш ти да търсиш това, което те интересува.
Просото имам много забележки по снимките ти за да тръгна да една по една да ги анализирам. Съвета ми е гледай чужди снимки и ги копирай. Копирай светлинните схеми. Копирай обработката и т.н. По този начин ще се научиш и ще ти се изяснят доста неща. Никога обаче не забравяй, че техниката си е техника и не тя прави снимките. Използвай повече главата си и по малко показалеца.
Успех. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »