Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: psiho91   
Дата:   23-06-14 20:00

Здравейте. Извинявам се, ако във форума има подобна тема, но не можах да търся много обстойно, пък и нямам време. Бихте ли ми дали съвети как се снима вино - чаши, бутилки и т.н. Нямам външна светкавица, а само вградената, 50 мм 1.8. обектив и ..въображение. Дайте съвети, защото трябва да ги снимам с цел реклама. Също така много ме интересува такива снимки на вино с цел рекламиране каква цена трябва да поискам на производителя, който иска снимките? Нямам си напредстава кое колко струва във фотографския бизнес. Благодаря Ви и чакам отговорите Ви! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Iordanov   
Дата:   23-06-14 20:11

Вградената е достатъчна, всъщност имаш всичко необходимо. Не слушай вагабонтите, дето ше се включат след малко.
Трябва ти покривка на каренце, една подкова суджук, бутилка и чаша, желателно за вино. Нареждаш всичко това до абажура и играеш със светлина.
Колкото до парите, в никакъв случай не продавай труда, таланта и въображението си на безценица. поз 25 лв. на бутилка не падай!
Смело напред!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   23-06-14 20:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: J0R0   
Дата:   23-06-14 20:31

По-добре без светкавицата. Статив повече ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: nyamago   
Дата:   23-06-14 21:10

+1^ Ако нямаш (или няма откъде да вземеш) статив, една стабилна маса или стол да поставиш апарата (за 'регулиране' на височината - 1, 2, 3 дебели и тежк книги) и вместо дистанционен спусък - таймера ('самоснимачката').

Ако наистина имаш въображение, друго не ти трябва.

За цената не съм в час в български условия, но по принцип не е лошо да ти плати обичайната надница (каквото и друго да работиш), а отгоре на това - колкото клиента 'поеме'.

На слука!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: ecobo   
Дата:   23-06-14 21:39

Баси рекламата!!! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: fastman   
Дата:   23-06-14 21:57

Iordanov [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: deerstalker   
Дата:   23-06-14 22:08

Четейки поредната тема с чаша горещо кафе в ръка[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: iasen2   
Дата:   23-06-14 22:11

Дай ги на някой друг да ги снима
Смятам,че колегата ecobo а и други колеги ще се справят много по добре и няма да станеш за резил най вече

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: iasen2   
Дата:   23-06-14 22:17

А ако питаш за цена ,в Русе Митьо Скъпия взема за такава снимка 500лв, иначе между 200 300лв . По посредствени фотографи като мен могат за 100 да ти снимат бутилките

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-14 22:35

Без светкавица:


http://album.foto.ru/photos/pr0/404045/2410175.jpg




http://album.foto.ru/photos/pr0/404045/2409922.jpg



Като приложиш и две-три флагчета, си готов.


Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: pepi34   
Дата:   23-06-14 22:48

Малий, баси колко са умрели вече производитебите. Трябва да си напълно безотговорен към собствената си фирма, за да повериш заснемане на реклама на човек без техника и портфолио :). От другата страна също трябва да си напълно безотговорен за да поемеш такова заснемане без опит. Чудя се навсякъде ли е така? Дали и лекарите си имат такъв скрит форум и там се обсъжда правенето на бъбречни операции от мозъчни хирурзи или педиатри?

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: pmartinov   
Дата:   23-06-14 23:00

Кaк дa съсипеш бизнесa си с минимaлно пaри?







Урок 1


Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   23-06-14 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: asahi   
Дата:   23-06-14 23:16

Виж това и помисли ти къде си.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: pmartinov   
Дата:   23-06-14 23:21

В мен отдaвнa се прокрaдвa съмнението,че подобни теми често се пускaт от сaмите собствениците нa рaзлични бизнеси...


Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: psiho91   
Дата:   24-06-14 02:00

Така, първо благодаря за полезните неща, линковете и т.н., ще им обърна внимание. Второ - да, не разполагам с външна светкавица, но за сега. За сметка на това имам отражател 5 в 1, статив и доста идеи. За портфолио ето моите неща до сега: https://www.facebook.com/Lyubo.Mitkov.Photography/photos_stream?ref=hl
Далеч съм от професионализма, но нима никой от професионалистите не е почнал от аматьор?? Ще видя какво ще направя и после ще пусна резултата. А заради снимките, които са в тази страница, производителя на въпросното вино търси услугите ми! :))



Публикацията е редактирана (24-06-14 02:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   24-06-14 02:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Iordanov   
Дата:   24-06-14 09:18

Човекът е написал съвсем ясно, че няма време за такива неща. К'ви 1000 лв. к'ви 5 лв. Има си всичко необходимо.
Портфолиото е на ниво, поздравления!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-06-14 09:59

https://www.youtube.com/watch?v=tSvk32xX3d4


Виж този tutorial на Phlearn. Не казвам, че е правилна идея да снимаш продуктова без външни светкавици, но да кажем, че това ще помогне на финалния продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-06-14 10:05

@psiho91 разгледах ти фейсбук страничката. Снимките са на ниво начинаещ фотограф каквито всички сме правили. Нищо особенно няма в тях. Тъй като снимам най-вече портрети мога да кажа, че имаш много да учиш в тази област. Снимките на абитуриентките са меко казано ужасни. Има доста туториали в нета как се снима на естествена светлина и такива за постобработка.
Бутилки, чаши, храна и т.н. изглеждат лесни за снимане, но въобще не е толкова лесно. Трябва да имаш знания и техника за това. Добре е, че имаш ентусиазъм, но той в случая няма много да ти помогне. Това, което quazimodo е показал би ти свършило работа, ако притежаваш необходимите познания за работа със светлина и с фотошоп да речем. В никакъв случай не ползвай вградената светкавица.
В твоя случай е най-добре да откажеш на хората и да ги посъветват да си потърсят фотограф, който ги умее тези неща.
А ако егото ти е по-голямо вземай поръчката без да се замисляш. Снимай с вградената и им искай поне 1000лв. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: marrio31   
Дата:   24-06-14 10:57

Ще кажа само,че да снимаш стъклени неща е доста трудно,иска се опит и техника,препоръчвам ти да се насочиш към човек дето го е правил и да искарате заедно някой лев[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: MauMyHa   
Дата:   24-06-14 11:31


http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/18877676/2/stock-photo-18877676-bottle-and-glass-of-wi


по-неопитните като мен правят два кадъра, за ги събера в един, ако ти върши работа този файл, дай си офертата и веднага тичам ти нося диска с файла[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: psiho91   
Дата:   24-06-14 12:32

@allyx - Повече за това, което трябва да снимам. Ами не съм още запознат на 100%, но човека се занимава с продажба на вино, има си сайт, фб страница и т.н. Във фб страницата като цяло е качвал доста чужди снимки и иска оригинални на това, което продава. Ще се включват маси, предполагам ако намерим някой модел за рекламно лице, ще включа и него и отделно ще опитам да си поиграя с осветление и отражатели. Нямам време обаче, имам 2 дни(с днешния) и може да го отложим за по-натам, той ми каза, че не бърза. @tonyboy79 - благодаря за критиките, градивна критика винаги е полезна. Ако можеш да ме насочиш към някакви конкретни линкове, както и да ми кажеш от това, което си видял в страницата ми къде са ми основните грешки, понеже много искам да се науча да правя качествени портрети и такива, които да не се губят из другите снимки. Тези специално на абитурентките да, хич не са добре...снимах на лоша светлина, с 16-85, и без светкавица(вградената) нямаше как. То нещата станаха доста "набързо" и резултата затова е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-06-14 13:18

http://strobox.com/
http://fstoppers.com/
https://www.youtube.com/
http://www.google.com/

Последните две препратки са за да се амбицираш ти да търсиш това, което те интересува.
Просото имам много забележки по снимките ти за да тръгна да една по една да ги анализирам. Съвета ми е гледай чужди снимки и ги копирай. Копирай светлинните схеми. Копирай обработката и т.н. По този начин ще се научиш и ще ти се изяснят доста неща. Никога обаче не забравяй, че техниката си е техника и не тя прави снимките. Използвай повече главата си и по малко показалеца.
Успех. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   24-06-14 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: psiho91   
Дата:   24-06-14 13:51

Благодаря! [beer] Като подхванахме темата, някой ми беше казвал преди - не трий старите снимки(т.е. тези, дето не са кой знае какво), за да виждат хората градацията ти. Е, но нали в портфолиото трябва всичко да е както трябва, за да го харесат хората. Тогава това ли е правилно или трябва да махна не до там добрите снимки от преди и да оставя само най-доброто? Малко кофти се изразих, но дано ме разбрахте...

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   24-06-14 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-06-14 15:14

Колега слушай какво ти говори д-р Димов. Той ги чува нещата. Лекува пори всякакви [smilie18]
Смея да твърдя, че задачата с която си се заел е може би най-трудната стробистка работа, защото изисква много работа.
С моделките е по-лесно, щото с хубави моделки повечето клиенти вземат да мислят за други неща и не се заглеждат в кофти осветлението [smilie18]

https://www.youtube.com/watch?v=jri5xqSRYxQ


За да разбереш, че не се бъзикаме, ето един tutorial. Този пич не е от най-добрите в бранша според мен, той е по-скоро видеограф, но пак ги чува.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-06-14 15:28

Този пък доста ги назнайва нещата. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-06-14 15:34

Зажаднях д-ре. Бива ли така!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: ctpahho   
Дата:   24-06-14 19:00

Забелязвам в поредна тема за помощ несвързаните заяждания на ecobo. Абе човече, след като душа не ти дава да помогнеш на човек който пита, снимай си водопречиствателните тръби и не разваляй поне на хората настроението?

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: niki777   
Дата:   24-06-14 19:29

кви клиенти, кво портфолио, той човека "няма време". бързо да помагаме [smilie25]
язък за виното, може да е хубаво [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: nomadsl   
Дата:   24-06-14 20:22

На мен ми се струва, че става дума за някой квартален винопродавец, така, че не се връзвайте на нивото на изпълнение.

Иначе е абсолютно немислимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: ecobo   
Дата:   25-06-14 00:33

ctpahho написа:

> Забелязвам в поредна тема за помощ
> несвързаните заяждания на ecobo. Абе
> човече, след като душа не ти дава
> да помогнеш на човек който пита,
> снимай си водопречиствателните
> тръби и не разваляй поне на хората
> настроението?

Нещо си се объркал (пак), ама нищо, не ми пречиш [smilie3]
Какви заяждания бе, човече??? Просто се чудя що за реклама ще е тази, дето ще я снима човек, който няма ни опит, ни техника, ни време и средства да си ги набави.
Поне да беше казал питащия кой е този производител, та да знам какво вино да не купувам. Щото ако виното му е като рекламата, сещайте се от какво го прави [smilie18]
А ти, като си толкова наясно с нещата, вземи помогни на човека, вместо да се занимаваш с моята скромна личност.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: ecobo   
Дата:   25-06-14 00:34

И още нещо - има една максима в рекламата:



"По-добре никаква реклама отколкото някаква!"

В този смисъл, нямам никакво намерение да заблуждавам когото и да било, че хоп! и ще направи снимки като за реклама. Ако под "реклама" разбираме едно и също.



Публикацията е редактирана (25-06-14 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: stown   
Дата:   25-06-14 01:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 07:50

Тя палатка не ти и трябва, ако няма да правиш каталог в ибей :)

Тоя линк дето д-р Димов го даде още го сънувам [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-06-14 08:24

Ето още малко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 08:25

Нямаш милост! [smilie18]

Тая Louis Vuitton чанта обаче си личи фейкърията по нея. Но накрая коняка ме съсипа!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: hotsnail   
Дата:   25-06-14 09:39

Моите изводи от следенето на темата

1. Филмчетата по YouTube за безсмислени ако нямаш критерии, кое е хубаво. Някои от примерите в дадени в темата са доста зле, щом аз виждам проблемите

2. Качеството на желания резултат е определящ за методите. В едно от последните филмчета техниката на фотографа беше над 50 хиляди лева за засненамнето на едно шише. Предполагам, че подобна снимка няма да е евтина, но вероятно ще е много малък процент от скъпа рекламна кампания с високо качествени материали.

3. Понякога коментарите във Фото Форум могат да са доста смислени и полезни. БРАВО!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: iasen2   
Дата:   25-06-14 09:41

Иначе конкретно по темата - давам ти идея - може да си вземеш евтини светкавици за ниско напреженение по 15-20лв , батерии, снинхронизатори , ножица , картон , оризова хартия ,лепило експериментираш . Общо взето бюджет за 100-200лв .
И ако теглиш чертата ще си на минус понеже ще ти отнеме много време да го направиш , а резултатите няма да са сигурни
Още един вариант - наеми студио , там може и някой акъл да ти дадат и ще се научиш да снимаш в студио , което е по важно .


На естествена светлина може да стане , но в това време може да нямаш повторяемост на резултатите .

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: HsS777   
Дата:   25-06-14 09:47

ЦЪК

Ето още един интересен и много полезен трик, за избегване на нежеланите отражения.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: nomadsl   
Дата:   25-06-14 10:17

Ако нещата биха стояли сериозно, то разходът по изработка на фотографията не би било нужно да е нисък, защото така или иначе разходите по разпространение на рекламата ще са многократно повече.

Оставам с предположението си, че става дума за винотърговец тип "клекшоп".

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-06-14 11:39

A моите изводи от следенето на темата:

1. Хора, които хейтват без да дават никакво полезно инфо.

2. Като 1

3. Като 2

Интересно би ми било да видя точно тези хора дето все ревът, че еди кой си бил имал техника за 50К и разбираш ли затова снимките му се получавали как ще се справят ако им дадат тази техника.
На 99% съм сигурен, че ще се справят какво биха се справили и без тази техника т.е. никак.
Та хайде моля ви... като няма какво да кажете не си хабете клавиатурата и не хабете и времето на хората да ви четат простотиите. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: sentel   
Дата:   25-06-14 11:50

Е, че то това е неизбежно в този форум. 80% и те не знаят защо пишат. 10 човека обсъждат какъв бил търговецът, какво му било виното. [smilie23]
Добре, че има и друг тип потребители, от които да научаваме нещо. [smilie24]



Публикацията е редактирана (25-06-14 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 12:00

Хейт винаги ще има.
Единствената истинска разлика между студиен строб на Бронколор и студиен строб на Чайнабронколор е в качеството на изработката и постоянството на работа. Всичко останало е ЗКУ.
Техниката има значение само до толкова да улеснява и забързва процеса на работа.
Което може да се постигне със строби за 50к, може и със строби за 2к. Ако не знаеш обаче къде да ги насочиш, и за 100к да имаш строби, файда.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: nyamago   
Дата:   25-06-14 12:09

Глупостите не ги чета, чакам да видя резултата. Той или ще потвърди мненията на великите експерти, или ще ги обори. ДОкато авторът не покаже нещо, безсмислено е да се гадае на глас.
[shtrak]

И да съм в тон с останалите, моите 5 стотинки: винарят носи обувки 43 номер. Виното му е предимно червено, бас държа.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: ss_sgp   
Дата:   25-06-14 12:30

Снимал съм бутилки, ползвал съм и снимки на известни марки (български). Всяка марка си решава как и с какво качество да работи.

Бутилка (тъмно зелена) пълна с червено вино се снима лесно. Проблемът естествено ще бъде ако е прозрачен обектът - бяло вино.
Проблем може да бъде и етикета - да се вижда UV лакът (подходящ блик), да се вижда текстурата на хартията (подходящ източник с подходящ ъгъл на падане на светлината) и т.н. Това често са 'подробности' които малко клиенти ще забележат и още по-малко ще искат да е ОК особенно за дребни поръчки като тази. За 'едрите' поръчки просто нямаше да те потърсят [smile]

Лесно е ако имаш необходимото оборудване - подходящ бял фон, светлинни източници, модификатори и т.н. Това го има по принцип във всяко прилично оборудвано студио - плащаш 20-30лв/ч, това е начина. Другото е свързано с безмислен разход на много време и както ти казаха с компромисен резултат.

Горното го пиша от гледна точка на човек работещ като дизайн и печат от близо 10г.



Публикацията е редактирана (25-06-14 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: nomadsl   
Дата:   25-06-14 12:32

sentel, Tenebrus

абсолютно незаслужено се държите грубо.

Все пак научихте немалко. Научихте, че по този начин нищо няма да стане. Или ще стане на ниво клекшоп.

Ако очаквате някой да ви каже как без образование, без обурудване и без умения да стане - е няма как.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 12:40

г-н Номад, къде съм се държал грубо, държа да цитирате!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: nomadsl   
Дата:   25-06-14 12:50

ss_sgp,

абсолютно подкрепям. Дори понякога етикета се заснема с различно осветление от стъклената част, горната част /капачката/ може да е отделен кадър също. И после събиране. Отделно цялата стилистика, капки/конденз, цветово решение и всичко останало. Трябват и един, два спота. Изцяло черно/сиво помещение или големи ограничители за да няма отражения. Бърза стативна система, която дава възможност за стабилно позициониране на произволен осветителен източник в произволна точка и посока. Но това е при хипотеза за качествено изпълнение.

А вероятно става дума за нещо съвсем различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: nomadsl   
Дата:   25-06-14 13:01

Tenebrus,

"Хейт винаги ще има."

Според мен не е "хейт", а обоснована критика. Ще максимизирам, но темата е:

Предлагат ми да изсвиря един опус от "Скандинавска рапсодия" на Сибелиус. Но досега съм свирил само с уста и нямам цигулка. Но имам много идеи. Дали мога да използвам дъга от бъчва, като и опъна струни? Освен това нямам и много време за подготовка, щото концерта е тази вечер.

Та затова говоря за клекшоп, а вие си мислете че "хейтвам".

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: burningice   
Дата:   25-06-14 13:03

Бяло вино в прозрачна бутилка, етикета се снима в отделен кадър, защото прозира лепилото.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 13:03

Време е да прочетете цялата тема и да видите точно за какво става въпрос.

Хейт говорих за тези които пишат и не знаят защо пишат. Семкаджийте.
До тук такива нямаше.
Едно не се научиха тук колегите. Не всички сме Peter Hurley, но не и всеки клиент има нужда от Peter Hurley.
Щом производителя е решил, че ще възложи задачата на този колега, значи така си е решил.
Дали това ще влоши продукта му или не, си е негов проблем.



Публикацията е редактирана (25-06-14 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-06-14 13:46

Tenebrus най-вероятно клиента идея си няма от фотография. Видял е момчето някъде, че има "голям" фотоапарат и е решил, че след като го има значи може да се справи с всякакъв вид снимки. Друга възможност е просто след като снимащия е млад и ентусиазиран клиента просто да е решил да мине по-тънко.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 13:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 13:53

Allyx няма по-сложно от това! Сакън, раними душици са колегите, ще се жегнат [smilie18]

Д-р Димов, най-вероятно е така. То надали някой клиент си има идея от фотография. Те си имат идея от "видях в гугъл, искам да стане като това". Което е прУглен :) ГУЛЯМ пруглен. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 14:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-06-14 14:12

allyx не го подценяваме. Аз съдя по снимките му. Ще се радвам ако ни изненада приятно с готини снимки.
Този тип фотография е пипкава работа и трябва да си доста креативен за да ти изпъкнат снимките.
Снимки на един мой приятел, който се занимава с такива неща през свободното си време. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 14:27

Обективно ако трябва да си дам оценка, като 1 е човек който не знае от коя страна се държи апарата, а 10 е...Питър Хърли например...бих си дал 4.7
След като си попитал...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-06-14 15:13

Аз пък не виждам какво лошо има в даването на такива примери. Те са просто за сравнение.
По скалата на Tenebrus бих си дал 11-12 с известна доза скромност. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 15:42

Потвърждавам. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: ecobo   
Дата:   25-06-14 16:22

nomadsl написа:
>
> Ако очаквате някой да ви каже как
> без образование, без обурудване и
> без умения да стане - е няма как.

Абсолютно точно!
В този форум 95% от питанията са точно такива, затова и получават такива отговори.
Днешната младеж е свикнала всичко да й се дава наготово, не иска да полага усилия, да се образова, да потърси информация, да научи още нещо... Естествено, хлапетата нямат вина, системата на образование е такава. Дори и изпитите чрез тестове са си чиста проба дадени наготово отговори - и на тото да го удариш, все ще познаеш нещо. Нещата са много сериозни и обществото ни тепърва ще бере ядове с търтеите, които образованието, особено средното, бълва към днешна дата. Е, има и изключения от тази тенденция, но по моя преценка са твърде малко, за да бъдат фактор в цялата тази безпросветна тиня, в която затъваме от няколко години.
Така че - би трябвало да очакваме все повече подобни теми за "помощ".

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: marrio31   
Дата:   25-06-14 16:47

allyx ,що не го вземеш под крилото си човека,явно си капацитет,купи му техника,дай му знания и опит..

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: iasen2   
Дата:   25-06-14 17:21

allyx , изобщо не е вярно това .
Когато има зададен конкретен въпрос винаги ще се има кой да отговори на него . На въпроси, които съм задавал аз , даже в подигравателен тон са ми отговарали и съм си вземал поуки от отова и съм научавал по нещо .


Иначе ако някой иска да му смелим всичко няма да стане .

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 17:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: iasen2   
Дата:   25-06-14 18:03

Не е жлъч а борба за хляба .

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки -
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 18:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: bai_angel   
Дата:   25-06-14 18:28

Малииийй! Изядохте го момъка бре! По-полека профитата - вие всички с визьор на окото сте се родили ли? Или почнахте да снимате за пари и да приемате поръчки, след като станахте Баш Майстори??? Всеки професионалист, според мен, би трябвало да помогне на момчето - тръпката му е фотографията, това трябва да ви радва господа ПрофиАртъФотоВундеркинди! Няма да ви вземат хляба,трябва да има за всички, а ако наистина сте добри - тогава би трябвало да имате работа за месеци напред!
Успех младежо и Търси...Интересувай се ... Чети и ДЕРЗАЙ[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-14 18:33

Както виждаш помагаме.
Ама някой хора грешно интерпретират помагане като "обясни ми от А до Я как да го направя, ако може за вчера".

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: 798099   
Дата:   25-06-14 18:44

allyx има и български форум, в който хората се държат човешки един с друг. Е, понякога прескачат искри, ама затова са сБирките, да ги гасят. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Става дума за презряната група леваци, снимаща със СОНИ - апаратите, дето за нищо не стават...

http://www.alphaforum.net/forum/



Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 19:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: pmartinov   
Дата:   25-06-14 19:36



Въображението не може да замени знанията и опита.


Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: victory13   
Дата:   25-06-14 19:39

https://www.youtube.com/watch?v=yZ7DZ7HPXck

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   25-06-14 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: fly-free   
Дата:   26-06-14 08:27

И най-дългия път започва с първата крачка.

А някои забравиха откъде са тръгнали и почнаха да завиждат на момчето ,че са му възложили снимките.Вместо да дадат истински полезни съвети.Малко глупаво ми се струва такова поведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: CDman   
Дата:   26-06-14 08:51

Съвет не свързан с снимането:

Не се връзвай на репликата “прати ми ги да ги видя и кажи цена” защото обикновено после виждаш идеите си реализирани от друг, който му е предложил по-ниска цена.

Да ги гледа на твоя комп и на твоя монитор.

Ако ги хареса да плати и тогава на диск подписан саморъчно от теб (подчертавам – на диск, а не флаш или мейл).

Относно цената – по твоя лична преценка на възможностите на човека с който надявам се си се срещал.

Ако се изхвърлиш (сакън да не подбиеш цените на фотоглидията) може снимките да си останат за теб.

Успех ! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   26-06-14 09:45

"Да ги гледа на твоя комп и на твоя монитор."

Това е доста важно, но не винаги възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: chukov   
Дата:   26-06-14 11:45

Най-официално и отговорно се обръщам към Николай Димитров (ecobo)

Аз, Пенчо Чуков, ти ЗАБРАНЯВАМ да пишеш в теми със заглавия от вида "Дайте акъл как да ..."

Не губи излишно време, в което можеш да измислиш например как да ме почерпиш, че съм ти дал тоз съвет.

В разсъхнала каца вода не се налива!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   26-06-14 11:56

Сериозна стана работата. Честно казано, не знам кой изобщо обръща внимание на колега като този. Препрочитам темата и някак си инстиктивно мозъка ми решава да го игнорира. [smilie18]

г-н Чуков, не се кахърете. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: chukov   
Дата:   26-06-14 12:47

Пичове,
най-тъпото е, че напоследък думата "професионалист" в този форум започва да става обидна ?!?!?!

Замислете се над това. Не е нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   26-06-14 13:01

Ами според мен това идва от държанието на разни "професионалисти".
Аз си признавам съм пълен аматьор. Ама пълен. И се гордея с това. Щото си кретам, и си зубкам, и си щракам с пълен кеф и безхаберие. Наливам пари, тук-таме вадя пари и си се кефя.
Но про-тата ги гризе, защото някои от тях са пълна скръб. Без визия.
Няма да цитирам имена, но има един тук в Стара Загора, който има студио от много време. Има доста евтини цени и много хора ходят при него. Щях да му възлагам да снима сватбата ми, защото ми се стори, че се беше оправил, защото показа прилични снимки. А и то е сватба, клишета всякакви.Но като видях снимките на фейсбука му, при това от скорошна сватба се хванах за главата. Месец преди сватбата звъня, отказвам...главоболия.
Та такива професионалисти са виновни. Защото са грабнали баницата и я бранят с грубост, не умения.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: chukov   
Дата:   26-06-14 13:50

Не ми се обяснява, че край няма темата и не е за форум, а е за наживо, че във форума няма как да ръкомахам докато приказвам.

Но ми прави впечатление, че хората с много опит никой не ги слуша. Сякаш всеки пита нещо, но ако не чуе това, което предварително се е настроил да чуе, започва да мрънка.

Аз така се опитвах да обясня за сватбите, щото дебелия съм го ял много пъти, но вместо някой да слуша и да попива то излезе, че отчаяно браня хлябя и се опитвам да изкарам излишно сложни фактите.

Отказах се.
Много хора се отказаха да пишат тук, защото им писна.
Тая тема също е такава.


Изобщо прави ми впечатление, че съвременните начинаещи смятат, че всичко е много лесно и става бързо. Просто трябва някой само да им обясни.

Водил съм и водя курсове по фотография за начинаещи и точно това си говорим след това. Повечето хора са дошли с нагласата, че е достатъчно някой да покаже как стават хубавите снимки и хоп .....

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   26-06-14 13:52

Ми чи кЪ! Нали имат голям апарат. Как няма да станат снимките хубаво! [smilie18]
Наздраве г-н Чуков. Фен съм ви отдавна, хем не снимате в мой стил [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   26-06-14 14:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: chukov   
Дата:   26-06-14 14:06

Все ми се иска да вярвам, че тук хората малко или много са разбрали, че това няма как да бъде така.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   26-06-14 14:10

Вижте сега, обикновения човечец не е тръгнал да става сватбен фотограф. Говорим за колегите които взели dSLR с който не вървят познания и решили да вадят пари. :)
А бе...сложно е...почнах и аз да ръкомахам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: allyx   
Дата:   26-06-14 14:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: niki777   
Дата:   26-06-14 14:37

chukov [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: Tenebrus   
Дата:   26-06-14 14:42

К'во е тва бленда 2.8...под 8 не падам [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: marrio31   
Дата:   26-06-14 14:53

chukov[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: ecobo   
Дата:   27-06-14 00:12

chukov написа:

> Най-официално и отговорно се
> обръщам към Николай Димитров (ecobo)
>
> Аз, Пенчо Чуков, ти ЗАБРАНЯВАМ да
> пишеш в теми със заглавия от вида
> "Дайте акъл как да ..."
>
> Не губи излишно време, в което
> можеш да измислиш например как да
> ме почерпиш, че съм ти дал тоз
> съвет.
>
> В разсъхнала каца вода не се
> налива!


Обещавам!!! И да не давам акъл, и да почерпя [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за снимки - "бутилка вино"
Автор: MauMyHa   
Дата:   27-06-14 09:44

мога да конкретизирам възнаграждение по ценоразпис от айсток-1050$ за снимка харесана от поръчителя с право на ползване до 500 000 копия

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »