Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Широк обектив назаем.
Автор: Tenebrus   
Дата:   23-06-14 13:04

Добър ден колеги. Вие не ме познавате, аз не ви познавам, но имам нужда от помощ.
Да кажем, че без мое знание бях въвлякан в една работа по интериорна фотография. Детайлите около това не са важни.
За мое голямо съжаление, знанията са налице, но не и техниката.
Портретист съм по душа и както може би се досещате нямам такова стъкло.
Шанса ми е малък, но се чудех дали някой колега с никон платформа не може да даде някое широко стъкло назаем. Може да е варио, или твърдо, може да е с ръчен фокус, няма проблем. Само да има потвърждение на фокуса. Нещо в диапазона 12-24.
На кропка съм.

Ще ви помоля, разни злобни коментари да избягвате.
Какво мога и не мога си е мой проблем. С какво ще се справя и няма да се справя, отново си е мой проблем.

Намирам се в Стара Загора, бих поел разноски по куриер, но предполагам няма да има много мераклии да си пратят обектива до пълен непознат.Ако все пак сте мераклии, пишете.
Иначе региона няма проблем да се разходя да го взема лично.
Нямам вариант да го наема.

Става въпрос за 2-3 дни ползване.


Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив назаем.
Автор: ludiakolio   
Дата:   23-06-14 23:17

Че аз дето хал хабер си нямам щях да напиша на какво ще го връткам тоя широк буркан,нищо злобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив назаем.
Автор: k7   
Дата:   24-06-14 01:29

Никон, кроп... Какво повече? Човека го устройва твърд или варио, ръчен или авто фокус, няма значение. Успех, аз съм с Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив назаем.
Автор: mihalo   
Дата:   24-06-14 01:44

Дано някой да ти помогне! Но е доста съмнително! Може да помислиш за "Wide" конвертор отпред на 50мм обектив. Повечето не дават много добро качество, особено на онези на които пише "digital" но има и доста прилични. Аз имам опит с един никонски х0.7 и един DDR-ски х0.69. Пробвал съм и други, повечето от които не ми харесаха. Всичко зависи от това какво качество на картинката се търси (не си дал достатъчно информация и гадая). Ако е за WEB ще стане. С малко повече разум, разбира се. Само трябва да затваряш блендата колкото може.

И, сламка за удавници: Ако имаш някакъв макро обектив - 50мм или по-малко и можеш да извиеш ръцете на някой магазин за очила, опитай да сложиш пред обектива леща с отрицателен диоптър - средно минус 10 диоптъра. Да, ще има и линейни и хроматични аберации. С по-късните версии на "Lightroom" можеш да ги коригираш до доста приемлива степен. Всичко, пак, зависи от качеството, което се изисква :)

Това което написах може да ти изглежда глупаво, но се опитвам да помогна. Иначе, на Пентакс съм, нямам обектив с който да ти услужа :(


Отговори на това съобщение
 Re: Широк обектив назаем.
Автор: Tenebrus   
Дата:   24-06-14 07:21

Мерси mihalo за акълите :)
За мое щастие се намери колега който и преди ми е помагал, с едно 12-24 сигма. Много черпня ми се оформя :)
Тъй че, всичко ще се нареди.
Не че не мога да завъртя 35-то на вертикал и да плющя панорами и после да режа, ама е много повече играчка...а предпочитам нещата да станат както трябва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »