Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: Whichone   
Дата:   21-06-14 23:19

Здравейте,

Трябва ми компактен фотоапарат, но искам да купя най-доброто. Колебая се между трите. Кой според вас е по-добрия? Самсунг и Кенън са на една цена, докато Nikon е доста по-скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: realnoncho   
Дата:   21-06-14 23:25

Това са 3 сравнително различни апарата, най-доброто за едно приложение може да не е най-доброто за друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: sathv   
Дата:   21-06-14 23:48

Щом искаш най доброто от компактните, тогава SONY A7R. Ако ти е скъп А7. На цената на цитираните от теб Sony a6000. И Fujifilm имат добри модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: estate   
Дата:   21-06-14 23:54

Fuji X-E2[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: Whichone   
Дата:   21-06-14 23:56

Понеже много пътуваме, искам апарат, който ще е повече за снимки на градове, пейзажи и естествено хора на тези фонове.

Не разбирам от такава техника и като цяло не съм по снимането. Ще го взема за подарък на жена ми, която е запалена по снимането.

Ще прегледам Сонито. Знам, че Кенън и Найкон са най-добрите уж при фотоапаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: sathv   
Дата:   22-06-14 00:04

Кенън и Найкон са най-зле при компактните. Тука са Sony, Fujifilm и Olympus.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: Whichone   
Дата:   22-06-14 00:09

Видях Sony-то a7R. Виждам, че се продава без ленсес.

http://store.sony.com/lenses/cat-27-catid-All-Lenses

За това, за което обясних, че ще се ползва какви ленсес ще ми предложите?



Публикацията е редактирана (22-06-14 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: Wik   
Дата:   22-06-14 00:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: Wik   
Дата:   22-06-14 00:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: realnoncho   
Дата:   22-06-14 00:41

Мисля, че не ти трябва апарат със сменяеми обективи. Виж Sony RX10 или Panasonic FZ 1000 и приключваш въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: Whichone   
Дата:   22-06-14 03:50

Свеждам нещата до следните модели, след като прегледах всичко:

Sony - a7S - 2500USD, но без ленсес, което мисля, че ще качи цената доста или ще стане като тази на Olympus-a.
Линк към апарата.

Olympus OM-D E-M1 - 3030USD
http://shop.olympus.bg/e_commerce/om-d/olympus/e-m1-1240-p-2109.html

Fuji X-T1 - 1700USD
http://fujifilm-x.com/x-t1/en/

Nikon 1 V3 - 1200USD
http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Nikon1/27695/Nikon-1-V3.html


Ще ги разделя по 2. Ако реша да взема по-скъпите, кой според вас е по-добрия? Ако взема по-евтините към Fuji ли да се насочвам?



Публикацията е редактирана (22-06-14 03:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: djfroggy   
Дата:   22-06-14 09:20

Ако искаш апарат от серията Сони А7 ще трябва да си приготвиш пари за обективи Карл Цайс и така цялата система би излязла над 7000 лева.Предимство-компактен фулфрейм апарат. Прецени дали ти трябва.

Ако искаш апарат от кроп системата на Сони-например А6000 минаваш доста по-евтино с едно отлично качество.Достатъчен ти е обектива Карл Цайс 16-70/4 и евентуално 50/1,8 за портрет или 35/1,8 за почти всичко.Предимство-имаш изградена система от богат избор на скъпи и евтини стъкла на Карл Цайс, Сони, Сигма и можеш за 2-3000 лева да имаш чудесна система.

Nikon 1 V3 - 1200USD е ужасно решение. Това е апарат с малък сензор и ако се примириш с такъв сензор, вземи Sony RX100, RX10, Panasonic FZ1000 или нещо без сменяема оптика.

Olympus OMD EM1 e висок клас, от който има смисъл ако вземеш повечето скъпи стъкла на Олимпус, Лейка,Панасоник. В противен случай ти препоръчвам OMD EM10 който е чувствително по-евтин, но предлага почти същото.Огледай се за обектива Zuiko 14150/3,5-5,6/ или Panasonic 14-140/3,5-5,6/ за универсални цели.

Fuji X-T1 не съм виждал и не съм работил със системата на Фуджи. Но и там има смисъл ако ти се инвестира в хубави обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-06-14 09:28

Fuji T1+ 2-3 oбектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: sathv   
Дата:   22-06-14 12:16

Whichone, имай впредвид едно. Това, че ти искаш да купиш най-добрия апарат за жена си не значи, че на нея ще й хареса. Жените по принцип не харесват големите апарати. Те харесват други големи неща. И Sony a7 и Fuji T1 и Olympus OM-D E-M1 с качествени обективи, размерите им стават значителни и не са удобни за дамски чанти. Помисли за варианта Sony a6000 и то комплект със китовия обектив 16-80. Макар качеството на последния да не е върхът, основното предимство на него е, че е от телескопичен вид и в прибрано състояние апарата е много удобен за носене в дамска чанта. Отделно обектива е с мотор за зума, нещо което жените също предпочитат. Самият апарат е нов модел и си има всичко необходимо за правене на хубави снимки, включително и визьор и гнездо за светкавица. Нека да поснима сега така, пък след време ако реши може да си купи и други обективи. Цената също е много прилична. Ще бъде добре лично тя да подържи апарата и да си каже мнението относно ергономията да не се получи така да й подариш апарат за няколко хиляди лева и тя да ти го очука в главата както се получи при мене. Сега ще купувам нещо малко от NEX серията на Сони специално с обектив 16-80 за да се носи удобно в дамска чанта по екскурзии. То в крайна сметка май е права, но това е друга тема. Колкото и компактно тяло да вземеш с един тежък светлосилен обектив размерите стават значителни.



Публикацията е редактирана (22-06-14 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: victory13   
Дата:   22-06-14 13:09

взимаш онуй новото сони в третия му вариант за 1500лв, и готово... или някой от предните, по-евтини, варианти...
човека пита за сапунерки, вие го качихте на луната [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: serjy   
Дата:   22-06-14 15:05

моят съвет е да погледнеш Olympus E-M10
това което получаваш направо в джипег от фотоапарата е много добро. с новия процесор направо има огромна разлика в джипега спрямо Olympus E-P5 примерно. много приятно впечатление ми направи тази камера [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: Don_Diego   
Дата:   22-06-14 15:22

Що обърквате човека, ясно е, че хал хабер си няма какво иска и какво пита. За какъв кроп, за какъв фф му говорите?!? И безогледалките само ще го объркат.

ПИЧ, купувай компактен фотоапарат и си свиркай, щракай на ауто, ако си любопитен, после ще научиш и другите неща... ако имаш парите Sony Cyber-shot DSC-RX100 е най добрата опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: mmjm   
Дата:   22-06-14 16:51

Още един глас за Sony Cyber-shot DSC-RX100, перфектен подарък - компактен, елегантен, кеф ти автоматични, кеф ти ръчни настройки, идеален за път.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: simbon4o   
Дата:   22-06-14 18:44

За мен цена/възможности при условие, че ще се ползва от начинаеща сони няма решение. Или поне не нещо дето да си струва предвид, че продават предимно надписи(сони и карл цайс)

От безогледалките добри системи като обективи имат фуджи и самсунг. Олимпус също, но е скъпо(поне топ нещата им са прекалено скъпи). Самсунг излиза най-евтино и реално като крайни резултати не отстъпва на останалите.

Ако ще е малка камерка с много възможности и несменяем обектив панасоник FZ1000 наскоро излезе и като възможности е по-голям от всички с несменяем обектив. Не е върха на компактноста, но не е и върховно голям, а е перфектен за туризъм с тази оптика. И цената му не беше зле спрямо еквивалентното сони.

А7... не е лошо, но само ако малкото тяло е самоцел. Иначе качеството на картината може да бъде постигнато с малко по-голямо тяло като никон Д600/610 и обективите ще са по-евтини и не по-големи или малки от тези за А7. Т.е. тялото е малко на сонито, но обективите не са. За мен тази система е напълно заменима с тази на фуджи на по-приемлива цена...

А6000 не е лоша камерка, но както има обективи за тази система така реално се оказва, че няма или са доста скъпи. Въпросния цайс 16-70, струва доста пари и не предлага нещо невиждано за тези пари.

И сега момента със запалената жена по фотографията- ако е запалена и знае какво иска подарявайки нещо друго ще е донякъде кофти ход. Помисли за ваучер към някой магазин и тя да си избере.

Никон 1ва серия - пропусни, това е камера на която не трябваше да и се сменя обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: georgivelev   
Дата:   22-06-14 22:41

Понеже много пътуваме, искам апарат, който ще е повече за снимки на градове, пейзажи и естествено хора на тези фонове.

V3 може да изпълни тези задачи. От два дни имам J4, който е със същата матрица и го ползвам точно за такива неща. Ужасяващо лек за работа, поради тъч дисплея.

Конкретно дали има смисъл да се купува V3, според мен няма, освен ако освен апарата не си вземеш и визьора и грипа. В противен случай по нищо не се различава от J4. Аз не бих си взел V3, освен ако не планираш да снимаш основно със супер-телезумове, където визьорът и грипът ще са от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: Emoxide   
Дата:   23-06-14 10:34

Ако може дочакай да видиш какво ще представлява FUJIFILM X30, говори се че средата на юли ще го покажат. (Наесен по магазините за около $800-850)

Ако е с очакваната 1" матрица и оптика еквивалент на 24-70mm, какво ти трябва повече за компактен апарат... [smilie3]

serjy те посъветва да погледнеш OLYMPUS OM-D E-M10 заедно с китовия му сгъваем обектив 14-42, аз също съм на мнение, че това е чудесен компромисно-оптимален вариант.
Изключително компактен и добре сглобен модел със сменяеми обективи. Усещането с него е точно като с компактен апарат.
/Макар, че за мен лично не е практичен поради големите ми длани и пръсти, но за жена би бил идеален./



Публикацията е редактирана (23-06-14 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: Whichone   
Дата:   23-06-14 14:04

Виждам, че всеки е на различно мнение. Гледам DSLR-рите. Виждам, че има и на Найкон и Кенън DSL-ри на същите цени като скъпите мирърлес камери. Ако ще правят много по-добри снимки от скъпите мирърлес камери, тогава да купя DSLr?

Мислех за нещо компактно, но така или иначе за места, където трябва да си компактен снимаме с телефоните, а DSLr не би пречил и при разходката.



Публикацията е редактирана (23-06-14 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: allyx   
Дата:   23-06-14 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: Whichone   
Дата:   23-06-14 15:05

Каква торба и обективи? Мисля за Nikon D610 и за начало един обектив, който да е стандартен и да става за всичко (ако има такъв) ще е напълно достатъчно и ще излезе като Sony A7r, а мисля, че найкон ще е по-доброто решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 1 V3 VS Canon G1 X Mark II VS Samsung NX300N - Кой да избера?
Автор: 798099   
Дата:   23-06-14 15:24

Whichone, ти бъзикаш ли се с нас? Найкон (добре, че не е Найкън), Кенън, ленсес, мирорлес... Демонстрираш върховните си познания по английски, или наистина не си прочел нищо на тема "фотография"?

Колкото до съветите, естествено е всеки да ти препоръча онова, което познава. При това буквално "море" от модели цифрови фотоапарати, нали не очакваш някой да ги познава детайлно всичките?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »