Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: yasoo   
Дата:   16-06-14 19:21

Здравейте,
ще започна по отдалеч... като за начало да си кажа, че съм пълен лаик... поредния любител и се надявам на съвет от ваша страна.

Имам малък проблем със снимането на видео клипове с фотоапарата. Снимам с Canon 600D с китовия обектив. Проблема е, че след стартирането на записа буфера започва да се пълни и клипа спира. Това се получава всеки път по различно време.... може да е на десетата секунда от записа, но може и да е след 2-3 минути.

Моита логика е, че картата е бавна... ползвам тази: SanDisk SD Ulltra 16GB 200x 30Mb/s. Тръгнах да си купувам друга памет (SanDisk SD EXTREME HD VIDEO 16GB 300X 45MB/s), но във Фотопавилиона ми развиха друга теория... проблема не бил в скоростта на картата а в апарата... казаха ми, че всички 600d при снимане на видео много бързо загрявали и буфера се включвал и за това спирало.... емиии това ми звучи малко безумно... няма логика според мен. Защо аджеба тогава от Канон ще правят фотоапарата да може да снима видео ако това е невъзможно.

Тааа това е в общи линии... от къде идва проблема според вас... от самия фотоапарат или от скоростта на картата (ако отговорът е картата то ще съм благодарен за съвет от ваша страна каква карта да си взема... Този SanDisk SD EXTREME HD VIDE дали е удачен вариант).

Благодаря предварително на всички!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: allyx   
Дата:   16-06-14 19:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: kvakioh   
Дата:   16-06-14 19:57

Направо прегрявали...Tия да си скъсат ризите от мъка с тия теории.Направо да го затворят магазина. ДА го докажат тогава в магазина пред клиента как става това с прегряването.
Всяка техника за снимане, особено фотоапарати при по-продължително снимане има малко загряване. Прегряване...има някои случаи, но са единични и не при тази марка. Тъй като не снимам видео, но 2 пъти ми се налага на статив да записвам статично събитие с два апарата различни от 2 известни марки, апаратът ми записа 30мин и спря, беше се затоплил леко, но не и прегрял. Всичко си беше наред с 45Мб/сек карта.
Бърза карта, ако може не 45Мб/сек, ами 95Мб/сек, тогава ще стане.
Пример мога да дам, и в youtube го има например как на Фуджи само за снимки по-бързата карта си изпълнява функциите, под 30Мб/сек и надолу бави яката.
Нещата опират до това, че вече картите памет не може да се пренебрегват и да се ползват бавни и стари, ъпдейтите също. Раязлично е само в някои случаи с CF карти, но и там си иска своето.
Мой съвет е да се пробва на място във Фотосинтезиса пред тия умници с бърза карта и след това да им се докаже, че са много, адски зле.
Вариант е пробването на инсталиране на Magic Lantern на картата и тогава ще върви по-добре.
Но задължително от 45Мб/сек нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: vladis   
Дата:   16-06-14 20:00

Аз имам такава карта и същия фотоапарат. Почти не снимам видео, но колкото и пъти да съм пробвал, никога не съм имал такъв проблем. Както те посъветва и allyx пробвай с друга карта. Относно 600d - това, което са казали е пълна глупост.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: allyx   
Дата:   16-06-14 20:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: yasoo   
Дата:   16-06-14 20:18

Благодаря на всички за мненията... и на мен ми прозвуча повече от абсурдно това което ми казаха, но за съжаление апарата не беше в мен като ходих в магазина и нямаше как да тествам на място.

Аз видео също не снимам за това, чак сега установих този проблем... края на седмицата инцидентно ще ми се наложи да заснема няколко клипа та ще ми трябва значи нова карта... та новия въпрос е... има ли смисъл да влагам почти 100лв. в тази карта SanDisk Extreme PRO 16 GB 633X 95MB/s или с чиста съвест мога да взема по евтиния вариант, но и по-бавен SanDisk EXTREME HD VIDEO 16GB 300X 45MB/сек. за 45 лв... или да ми препоръчате каква да бъде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: allyx   
Дата:   16-06-14 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: kvakioh   
Дата:   16-06-14 20:41

Тази е 30Мб/сек. TDK-то.
Не говоря наизуст, ами просто се подсигурявам в изказването си, че с по-бързи карти, 45 и нагоре Мб/сек се елиминира проблем на буфер и т.н.
Дори не препоръчвам някаква марка, защото ето на: за 100лв карта в БГ, която струва из Европа по 50-55лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: allyx   
Дата:   16-06-14 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: ramdar   
Дата:   16-06-14 22:19

550D - видео FullHD с ultra(30mb/s class10 16GB) пише около 10-15-20сек и спира, докато с extreme(30mb/s clas 10 8GB) няма проблем!
нищо общо нямат картите със загряването. след най-малко 40-50мин запис започва да позагрява матрицата. ако му стане наистина жежко автоматиката сработва.
yasoo, просто ти трябва малко по-бърза карта. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: sathv   
Дата:   16-06-14 22:42

Що си мислите, че като сложите супер бързи карти нещата ще литнат? За да се поддържат скорости от 95 Мб/сек трябва контролера на апарата да ги поддържа, което е приоритет само на най-новите апарати, но и там се съмнявам. Просто не е необходимо такава скорост и надали имат специализиран контролер който поддържа такава скорост. Я тия с бързите карти да закачат апарата към компютъра и да пробват трансфера.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: ramdar   
Дата:   16-06-14 22:47

sathv, Вие с какъв фотоапарат снимате FullHD видео и какви карти памет ползвате?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: sathv   
Дата:   16-06-14 23:06

Със Sony a3000 и Transcend 32GB SDHC UHS-I Ultimate (Class10) Картата я купих не щото е бърза, а защото цената е изгодна и покупката на по-бавна малко се обезмисля. Разлика с А-Data 6 клас не виждам. Предимството е в това, че след като я сваля и я сложа в четеца прехвърлям на компютъра по-бързо.
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/247222
Тук коментирахме скоростите на четците.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: ikomilanov   
Дата:   16-06-14 23:09

Преди да купиш нова карта - форматирай тази, която имаш. Случва се ако има много снимки
на картата да се бави при заснемане на видео. Иначе трансенд клас10 32гб на мен ми вършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: nikolay80   
Дата:   16-06-14 23:28

И аз снимам с 600D и ползвам карта HAMA Gold 8Gb Class10 22mb/s max и нямам абсолютно никакъв проблем с видеото при FullHD.Не знам при теб откъде ще е проблема но пробвай все пак и с друга карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: stown   
Дата:   17-06-14 02:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: mimko7   
Дата:   17-06-14 12:23

Автор: sathv
[smilie24]

Скоростта на една система се определя от най-бавния елемент в нея . Колкото и бързи памети да напраскате на един компютър процесора щом е бавен ..... никакъв ефект няма да постигнете .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: yasoo   
Дата:   17-06-14 17:15

Благодаря на всички за мненията
Тествах преди малко да снимам с една по-бърза карта от моита и нямаше никакви ядове. Значи проблема наистина е от скоростта.
Дилемата сега е следната... коя от трите бихте ми препоръчали:
Sony SD HC UHS-1 SF16UX
SanDisk SD EXTREME HD VIDEO
Toshiba SDHC EXCERIA

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: sathv   
Дата:   17-06-14 17:32

Абе карти не се купуват от Синтезиса, че жив те одират. За тези пари тази , пък ако имаш кой да ти я купи от Поликомп става хептен без пари.
Първо що не си тестваш старата карта с CrystalDiskMark . Това какво пише на нея може да не е е меродавно. Пълно е с боклуци. Отделно не всяка карта се разбира с всеки фотоапарат и обратноя макар съвместимостите да са намалели в последните години. Проблема не е само с картите, а с паметите като цяло. Първо я форматирай на ниско ниво кеф ти с HP USB Disk Storage Format Tool или SD Memory Card Formatting Software или HP Drive Key Boot Utility.



Публикацията е редактирана (17-06-14 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: yasoo   
Дата:   17-06-14 22:32

sathv, благодаря за съвета :)
Послушах те и реших да пусна един тест с CrystalDiskMark... и какво излезе?
Картата SanDisk SD Ulltra 16GB 30Mb/s чете със 14-16Mb/s и пише с 5-7Mb/s... а я водят 30 :/ А и форматирането не помага.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със снимане на видео с 600D
Автор: sathv   
Дата:   17-06-14 22:58

E скорост на запис 5Mb/s при запис на HD видео не стигат. Вземай една Transcend 32GB SDHC UHS-I Ultimate (Class10) и си в играта.
A пък ADATA 32GB SDHC UHS-I CL10 -26 лв. е хептен без пари. Или 2 карти A-DATA, 16G, SDHC UHS-I, Class10 14.40 лв.



Публикацията е редактирана (17-06-14 23:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »