Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Правилната марка
Автор: Bumerang   
Дата:   15-06-14 18:07

От това ,че някой или някои ми затвориха темата "БРАЗИЛИЯ"напълно доказа коя е правилната марка.Ще предпочета с Бентлито/на фото техниката/ да ходя на почивка да пренасям картофи ,чукам орехи и т.н.-поне няма да му сменям гумите[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: quazimodo   
Дата:   15-06-14 18:10

Що, със всесезонен регенерат ли ще го караш [smilie5]???


Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: IsoIv   
Дата:   15-06-14 18:38

Петъка мина вече[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: Bumerang   
Дата:   15-06-14 18:43

Трябва ни седмица само от петъци[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: marves   
Дата:   15-06-14 18:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: quazimodo   
Дата:   15-06-14 18:46

Бумеранг, май ще ти затворят и тая "супертема"!



Публикацията е редактирана (15-06-14 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: marves   
Дата:   15-06-14 18:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: victory13   
Дата:   15-06-14 18:53

Лично за мен темата "Бразилия" беше изключително полезна.
Разбрах две много важни неща. До момента живеех с мисълта, че белите обективи са резултат на техническо решение. Оказа се дизайнерско [cool] .
Оказа се, че и за формата на обективите трябва да благодарим на Марката. Иначе още да си снимаме с триъгълни...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: falcon   
Дата:   15-06-14 20:54

"За тия ли момчета стааа въпрос?
Познаам ги, тоя единия е мноо прос.
Разполага с лични телефони,
На времето ми взе всичките жетони!"



http://www.new-b-photo.theoneaboutus.net/wp-content/Olympics.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: marves   
Дата:   15-06-14 21:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: falcon   
Дата:   15-06-14 21:19

Наистина ли мислиш горното или си на няколко бири[smilie3]

Точно пък при спортната фотожурналистика критерият цена-качество е определящ, защото не се търси "идеята", а надеждният инструмент. Тук двете големи марки са много близки, но Канон водят поради по-богатата гама. За други марки..е може и да има събития от случаен характер и някой друг модел, но все пак, който не е пипал голямо бяло не знае за какво става въпрос[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: pumabg   
Дата:   15-06-14 21:19

marves [smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: pumabg   
Дата:   15-06-14 21:25

Фалконе, интересно ще ми бъде да разбера а ти как усети, че Канон е твоята марка? [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: falcon   
Дата:   15-06-14 21:27

От интернет, горе доли когато тръгнах да сменям Практиката се беше появил интернет и имаше доста инфо. Изборът ми на инструмент винаги е бил такъв- след много четене и гледане на ревюта и тестове, затова и като си го пипна после си знам какво ме очаква[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: pumabg   
Дата:   15-06-14 21:33

И аз от интернет в началото.. Но се опитах да разбера, какво в двете марки Канон и Никон не ми харесва, за да направя избора..
Чак после дойде любовта.. [smitten]
Мисля, че всеки трябва да знае плюсовете и минусите на тези две системи за да може да направи правилният избор за себе си..



Публикацията е редактирана (15-06-14 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: falcon   
Дата:   15-06-14 21:36

Изборът винаги е подчинен на целите. Досега не съм видял ограничения от Канон, които да ме принудят да сменям марката, пък и човек свиква и на логиката на апаратите и на стандратите при обективите, особенно белите.

За темата- смесиха се две теми, а беше обявена една още от тази за Бразилия. Значи ясно е на всички, че техниката не прави фотографа и няма защо да го дъвчем за хиляден път. Но когато става въпрос за действие, за части от секундата- е няма как да не са Канон и Никон по чисто обективни причини[smile]



Публикацията е редактирана (15-06-14 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: pumabg   
Дата:   15-06-14 21:37

Аз за други не съм си и мислил.. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: kvakioh   
Дата:   15-06-14 21:44

Няма такова нещо като правилната марка.
Освен ако не говорим за нещо върховно, което пак не прави снимките. Не марката или обектива правят нещата, ами снимащия.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: falcon   
Дата:   15-06-14 21:48

Няма проблеми, щом казваш, че инструмента няма значение няма да спорим. То окопо се копае най-добре с войнишка лопата, а не с тея багерчета дето се появиха след години, важен е копаещият- гладен, жаден, уморен[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: uri64   
Дата:   15-06-14 23:01

falcon написа:

> Няма проблеми, щом казваш, че
> инструмента няма значение няма да
> спорим. То окопо се копае най-добре
> с войнишка лопата, а не с тея
> багерчета дето се появиха след
> години, важен е копаещият- гладен,
> жаден, уморен[smilie18] [smilie18]


Начи за багерите да не се сквернослови, моля, поради следното:
- Място на действието - пехотния полк в Елхово.
- Време на действието - есента на 1984-та и по-специално уволнението на студентите (беше по-рано, та да могат да отидат да се учат за да сполучат :))
- Та събира шапкарят тия дето ще се уволняват като студенти, но имат арести и им казва, че увото няма да се случи, докато тия същите не изкопаят канал с дълбочина 2 м, ширина 2 м и дължина от тук до еййййй там....
- Тия обче са гявОли (неслучайно са учили за студенти, както казваше един циганин (по соца на циганите им викаха цигани, а не роми)), та намират един елховчанин, който освен че се казва бай Киро Ментата кара и багер, дават му 20 лева и една дамаджана ракия и въпросният труженик с повереният му багер успява да им случи уво-то за нула време....та викам да не плюем безразборно по багерте, че не се знае кога на човек може да му потрябва поне един[smile]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: pumabg   
Дата:   15-06-14 23:07

uri64 [smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: victory13   
Дата:   15-06-14 23:09

84-та ни уволниха студенцията, и като отидохме за паспортите, ни раздадоха направленията за на обратно [smilie5]
ае още месец и нещо бригадирско движение [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: uri64   
Дата:   15-06-14 23:13

Да, ама за това задържане има други истории, които съвсем вече не са по темата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: victory13   
Дата:   15-06-14 23:16

тя темата... отдавна не е по темата [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилната марка
Автор: falcon   
Дата:   16-06-14 05:03

Бре минах няколко години по-късно през тоя полк транзит и продължих на юг без голяма част от багажа, па макар и да бях най-висшия чин от войничетата[smilie18]
Да стига лирични отклонения. Аз поне разбрах темата темата за правлината марка в контекста на темата Бразилия- първия пост на автора прави тази връзка и става въпрос за спортна фотожурналистика. Там има два титана, ма да не ги повтарям, че ще стане банално[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: