Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Бюджетен обектив за портрети
Автор: se80   
Дата:   15-06-14 09:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: PeterA   
Дата:   15-06-14 09:30

AF-S 50 1.8G е бюджетен и хубав обектив с хубаво боке, но ще ти идва малко къс за на вън. Зависи до колко можеш да се приближаваш до моторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: simbon4o   
Дата:   15-06-14 09:33

70-300VR е добър избор за теб, на по-дългото ще можеш и портрети да снимаш навън на светло и моторите по пистата ще можеш да гониш.
50 1.8Г - страхотен джам, но навън ще ти е къс особено за снимане на мотори в движение. Ако са спрели е идеален.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: Pavlov   
Дата:   15-06-14 09:46

Сравнително добър бюджетен компромис е AF-S 55-200 VR.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: НиколайМиланов   
Дата:   15-06-14 10:15

85mm./f1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: A4o90   
Дата:   15-06-14 10:46

Зависи какво автора разбира под "бюджетен " вариант. Най - евтино е 50 1.8 :) Иначе 85 1.8 ми се струва по - логично за портрети и "боке ефект "
А автофокуса ако не е задължителен за автора може и друго да се измисли ..[shtrak] Зависи какво автора разбира под "бюджетен " вариант. Най - евтино е 50 1.8 :) Иначе 85 1.8 ми се струва по - логично за портрети и "боке ефект "
А автофокуса ако не е задължителен за автора може и друго да се измисли ..Зависи какво автора разбира под "бюджетен " вариант. Най - евтино е 50 1.8 :) Иначе 85 1.8 ми се струва по - логично за портрети и "боке ефект "
А автофокуса ако не е задължителен за автора може и друго да се измисли ..

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: vkk1   
Дата:   15-06-14 10:53

За съжаление, наистина бюджетните опции са 50 1.8, 85 1.8 и 55-200.
Всичко друго вече е над хилядарка и определено не минава в графата "бюджетен обектив".
Ще си позволя да използвам темата, за да питам и аз нещо по същата тема:
Има ли смисъл от купуване на евтин ръчнофокусен м42 обектив, нещо от рода 135 2 или 2.8 с преходник за Никон, с цел оптимално боке за портрети, и може ли да се очаква по-добро боке с такъв обектив пред 50 1.8г?

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: ishootraw   
Дата:   15-06-14 10:59

И аз бих препоръчал 50 1.8G, ако има и cash back, става много добра оферта. След като си го взех много рядко го свалям, много добро съотношение цена/качество :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: J0R0   
Дата:   15-06-14 11:00

С ръчнофокусни обективи за жълти стотинки ще имаш чудно хубави снимки, защото повечето от тях рисуват по-добре от съвременните добре коригирани обективи.
Проблемът е в бързината на работа и движението на обектите.
Ако снимаш статични портрети, МФ обективите са ОК.
Ето ти малко примери по темата

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: vkk1   
Дата:   15-06-14 11:08

Ами замислям се да купя някой стар 135мм, и да видя как са нещата, защото с 50 1.8 ми идва малко нервно бокето. Или поне така ми се струва, знам ли ...

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: fotorafi   
Дата:   15-06-14 11:20

Здравейте, сменям си снимачната система Никон с безгледална FUJIFILM. Затова имам излишни никонски обективи:
1.SIGMA, никонски обектив АF-D, macro 70-210 mm/4-5,6 UC II, UV филтър, задна капачка, сенник перфектно работещ, добър външен вид, цената е нормална...125 лв

2.NIKKOR- твърд 2,8/135 мм, 2 капачки, вграден сенник. лек ход,добър вид с минимални белези от употреба....120 лв. Потвърждава фокуса с точката в кадъра

Първо, трябва да решиш дали искаш с AF или с ръчен фокус. За портрети стават и двата, за мотоциклетни снимки в движение, по-добре е да се снима с 1 об.
Ако имаш интерес, прати твоя меил на fotorafi@abv.bg и ще ти пратя снимки
Поздрави, Рафи

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: A4o90   
Дата:   15-06-14 11:30


Всеки обектив си има някакво приложение. За няиои неща 50тката е добра, за други - 135цата. Едва ли някой ще може да даде отговор от типа " Х е по - добро от У " (:
Към момента, макар и на безогледалка с пийкинг имам и 50 и 85 и 135, все ръчнофокусни, бюджетни решения. Ако трябваше да избирам само един бих си взел 85 като съотношение дължина - свтлосила, но това за мен (: За сметка на това евтини 135ци под път и над път (на бленда 2.8, тепърва ми предстои да видя евтин на бленда 2) Доста съм пробвал, най се спогодих с настоящия ми тамрон 135 / 2.5

Оф май нищо не казах.. като цяло - всичко е според зависи :D А да не говорим че различните хора харесват различни бокета. Самянга ми вади едно меко, мазно боке, ама толкова меко че чак ми се ще да беше прихванал малко от характера на Хелиос 40 например (:

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: Tenebrus   
Дата:   15-06-14 12:11

Няма да обърна внимание на другите коментари, и ще сложа моя.

И аз като теб имах скромно начало. D5000 и китак. Купих си в последствие 50 1.8G и повярвай ми, това стъкло е невероятно (за парите си). Но...е "късо", дори на кропка. Той е идеален за бавно-движещи се обекти дет' са наблизо [smilie18] . Само внимавай при 1.8, че ще си имаш проблеми ;-)

За дългото вече не мога да се намеся, щом мотори искаш да снимаш, но съм чувал че 70-200 2.8 е чуден обектив [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: simbon4o   
Дата:   15-06-14 12:19

Мисля че има и алтернавиви като сигма 50-150 2.8 - хем светъл, хем по 500лв се намира в базара. Не съм го пробвал, но по тествоете изглежда читав. Има си и HSM мотор и ще бачка с д3200.

Ръчния фокус не е за всеки и определено не е за Д3200 с неговия мини визьор-шпионка.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: victory13   
Дата:   15-06-14 12:26

питащия първо да си вземе един дълъг кит от базара, след това ще преценява за дължини, ширини, и т.н... след като прецени, продава кита и си взима обектив с конкретна идея и без да пита [beer]
ръчния фокус не е за този апарат със сигурност... може да включи на картечница, но резултата ще е тука има - тука нема, нема, нема...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: Tenebrus   
Дата:   15-06-14 13:12

"Ръчния фокус не е за всеки и определено не е за Д3200 с неговия мини визьор-шпионка."

ЕЙ ТОВА е адски важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: izbyagal   
Дата:   15-06-14 15:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: victory13   
Дата:   15-06-14 17:06

70-300 има изключително бърз автофокусен мотор... дай някой друг пример [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: simbon4o   
Дата:   15-06-14 17:15

Toва със софтуерните неща, ако ставаше за нещо всички щяха да снимат с телефони [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: marves   
Дата:   15-06-14 17:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: simbon4o   
Дата:   15-06-14 18:23

Става най-добре като си направиш ДОФ маска и пуснеш ленс блъра, но дори и така не става като хората :). Съвсем друго си е като си го заснемеш както трябва. И някак става от един път не по 30мин на снимка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: izbyagal   
Дата:   15-06-14 18:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: se80   
Дата:   15-06-14 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: izbyagal   
Дата:   15-06-14 19:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: simbon4o   
Дата:   15-06-14 19:21

izbyagal
На мен това ми е работата, да стават нещата софтуерно :) занимавам се с ретуш. За мен ретуша е добър, когато не си личи а примерите ти си личат особено зъбките. И като става софтуерно защо не показа софтуерен дефокус и защо имаш обективи на Ф2.0 и 1.8 [smilie5] и нищо не е безплатно, това че не си го платил не значи, че е безплатно. Добрия софтуер си струва пари. Както и поносимите резултати за софтуерно блърване на фона отнемат много време.

se80
Пропусни 18-135 и си готов, стар е и неуспешен. 18-105 е идеален обектив за 300лв, дава голям диапазон и почти никакъв дефокус :). Хубавото му е че е остър по целия диапазон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »