Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Първи DSLR
Автор: RadoslavT   
Дата:   13-06-14 15:50

Здравейте,
Запалих се по фотографията преди около година. И понеже нищо не разбирах си купих Canon PowerShot SX500 IS с мисълта, че съм направил правилния избор. От една страна простотата на машинката и завидните и недостатъци ме накараха да бъда по изобретателен, но от друга ме затрудняват в снимането.

Сега съм решил да си купя истински, голям фотоапарат, с бюджет около 1100-1200лв. Гледам предимно оферти на Photopavilion и Photosynthesis, защото точно сега имат разни промоции. Спрял съм се на два модела- Canon 600D и Nikon D5200.

D5200 ми допада повече като характеристики - мегапиксели, AF, ISO, а цената се вписва идеално в бюджета - 1150лв. Проблемът (поне за мен), е че идва в комплект с 18-55мм обектив и не знам дали това ще е напълно достатъчно.

600D, идва в комплект с обектив 18-55мм на цена от 830лв. С останалата част от бюджета може да се вземе по- добър обектив -35мм или 50мм. По- добре да се инвестира в добър обектив, отколкото в тяло, нали?

Това обаче е мнението на човек, който се е докосвал до тези фотоапарати само в магазина. Бих бил щастлив да чуя и мнението на хора, които ги притежават и използват. Какви са най- честите проблеми с тях? Как се представят с 18-50мм обективи? Дали си заслужава купуването на допълнителен обектив извън комплекта?

Снимам пейзажи, портрети, разни малки работи, често се налага да съм фотограф по разни тържества, концерти и тн. Ако техниката ми позволяваше обаче, бих бил доста по- продуктивен.

http://oi58.tinypic.com/2a0dopx.jpg



http://oi58.tinypic.com/90pvyb.jpg



http://oi62.tinypic.com/34paxaq.jpg



http://oi61.tinypic.com/2z6hzyv.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: demiman   
Дата:   13-06-14 15:58

За 5200 е добро начало, после можеш да смениш китовия със 18-105 за по-универсален и 50/1,8G за портретен ...
... едно чудесно начало, което ще претърпи много промени във времето ... [shtrak] [smile] ... всичко ще зависи от развитието и желанията ти [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: fraction   
Дата:   13-06-14 16:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: RadoslavT   
Дата:   13-06-14 16:21

Това, което ме спира да си взема 18-105 е пластмасовия маунт. Не знам какъв живот има това нещо.

А някакви съвети за канона?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: fraction   
Дата:   13-06-14 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: allyx   
Дата:   13-06-14 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: RadoslavT   
Дата:   13-06-14 16:35

А, значи байонет му се казва на български [smilie8] А достатъчен ли е 18-55мм за правене на портрети, пейзажи, макро, мероприятия? или има нужда от по втори обектив - 55-180мм или подобен? И всъщност добро ли е качеството от този обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: allyx   
Дата:   13-06-14 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: ilcoin   
Дата:   13-06-14 16:44

Китовия е достатъчен за печат до А4 и повече от достатъчен за Фейсбук. Сиреч, покрива нуждите ти като начинаещ любител на 100%.

allyx [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Моя също е с пластмасов байонет, не съм имал проблем заради това никога. Ако внимаваш няма да се строши скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: fraction   
Дата:   13-06-14 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   13-06-14 17:28

Нека първата по-смислена докупка бъде светкавица, пък нищо, че са тъмни зумовете...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: insofia.net   
Дата:   13-06-14 17:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: sheriff   
Дата:   13-06-14 18:36

Най-смисленият избор за твоите нужди (изключая концертите) и при този бюджет е 5D + 24-85 USM + 50/1,8II, вместваш се в 1200-1250лв. и имаш 24мм за широко в един универсален зум, аберациите и кривенето на който се оправят в канонския конвертор, имаш и 50мм за портрети и вечер. И както някой по-горе вече спомена - следващото да е една скромна светкавица - например 430 EX II. За съвсем малко повече пари можеш вместо петдесятка да вземеш 40/2,8 STM или 35/2 - въпрос на предпочитания. Не са перфектни нито обективите, нито тялото, но за 1200лв. нищо друго няма да ти даде тази картинка. Това е моето мнение и ако бях пред подобен избор и нямах нищо против техниката втора ръка - а аз нямам - не бих се колебал изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: allyx   
Дата:   13-06-14 19:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   13-06-14 19:44

allyx написа:

> Правилно е все пак да отбележиш, че
> тялото, което предлагаш е извадено
> от гробището...... които не знам дали няма
> да отстъпят и на съвременен
> кропнат сензор по качество.[beer]

Няма, няма [cool]!


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: RadoslavT   
Дата:   13-06-14 20:06

sheriff написа:

> Най-смисленият избор за твоите
> нужди (изключая концертите) и при
> този бюджет е 5D + 24-85 USM + 50/1,8II,
> вместваш се в 1200-1250лв....

Изобщо не съм мислил за подобен вариант. Спира ме обаче фактът, че технологията е доста остаряла, а и не искам да е втора ръка. Още поваче за сегашните ми нужди такъв апарат не ми е нужен. Благодаря обаче за съветите. Определено ще проуча въпроса с обективите. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: sheriff   
Дата:   14-06-14 14:40

Ако си от Варна или наблизо - можем да пием по бира и да ти покажа на практика колко не си прав в разсъжденията си. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: allyx   
Дата:   14-06-14 14:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: tonyf   
Дата:   15-06-14 22:30

Nikkor 18-55 VR II е доста приличен обектив за парите си, ще ти позволи да се научиш да снимаш и да разбереш от какво още имаш нужда. От личен опит ще кажа, че е добро решение за начинаещ любител с кроп-дслр. Става и за макро, и за пейзажи, и за портрети, но това "става" не означава, че може да надхвърля параметрите си, т.е. не може да ти замени на 100% или на 50% (зависи от условията) хубав светлосилен твърд обектив или хубав макрообектив. [smile]

Имаше една тема за същия обектив, там бях сложил няколко кадъра, необработвани и заснети без подготовка...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: tonyf   
Дата:   15-06-14 22:34


...ето:






























Ето линк към цялата тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: RadoslavT   
Дата:   16-06-14 11:45

Благодаря, определено ми помогнахте да направя своя избор!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »