Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   10-06-14 18:18

Здравейте драги читатели! :) Тъй като съм супер мега бос в тази сфера искам да ми помогнете с избора на фотоапарат от тези двата: Sony Cyber-shot Dsc-wx7 или Nikon Coolpix S6300. Ето малко спецификации Nikon Coolpix S6300 и за Sony Cyber-shot DSC-WX7 . Според вас кои фотоапарат прави по-хубави снимки. Засега съм наблегнал над Сонито, но сега видях че Никона подържа HDR режим и доколкото знам с този режим стават хубави снимки (поне така прочетох и видях). Пък сонито снимка FUll HD клипове на по висока скорост, но това като цяло не е голямо предимство :) Така че ако може да кажете по някое мнение според вас кои фотоапарат е по удачния избор. :) Благодаря предварително на отзовалите се :)


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: stanimakis   
Дата:   10-06-14 20:01

Примерно може да сравниш какви снимки правят в подобни условия, най-добре едни и същи места снимани с различните модели. Не знам колко може да се вярва на този сайт, но често сравнявам в него - http://www.photographyblog.com/reviews/
Намери си ги и двата и виж за какво става въпрос. Сравни с други марки/модели и за тази цена която си си определил ще намериш нещо :) Иска доста ровене, но най-добре е да гледаш примерни снимки на едни и същи места за директно сравнение :) Лично аз изобщо не бих стигал до тези двата апарата, но евентуално сонито може да те радва повече, но цената му не е ли 100 лева повече? Не бих дал 300-400 лева за подобни апарати. Нека пак е компактен, но намери по-добър :)



Публикацията е редактирана (10-06-14 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   10-06-14 20:13

А ще може ли да препоръчаш някой друг по-добър, че тук търся и все не намирам нищо за около 300 лв. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: stanimakis   
Дата:   10-06-14 20:37

Аз от известно време следя тези компактните, но с малко по-големи матрички. Те и цените им са вече над 400-500 и нагоре. Това което търсиш ми е слабо известно. Сещам се, че някой си хвалеше олимпуса xz-10 - 400 лева (не съм аз). Сравнявай снимките и ако видиш нещо хубаво в някой взимай. Аз така си взех канончето от профила ми преди 6-7 години и останах доволен. Ако гледаш снимките в пълен размер става кошмарно да подбереш нещо което освен в близък режим да докара хубава визия за тия пари, но се намират ... Ако ти е първи апарат най-добре, защото още не си привикнал с менюто на някоя фирма :)



Публикацията е редактирана (10-06-14 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   10-06-14 21:57

Разбираш ли от тази функция HDR, че ся много се зарибих по нея. Ако може да предложиш някое фотоапаратче които да я поддържа, и да снима във Full HD. Като цяло цената сега цената не е много важна, но пък и да не прекаляваме :D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: siluet   
Дата:   10-06-14 22:08

Виж Canon PowerShot SX230 HS серията, малко са по-големи от тези които си посочил но и снимките са хубави а и видеото им е много добро. http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_sx230hs


Е в Павилиона по-новите модели са малко над 300лв, ако намериш от по-старите цената им ще е под 300 лв, гледай тези с 12 мп сензор.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=11735&show=additional#



Публикацията е редактирана (10-06-14 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   10-06-14 22:41

Тези с по малко MP по-добри ли са? Защото аз си мислех досега, че колкото повече MP толкова по хубави снимки би правил даден фотоапарат и по детайлни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: fraction   
Дата:   11-06-14 08:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: domidi   
Дата:   11-06-14 10:06




Малко снимки с Олимпус xz10-има функциите които по-горе споменавате.



Олимпус xz10


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: marves   
Дата:   11-06-14 10:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   11-06-14 10:44

Едно приятелче тука ми препоръча този фотоапарат Olympus SH-21 и тази Още една спецификация на фотоапарата. Това HDR корекция при насрещно осветление демек трябва да прави HDR снимки когато си срещу светлината ако си с гръб към нея не може така ли да го разбирам? Според вас как е? И вече колкото повече чета толкова повече се обърквам :D



Публикацията е редактирана (11-06-14 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   11-06-14 10:52

А този Olympus XZ-10 добри ли му са снимките с HDR? Някои тук да го е имал да си каже мнението?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: marves   
Дата:   11-06-14 10:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: fraction   
Дата:   11-06-14 11:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   11-06-14 11:13

Еми не ми е много важно да има голям зуум все пак не мисля да снимам луната в HD :D като цяло гледам да прави възможно най-хубави снимки за цената си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   11-06-14 11:14

Това значи ли, че Olympus SH-21 не е добър?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: fraction   
Дата:   11-06-14 11:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-06-14 12:34

В същия ценови диапазон като XZ-10 е и Фуджи XF1 - с още по-голяма матрица и от Олимпуса - 2/3 инча:

Fujifilm XF1



Публикацията е редактирана (11-06-14 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: domidi   
Дата:   11-06-14 15:00

Колега,mihajlov2 и двата апарата са с еднаква големина на матрицата.В дългия край фуджито е 4,9f при Олимпус а 2,7f.
По-късно ще пусна няколко снимки с HDR ефект от Олито.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   11-06-14 15:19

Ще съм много благодарен да видя как са снимките с HDR ефект :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-06-14 15:34

Ще си позволя да копирам малко технически данни от dpreview.com за сензорите на двете камери:
1. За Олимпус XZ-10:
Sensor
Max resolution 3968 x 2976
Image ratio w:h 1:1, 4:3, 3:2, 16:9
Effective pixels 12 megapixels
Sensor photo detectors 13 megapixels
Sensor size 1/2.3" (6.17 x 4.55 mm)
Sensor type BSI-CMOS

За Фуджи XF-1:
Sensor
Max resolution 4000 x 3000
Image ratio w:h 1:1, 4:3, 3:2, 16:9
Effective pixels 12 megapixels
Sensor size 2/3" (8.8 x 6.6 mm)
Sensor type EXRCMOS

Разлика в големината на сензорите има, и тя е чувствителна...
На сайта на Фотосинтезис просто са сбъркали големината на сензора на Фуджито.
Иначе за разликата в светлосилата на обективите съм напълно съгласен.

Аз ако бях изправен пред дилемата за избор на качествена сапунерка, щях да се опитам да се напъна за... Олимпус XZ-2. Но там вече цената е доста по-висока - 600 лв....
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: domidi   
Дата:   11-06-14 17:00

Прав си mihajlov2,подведе ме линка.Сензора на фуджито е по-голям![smilie24]
По мое скромно мнение най-добрия избор за сапунер под 1000 лв е Сони RX 100 след него може би XZ-2.

По- късно ще кача снимки в темата с така наречения HDR ефект.
Трябва да знаеш kaspar,че това не е HDR а само ефект който наподобява HDR.



Публикацията е редактирана (11-06-14 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   11-06-14 18:34

Е като за първи фотоапарат ще е добре според мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   11-06-14 21:02

А да те попитам като е само ефект които наподобява това значи ли, че не трябва първо да минава през Photoshop или друга такава програма за да стане такъв ефекта или след като снимаш и е готова за гледане без никакви програми? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: domidi   
Дата:   11-06-14 22:13

Апарата си го обработва!
Вземи си апарат,снимай в RAW и почети малко в нета за HDR и се научи сам да си го правиш.Има програми за ХДР.Без четене няма да стане![shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »