Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: i.tomov   
Дата:   10-06-14 16:27

Здравейте!
Начинаещ фотограф на средна възраст ( не съм много на " ти " с компютрите ) съм и имам въпросният Канон отскоро. Интересува ме как-какво би подобрила въпросната програма ? Какво е Вашето мнение за нея ? Обективите които имам са китови: 18-55 и 55-250 със стабилизация са и двата.
Благодаря на всички отзова ли се !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: fototo   
Дата:   10-06-14 16:56

Виж темите във форума през търсачката, има много.
А иначе проблем нямаш да работиш с Magic Lantern с твоя апарат!

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: kvakioh   
Дата:   10-06-14 17:19

Подобрява, по-скоро разширява основни функции, както и видео заснемането.
На мен ми харесва настройката за точни Келвини на белия баланс, интервалометъра. За видео има екстри, които не съм ползвал.
Мой съвет е, преди да се сложи, да се форматира картата, на която ще се качва софтуера, в апарата. И след това се копира самият софтуер. И ако може да се сложи на 2 карти, еднакво форматирани в апарата. Това го казвам, без отговорност, както пише и в самият сайт на програмата. При мен на 600д, един 550Д и 50Д работи/работеше. Казвам "работеше", защото имах само 600Д, на който го качих, другите ги качвахме на приятелски апарати заедно със собствениците.
Едната карта за back-up, защото въпреки хвалбите не е правен от Канон фирмата, а от ентусиасти и винаги има възможност от грешка. В последните 2 издания (версии) на софтуера нещата са поизчистени, така че мисля няма да има проблеми.
Единствено не харесвам как са направени менютата и че си иска учене, най-вече на принципа "проба-грешка". Но е забавно винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: ggreg   
Дата:   10-06-14 17:19

Здравей колега,
за подобренията не знам много. Качвах го зимата за седмица, да видя ползите при видео. За себе си основно открих като полза, че показва на дисплея на колко метра ти е фокуса... Това с 15/85 обектива (ако има значение). Е имаше и някакви други ползи, вече дори не се сещам :)
Все бях на нокти заради важното според авторите предупреждение, да се изчаква 5 секунди след всяко отваряне на капаче на батерия или картата.
А често отварях капачето на батерията, за да я изваждам... често забиваше (заспиваше) като остане на стендбай и това бе единствения начин да го включа пак. Полудявах...
Сравнително безопасна е поне програмата. Не би трябвало да навреди ако пробваш, пък ако не ти хареса- трий :)

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: Pavlov   
Дата:   10-06-14 17:20

Magic Lantern добавя много нови функции към апарата ти. Повечето от които най-вероятно няма да ползваш [smile] .
Аз го имам инсталиран на 1100D. Ползвам Focus Peaking-а, увеличението на 100% с еднократно натискане на бутона, и от време на време поглеждам броя на сработванията на затвора.
Не пречи да го имаш, ако не го ползваш, апаратът ти си работи като всеки друг от същия модел. И винаги може да се деинсталира.

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: quazimodo   
Дата:   10-06-14 17:21

Какво подобрява и добавя програмата:

http://wiki.magiclantern.fm/ru:userguide



Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: kvakioh   
Дата:   10-06-14 17:22

Да, поне това е безопасното, че 99.9% няма да се развали апарата, ако самата програма забие или се скофти. Четене преди инсталация, четене и тестове и кадри/видео след инсталация.
На мен като ми заби първия път и беше паника. След това с двете карти само сменях 1 път и всичко е ОК.
Накратко да си го кажа, усещам 600Д и другите трицифрени Канони като че са с функциите на 60Д, и повече, ако сметнем видео разширението на опциите.



Публикацията е редактирана (10-06-14 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: allyx   
Дата:   10-06-14 18:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: aldygreen   
Дата:   11-06-14 13:52

kvakioh написа:

> Да, поне това е безопасното, че 99.9%
> няма да се развали апарата, ако
> самата програма забие или се
> скофти. Четене преди инсталация,
> четене и тестове и кадри/видео
> след инсталация.

Ако се зазяпаш и не извадиш ВЕДНАГА батерията от апарата, като нищо може да прегрее някой елемент от платката и да "цъфне". Основната версия на ML 2.3 е стабилна от 2012 год. насам, но новите функции носят риск. Затова не е много разумно непрекъснатото ъпдейтване с новите и непроверени версии, които излизат всеки ден. Тяхната проверка си е на ваш риск, затова бъдете внимателни.


Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: kvakioh   
Дата:   11-06-14 15:20

Aз го казах в първия пост- не поемам отговорност, ако човекът си развали нещо. Аз съм пробвал на свой риск всичко. Досега един обектив съм развалил, т.е нещо му стана докато го ползвах, 2 филтъра счупих и загубих 3 капачки предни. За софтуера, чакам да пуснат за 100Д, но не искат. Веднага ще го пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: i.tomov   
Дата:   11-06-14 16:03

Благодаря на всички за отделеното време!!!
Аз все още се уча да го ползвам ( апарата ), затова за сега ще се въздържа от всякакви опити. Много четох, но мнението че не апарата а ЗАУ в голяма степен е виновно за качеството, се потвърждава и от Вашите мнения! Ако някой има линкове към книги на български за фотографията, ще Ви бъда благодарен![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: kvakioh   
Дата:   11-06-14 16:04

Само на английски книги имам като линкове.

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern за Canon 600 D
Автор: quazimodo   
Дата:   11-06-14 16:18

Последните три заглавия от изредените: http://star05.net/infusions/booklib/book.php?cat_id=39



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »