Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: mitakabs   
Дата:   10-06-14 08:52

Колеги, мисля края на другата седмица да намина към Рила. Не съм ходил още на езерата, жалко за което, но винаги има първи път. Някакви насоки за стъклария ако ми дадете ще е добре, няма да е само апарата на гърба а и все още е студено и ще си трябва раница с някакви дрехи. По същество, смятам един 17-35@FF ще ми е унивесрален с 1-2 филтъра но съм готов на всякакви предложения..
Бтв, някой скоро ходил ли е на езерата, как стои върпоса с лифта - чувам , че работел и през седмицата вече..Дано няма много хора , затова и избързвам - преди юли-август че...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: nemchev   
Дата:   10-06-14 08:58

Най-вероятно има още сняг горе на езерата. Подготви се за тежки условия в планината. Снега се топи и ще бъде трудно проходимо. Ако нямаш опит, вземи със себе си човек който има такъв. Освен фотоапарат и филтри си вземи и статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: batdin   
Дата:   10-06-14 09:18

Абе там съм виждал и хора с джапанки...

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: mitakabs   
Дата:   10-06-14 09:30

Ще взема по -зимни дрехи , дам. За фототехниката се чудех, не знам дали ще мога да взема статива и как ще съм с екипировката за да имам място за него, но ще видим..

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: ivjordan   
Дата:   10-06-14 09:42

Меналата неделя снегът започваше от около 2200 м. надморска височина, но нагоре е гадно. Слънцето много бързо сутринта размеква преспите и се затъва сериозно. Вероятно качването до последните две езера - окото и сълзата, ще бъде проблемно без снегоходки. За долните пет не вярвам да има проблеми.
Ще има доста кал по ниските пътеки, заради топенето. Полар или яке са задължителни, въпреки че през деня ще е ужасна жега. Обувките е добре да са що-годе водонепроницаеми, ако не ти се ходи цял ден с мокри крака. Общо взето, това е.
Може и да не съм съвсем прав за границата на снега, защото от миналата седмица се е стопил още.

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: da.fo   
Дата:   10-06-14 09:52

Митак - ти като морски човек що не вземеш да оставиш за август ?! Сега планината е най кофти. Жив мазохизъм си е в кал и киша да бродиш по това време на годината из високите планини. После да пуснеш фотопис :)


Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: mitakabs   
Дата:   10-06-14 10:20

ivjordan , надявам се около 20-ти вече да се е поразтопило..Все жега го дават , колкото и да е високо дано се поразтопят патеките ....
Данчо, голяма лудница август месец било. Мразя да съм с много хора на такива места! А и имам ходене в тая посока идната седмица и решихме с жената да съчетаем двете неща..Едва ли ще оставя това място с едно посещение, та и да не идем до най горните езера, има време. По-натам пак ще се качим , вероятно с децата - след година - две като поотрасне малката. Затова и не се притеснявам , докъдето се качим до там..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-06-14 10:58

И юли и а август и особено септември е лудница.
Въпреки, че ако тръгнеш достатъчно рано, няма да срещнеш почти никой.
Преди две години края на август, от хижа "7-те рилски езера" тръгнах към 7:15-20, нагоре нямаше жив човек. Стигнах 5-тото езеро - КРАСОТА - празни пътеки, без върволици от туристи, да ти е кеф да гледаш. Към 10 часа обаче започнаха да идват на орди.
PS - аз също смятам, да отида до езерата другата седмица, можем да се засечем [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: compur   
Дата:   10-06-14 10:58

доколкото знам има лифт и ако работи може да го ползвате

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: realnoncho   
Дата:   10-06-14 11:05

Хем искате без орди, хем гледате към лифта...
Аз последно ходих по пътеката през хижа Скакавица и нямаше хора докато стигнах до езерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: PeterA   
Дата:   10-06-14 13:01

Уикенда бях на Мусала и снега започва малко след хижа Мусала на около 2400 метра. Като се има в предвид топлото време едва ли ще има някакво затруднение със снега за да се стигне до езерата. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: allyx   
Дата:   10-06-14 13:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: Kadett   
Дата:   10-06-14 14:00

Бях преди 20 дена. Снега започваше от х.Рилски езера. Беше мъгливо и на горе нищо не се виждаше. Лифта работи до 16ч. 18кинта в двете посоки, 9 в едната. В по-малките височини със сняг, от долу тече вода и ако стъпиш на такова мяасто става лошо. какво да носиш като фото техника , зависи какво ти се носи. на мен ми стигна 17-40, ама н1маше какво да снимам - мъгла и сняг. На х.Рилски езера освен чай друго няма -70 ст. , срудено и мръсно.Носи дъждобран и сухи обувки.

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: allyx   
Дата:   10-06-14 14:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Рилските езера - как да се подготвя..:)
Автор: mitakabs   
Дата:   10-06-14 16:38

Смятам да се качвам идния четвъртък - точно поради върволиците събота и неделя! Дано е хубаво времето да не отлагам за петък. МИслим да отседнем в Сепарева Баня сряда вечер и сутринта на лифта рано рано..това е..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »