Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Lightroom ми променя цветовете
Автор: Neuromancer42   
Дата:   07-06-14 16:48

Имам проблем с Lightroom, всеки път когато си кача да обработвам снимки от .nef програмата автоматично ми променя цветовете и тоновете. На фотоапарата са много по-добри и правилно експонирани, когато ги кача за 2-3 секунди ми показва такива, каквито реално съм ги направил, след това зарежда нещо и ми ги променя :/ Идеи защо става така и как мога да го оправя?

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: iliyanb   
Дата:   07-06-14 16:56

Точно обратното - показва ти първо как ги е направил апаратът, ако са в jpeg, а после ти показва роу-файла, който ти трябва са си го направиш и да го превърнеш в jpeg евентуално.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: marves   
Дата:   07-06-14 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: compur   
Дата:   07-06-14 18:29

няма как - различни компании, различни политики за цветовете! [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: asahi   
Дата:   07-06-14 19:14

Лайтрума прави това, което му укажеш. Разберете се с него какво искаш да прави и той ще го направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: Pehata   
Дата:   08-06-14 12:25

Променяй му ги и ти ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: Pavlov   
Дата:   08-06-14 20:15

Направи следното:







Цъкни на "Restore Adobe Default Settings", и няма да ти ги променя.



Публикацията е редактирана (08-06-14 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: hotsnail   
Дата:   09-06-14 00:12

Ами не съм сигурен в съвета по-горе.

Проблема е, че Лайтрум по подразбиране ти дава точно и чисто предаване на сцената. От там насетне си ти.

Това предаване по-подразбиране е различно от това което апаратите правят по подразбиране. Дори е по-зле Адоби вадят точни цветове, а апаратите особенно ниския и среден клас, често са настроени да дават впечатляващи цветове. Мноог е различно!

С лайтрум можеш да докараш същите неща като апарата ти в повечето случаи, но трябва малко да разбереш какво става и кое копче за какво служи.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: allyx   
Дата:   09-06-14 01:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: vboykov   
Дата:   09-06-14 02:52

allyx го е обяснил :)
Ако си искаш цветовете като от фотоапарата отиваш най-долу в менюто с инструментите - раздел Camera Calibration и от менюто Profile сменяш адобската интерпретация с тази, която си видял в апарата. Можеш да си синхронизираш всички снимки след това, за да си спестиш цъкането [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: Pavlov   
Дата:   09-06-14 08:11

А бе вие не четете внимателно [smile] . Проблемът, от който се оплаква човекът, е Lightroom след зареждането на NEF-а му прилага и някои предварително зададени настройки. Те "променят цветовете и тоновете". Аз съм показал как да не става това.
Друг е въпросът, че това изобщо не е проблем [smile] . Напротив, това е едно от хубавите неща в програмата - можеш еднотипните настройки, които се правят за всяка една снимка от дадена камера, да си запомниш като "default settings", и те да се прилагат автоматично след зареждането на файла. Това спестява много време.
Но се иска малко практика, за да стигнеш до тази идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: hotsnail   
Дата:   09-06-14 09:27

Павлов НЕФ, както и дургите РОУ файлове имат вграден JPEG обработенс настройките на апарата. Лайтум показва този JPEG за няколко секунди, докато обработи истинската РОУ информация и така след импорт има няколко секунди или минути на по-бавни машини дето се видат снимките, както са били на апарата.

След като лайтрум обработи РОУ информацията я показва с насторйките си по подразбиране.

Избора на цветопредаване дето посочват колегите горе не връща всички обработки на камерата - например D-Lighting или подобни шмекерии. Та е мнгоо вероятно пак цветове да са по-измити, да няма контраст и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: Pavlov   
Дата:   09-06-14 09:48

hotsnail, това ми е известно. Само че грешиш [smile] .
Пък и аз не пиша на теб, а на автора на темата. Нека пробва това, което съм предложил, и да каже има ли резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: mike74   
Дата:   09-06-14 10:23

Най-вероятно в панел "Camera Calibration panel." по подразбиране е сложено "Adobe Standard". Избери от падащото меню "Camera Standard" и виж дали това ще ти оправи нещата.
Поне при мен причината беше тази, Адоб профила на камерата даваше доста по-различни цветове от Камера стандарт който беше почти същия като цветовете от джипега или от Кепчър-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: mike74   
Дата:   09-06-14 10:26

Тук също има по твоя въпрос: ЛИНК

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: iasen2   
Дата:   09-06-14 11:16

Към автора на темата - виж как си определил белия баланс и как Лайтрума ти поставя белия баланс .
Селектирай всички снимки и дай на бял баланс , на какъвто си снимал

Не знам защо многознайковците не са ти казали досега това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: compur   
Дата:   10-06-14 15:01

как вървят нещата? има ли подобрение?

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: Pavlov   
Дата:   10-06-14 15:05

Профил на Neuromancer42 Посл.влизал : 07.06.2014 16:45

Май засега няма [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: iasen2   
Дата:   10-06-14 15:45

То е типично за питащите - пускат тема и изобщо не четат какво сме писали и какво сме спорили по темата . Поне от уважение могат да отворят и прочетат [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: marves   
Дата:   10-06-14 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: iasen2   
Дата:   10-06-14 15:57

Не е злоба , просто наблюдения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom ми променя цветовете
Автор: Neuromancer42   
Дата:   13-06-14 14:04

Хора, извинявам се, че не отговорих, но нямах възможност. Благодаря на всички за мненията и оказаната помощ, успях да се справя с проблема благодарение на вас (за пореден път) [beer]

едит
Това, което mike74 каза беше решението на моя проблем :)



Публикацията е редактирана (13-06-14 14:23)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »