Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Шумоподтискане
Автор: EvaJor   
Дата:   06-06-14 06:24

Ефективна ли е функцията за шумоподтискане в апарата и при какви обстоятелства може да се ползва? Тоест, ясно е, че при дълги експонации, но колко дълги -1-2 сек, 10 -20 сек, повече?
И аналогичния въпрос за коригиране и контрол на изкривяванията- следва ли да се ползват автоматично в апарата или после във ФШ? И за всички обективи/ случаи ли или само при широкия край?

Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: stoyan_5   
Дата:   06-06-14 07:04

Това са въпроси, на които отговорите всеки фотограф трябва да намери сам за конкнретната техника, с която разполага.
Съвременните камери са снабдени с доста екстри, което ги прави по-френдли за снимане.
Това не пречи да има хора дето си снимат на "м" и до днес, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: Pavlov   
Дата:   06-06-14 07:43

Ако снимаш в RAW (NEF) - тези въпроси са безсмислени.

Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: EvaJor   
Дата:   06-06-14 07:53

Имам никон 7100, снимам както в RAW, така и в jpeg според ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: Pavlov   
Дата:   06-06-14 07:58

Тогава направи една (или няколко) снимки едновременно в JPEG и RAW, обработи суровата по свой вкус, и сравни с другата, обработена от апарата. И ще разбереш има ли смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: quazimodo   
Дата:   06-06-14 08:29

Ако имаш ръководство за употреба, там най-точно е казано какво апарата/или по-точно неговите производители/ разбират под дълга експозиция и високо ИСО, защото и там има шумоподтискане. Пиша това не с цел заяждане а защото при всеки модел апарат има стойности на експониране, под които и да включваш и да не включваш шумоподтискането, ефекта е нулев или отрицателен.


Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: asahi   
Дата:   06-06-14 09:16

Първо прецени дали и кога шумът реално ти пречи. Разглеждай файловете на print size както предварително ги оразмериш. Не на pixel size.

Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: EvaJor   
Дата:   06-06-14 09:46

Намаляването на шума при дълга експозиция, според ръководството, е при експозиция над 1 сек. Снимам от скоро и имам малко кадри с апарат все още, но мисля, че до към 2-3 секунди, шумът си е съвсем поносим и няма нужда от функцията./ при ISO 100/.

Съобразно исото- пише "при високи стойности" на исо, ако е зададена позиция "нормал". При изключена функция, редукцията на шума е при ISO над 1250. Още не съм снимала на такива стойности и не мога да се ориентирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: satyno   
Дата:   06-06-14 12:38

Доколкото съм запознат, ИСО 100 при Никон е все още софтуерна измишльотина. ИСО 200 е разумното най-ниско ИСО.


Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: jivkojj   
Дата:   06-06-14 12:58

Тц. При д7100 iso 100 < iso 200.

Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-06-14 15:18

Моля коригирайте заглавието на темата. Пише се "шумопотискане", а не "шумопоДтискане"!

Отговори на това съобщение
 Re: Шумоподтискане
Автор: EvaJor   
Дата:   06-06-14 15:37

Полезен коментар, благодаря. Вижте първо дали нямам и други правописни грешки, за да коригирам всичко наведнъж. [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »