Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: LaLunaNegra   
Дата:   05-06-14 15:54

Здравейте!

Бих искала да Ви попитам до каква степен е опасно преминаването на непроявени филмови негативи при сканиране на багажа на летището? Доколкото знам, лентата е силно чувствителна на X-ray лъчи. Има ли начин да се заяви за ръчна проверка?
Какъв е Вашият опит?

Благодаря Ви предварително!

Нешка


Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: ludiakolio   
Дата:   05-06-14 16:34

Ами май замъглява непроявения филм,проявен няма грижи.Говори се и четая по статии ,че даже докато чакаш пред скенера те облъчва,така че по-далеч с филмчето от скенера.

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: geokar   
Дата:   05-06-14 16:39

Само в ръчния багаж! Там скенера е безопасен. Същото важи и за фототехника с измерване на светлината - рентгена поврежда светочувствителния елемент на апарати, светкавици и т. н. Алтернатива са оловните контейнери (аз лично не съм пробвал), но в такъв случай могат да те забавят за ръчна проверка на куфара, за да видят за какво става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: LaLunaNegra   
Дата:   05-06-14 17:04

Благодаря за отговорите!

А на място ли се заявява ръчна проверка и има ли риск да бъде отказана? Вие правили ли сте го? Така или иначе, ще пътувам само с ръчен багаж, но все пак предпочитам да съм предварително подготвена за всякакви ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: geokar   
Дата:   05-06-14 18:44

Скенера за ръчния багаж не поврежда филмите и техниката. Ръчна проверка може да бъде наложена от служителите, ако не могат дя разпознаят някой предмет, на Вас тя не Ви е необходима. Щом сте само с ръчен багаж, няма от какво да се безпокоите.

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: LaLunaNegra   
Дата:   05-06-14 18:57

Благодаря!

Поздрав!

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: ejel   
Дата:   05-06-14 19:19

Ако филмът е над 800 ИСО, може и да има. Преди време имаше предупреждения по летищата за такива.

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: pif   
Дата:   06-06-14 00:01

3 часов полет излага на много повече радиация филмчето от радиацията която ще поеме докато минава през скенера. По тая логика да не си носим апарата в самолета ами да го пуснем по кораб.
Ако фотофилмите бяха толкова чувствителни към рентгеновите лъчи нямаше да ползват плаки с луминофор в болниците.
И рентгеновите лъчи не могат да изгорят електронна апаратура. Рентгеноскопията е основния метод за тестване на спойките в заводите за електроника. Иначе глупости можем да си говорим от днес до луната.

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: stown   
Дата:   06-06-14 00:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: asahi   
Дата:   06-06-14 01:05

Няма проблем. Пътувай спокойно и се забавлявай.

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: geokar   
Дата:   06-06-14 08:17

Случайно забравен в куфара филм ми е бил повреждан - багажът се гледа на рентген. Иначе съм прекарвал стотици (не е преувеличение) филми през скенера за ръчен багаж, който не е рентгенов апарат, а работи на съвсем друг принцип) без проблеми. Имало е случаи да ме карат да развивам обективите от апаратите, за да се уверят, че са истински, както и да ме привикват за допълнителна проверка на куфара, заради стативи и приспособления, които не са успели правилно да идентифицират, но филм в ръчния багаж нямам провален. То едно време си пишеше на тези скенери: "filmsafe".

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: pif   
Дата:   06-06-14 08:31

Геокар,
не си си пил хапчетата. Като не си на ясно поне не пиши глупости. Първо прочети и тогава коментирай. И двете са рентгенови апарати. Няма разлика. Освен в размера. Облъчването на единица обем е едно и също. А са те карали да вадиш стативи и обективи защото в тях лесно може да се скрие оръжие което на 2Д скенер не може да се види.
Приеми, че на този свят има технически грамотни хора които знаят как работят скенерите и стига си писал врели некипели кой кога и къде ти бил осветил филмчето.

Отговори на това съобщение
 Re: X-ray проверка на летището и филмов негатив?
Автор: icikonti   
Дата:   07-06-14 10:24

pif -намали агресивния тон!Все пак не обсъждаме проблем, който е на живот и смърт!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »