Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: petrov88   
Дата:   04-06-14 20:44

Здравейте. Тук писах последно преди около 3 години, когато купувах една турбо сапунерка за покупката, на която помогнахте доста и ето ме сега пак. Темата е ясна и до болка позната, и затова по същество.
Бюджетът ми е до 600лв за ВСИЧКО засега, а добавяне на разни други нещица ще става по- нататък във времето.
Снимам от всичко по малко: От пейзажи (дневни/нощни) до макро, животни, хора и прочее, или с други думи си търся нещо по- универсално. В последната година- две изчетох и изледах доста неща, и смея да кажа, че поназнайвам това- онова.

Гледам, че последните теми най- често прерастват тук в "улична разпра" та затова нека го кажа така: Какво бихте си взели ВИЕ ако разполагахте с този бюджет?

И все пак имам поне малко изисквания... От време на време ми се отдава възможността да снимам с един Pentax k200, за който не твърдя, че е лоша машина, дори напротив, но си имам някои резерви спрямо този модел. Също моделите 1100d, d3000, и разните там Олимпуси не ми вдъхват много надежда. Canon 40d/ Nikon d80 също поне на пръв поглед не ме привличат особенно, но тук ще се радвам да чуя и друго мнение.
Естествено помислих и за втръсналото на много хора d3100 или д5000 с един китак евентуално, но струва ли си да се инвестира в безмоторно тяло?
Приемам и мнения за други модели и марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   04-06-14 20:59

==================================================================

....та затова нека го кажа така: Какво бихте си взели ВИЕ ако разполагахте с този бюджет?

==================================================================

Щях да потърпя още малко и да посъбера повечко левчета ...


Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: vkk1   
Дата:   04-06-14 21:12

Ами аз бих си купил Никон Д5ххх с 18-105 вр с този бюджет като начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: petrov88   
Дата:   04-06-14 21:12

Тъй като двата опита за редакция на заглавната тема поради някаква причина се оказаха неуспешни ще добавя тук.
Canon 40d не съм го виждал досега!

Quazimodo, Повече левчета и сега мога да дам, но не е там работата. Просто съм си поставил граница. От известно време карам колело до разни близки и по- далечни села, селца и прочее, и постоянно ми се разкриват нови и интересни неща за снимане, и тук някак си ми се размива идеята да обикалям с апарат за 1000(+) лева в раница на гърба ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: dave   
Дата:   04-06-14 21:14

Nikon D300 - страхотно тяло за нема 1000лв. Работи по най-добрия начин със всеки възможен обектив. От старите лентови има истински съкровища за без пари.

Добро инфо за обективи за кропка http://www.kenrockwell.com/nikon/dx-dream-team.htm


И за full frame http://www.kenrockwell.com/nikon/d700/lenses.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   04-06-14 22:32

==================================================================
Quazimodo, Повече левчета и сега мога да дам, но не е там работата. Просто съм си поставил граница.
==================================================================
МЛМ е, че в такъв случай не ти трябва ДСЛР. Вземи си някоя хубава, нова сапунерка от рода на Сигма, Рико, Фуджи, а в краен случай може и Сони RX-100 [smilie5] и си щракай на воля.


Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: peter_m   
Дата:   04-06-14 23:03

За 600 лв си не-повече от тяло с китов обектив .... или ще е много стар модел на 10 години ...
Ако извадиш и някой лев за втора батерия (ако първата е наред), памет, чанта ... да не говорим за статив и ...

Иначе 600 лв може да вземеш нов 1100Д с кит, а за 700 може да си вземеш нов Д3100 с кит .... с 2 години гаранция.


Замисли се и за този вариант ... след като не ти се дават повече пари като за начало ...
Иначе тук ще те посъветват да вземеш стар апарат (който ще е модел на 5-6 години) но по-висок клас. Имай предвид че един ремонт на старо тяло и ще си много назад с парите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: petrov88   
Дата:   04-06-14 23:11

d3100 винаги ми е вариант, но отново виждам, че съм пропуснал да вметна, че търся апарат Втора Ръка (въпреки, че сигурно се подразбира от изброените модели долу)С 1100d имам снимани 10на кадъра само и спрямо единствената друга машина, с която съм снимал (к200д) не ме грабна особено.



Публикацията е редактирана (04-06-14 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: Marian.Peev   
Дата:   04-06-14 23:24

За тези пари можеш да погледнеш и sony nex 3 втора употреба (той е без огледало - няма да ти се налага смяна на затвор), с някакъв обектив по твой избор... Ако държиш да е ДСЛР петер_м е изчерпателен с малко думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: allyx   
Дата:   04-06-14 23:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: petrov88   
Дата:   04-06-14 23:46

Вече видях 1-2 оферти за 600d на тея пари, а това е апарат, който вече ми е направил мн. добро впечатление. И ще си помисля сериозно.
Да отговоря и на другите. Безогледалка не искам,но така и така стана въпрос за ново и за Sony, случайно видях една оферта в техно... http://www.technomarket.bg/products/09131603/sony-ilc-e3000kb
Някой може ли да каже нещо за това чудо, че тук съм бос... Според Snapsort е добре, но дотук. Бях чел някъде, че е по- скоро NEX в голямо тяло, но наистина нямам никаква идея за тоя модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: allyx   
Дата:   04-06-14 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: sathv   
Дата:   05-06-14 00:13

Имам а3000. За парите си е перфектен. И изобщо тия дърти модели Никон Д3100 и канон 1100 не могат да се мерят с него. Вземи си го комплект с двата обектива и много не слушай канониканците. Те като чуят Sony и газ пикаят.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: Thimotty   
Дата:   05-06-14 00:36

Sony a33 с китовия ще ти свърши чудесна работа и ти е тамън в бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: petrov88   
Дата:   05-06-14 00:47

A как са Sony с цветовете? Снимал съм само 1 път с някаква Алфа, но не съм гледал после снимките на компютър. Имам някакъв спомен, че са им малко нереални май.

И все пак мерси, че темата не се окепази. Благодарен съм за предложенията дотук някои, от които ме накараха да се замисля за това или онова. Ще се радвам и на нови мнения.



Публикацията е редактирана (05-06-14 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: Thimotty   
Дата:   05-06-14 01:16

Ами поразгледай коментарите из нета за цветовете на минолта обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: sathv   
Дата:   05-06-14 01:59

Ето цветовете на А3000 с обектива дето "за нищо не ставал". На 10 Мpx jpeg, автоматичен режим без никаква обработка и дъждовно време.
https://onedrive.live.com/redir?resid=8D9FE88A8523F830!138&authkey=!AN2iTroPnuxUY58&ithint=folder%2c
https://onedrive.live.com/redir?resid=8D9FE88A8523F830!137&authkey=!AHAuV675QOdAJR8&ithint=folder%2c



Публикацията е редактирана (05-06-14 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: kvakioh   
Дата:   05-06-14 02:08

Ако твърдо и наистина са 600лв само, и максимума е до още 100 нагоре, безогледалка.
Ако може да се чака, и се съберат още поне 400, тогава нещо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: petrov88   
Дата:   05-06-14 07:22

Нека пак да вметна, че по принцип си търся нещо Втора ръка. И все пак ако отговорите продължават да клонят към безогледалка тогава хмм....

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: fraction   
Дата:   05-06-14 08:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: tomaraya   
Дата:   05-06-14 08:30

Ми след приятните впечатления от к 200 д , мисля че логичния вариант е К-X , K-R + 16-45 . Чудна картинка и прилично видео , като за 600-650 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: chefo1979   
Дата:   05-06-14 08:41

Т.е. стабилизираните канонски китаци 18-55 и 55-250 не стават за нищо? Гледай ти...
Или новите СТМ китаци може би са много скъпи и оптически са пълни боклуци?
Или безобразно скъпите 70-210/4, 50/1.8II?
24-85/3.5-4.5 УСМ?
Съгласих се, че Канонските евтини обективи не струват - разбира се, в този ценови диапазон другите фирми предлагат превъзходни варианти, особено в случая на Никон за безмоторните им тела.

Иначе като цена-качество не виждам кое бие Тамрон 17-50/2,8 който го има за всички байонети и 70-200/4Л УСМ който го има само на Канонски байонет.

Моля да не приказвате общи приказки, а да давате примери - ясно е, че 200/2 не е без пари но има и по-евтини обективи, които заслужават внимание.

Иначе по въпроса на колегата - ако имах сега 600 лева какво бих си купил - Канон 20Д със стабилизиран китак и 50/1.8II, Yongnuo YN560, радиосинхрон, дифузен чадър и статив за осветлението, сива карта, отражател, раница, ако има пари - статив за фотоапарата и жично дистанционно.

Ама това съм аз :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: marves   
Дата:   05-06-14 09:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: chefo1979   
Дата:   05-06-14 09:02

За 600 лева - толкова.
Иначе доскоро го имах, много хубава машинка, чудесни цветове, хубав визьор...

Отговори на това съобщение
 Re: Старата песен на нов глас или избор на първи DSLR
Автор: Pavlov   
Дата:   05-06-14 09:09

Автор: marves
Дата: 05-06-14 09:00
Към горното - с Nikon D3xxx/D5xxx няма да можеш да се възползваш от евтините "хубави" обективи за Nikon, защото тялото няма вграден мотор за автофокус.

Единственият евтин "хубав" обектив, който все още се произвежда, е AF 50/1.8D. А и той вече има нова моторна версия.
Всички останали обективи вече се правят с мотори, така че този аргумент има все по-малка тежест.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »