Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно експортването на снимки в Lightroom
Автор: slavena77   
Дата:   02-06-14 08:59

Здравейте!

Снимах едно така наречено събитие с два различни апарата, след което качих снимките в Lightroom. Номерацията в имената на файловете на двата апарата е разлина обаче. В Лайрум няма проблем да си ги сортирам по час на заснемането (по хронология). Въпросът идва при експортването. Трябва да се експортнат всички снимки в хронологичен ред, което обаче означава, че трябва да ги екпортвам под ред - първа, втора и т.н. и също така съм задала наименованието на експортнатите файлове да започва 1, 2 и така по числовата редица.

Та въпросът ми е: Може ли цялата тази работа с екпортването да се свърши не НО без да се кара под ред - защото снимките са доста, а аз хич не обичам да карам под ред, защото понякога така да се каже зациклям на едно място и имам нужда да сменя типа на кадрите :)

Благодаря предварително за отговорите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно експортването на снимки в Lightroom
Автор: hotsnail   
Дата:   02-06-14 09:10

При Експорт избираш няколко снимки - 2, 5, 10, 50, 100, 10000 и им казваш да се експортират.

Преди това колкото си искаш и както искаш ги обработваш. Ако искаш правиш 2, отиваш пиеш кафе и правиш други 2000 и т.н. Можеш да си избереш с кои снимки да се занимаваш - колекции, може да ги избереш с P т.е. pick, може да им даваш звездички със бутоните 1,2,3,4,5 и после да си ги филтрираш. Не е нужно подред да ги обработваш. Просто тия дето си обработила ги слагай например в обща колекция дето после ще експортираш.

Важното е на края да имаш една селекция от снимки с нужните обработки и да им кажеш експорт. При експорта го оставяш компютъра да се мъчи и да пухти, ти няма какво да му помогнеш или и пии чайче.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно експортването на снимки в Lightroom
Автор: slavena77   
Дата:   02-06-14 09:16

Благодаря за отговора! Само още един въпрос - а какво става, когато искам на някои от снимките да експортна повече от един варианта?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно експортването на снимки в Lightroom
Автор: chukov   
Дата:   02-06-14 09:21

Collections -> New collection

Хващаш и пускаш снимките, които искаш в новата колекция (Drag & Drop)

После в колекцията си ги пренареждаш както ти намериш за добре

Накрая експортваш

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно експортването на снимки в Lightroom
Автор: chukov   
Дата:   02-06-14 09:23

Както си в колекцията (а може и където са другите снимки) - десен бутон на снимката -> Create virtual copy и обработваш копието



Публикацията е редактирана (02-06-14 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно експортването на снимки в Lightroom
Автор: Jivkopl   
Дата:   02-06-14 09:24

колегата Чуков ме изпревари :) ... -> Create virtual copy

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно експортването на снимки в Lightroom
Автор: slavena77   
Дата:   02-06-14 09:30

Много благодаря! Ще пробвам :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »