Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: pumabg   
Дата:   24-05-14 21:47

Или врабчова кукумявка в центъра на София..Това възможно ли е?


Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 22:13

При тези катаклизми може и да е възможно. Иначе няма място тук, вида е много чувствителен на антропогенно въздействие, а и сета все още не е приключил размножителния сезон. Ма щом може да видиш скален орел и черен кълвач в София, кво да говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: pumabg   
Дата:   24-05-14 22:47

[smilie24] Още не мога да повярвам, но от една седмица, ставам и си лягам с нея.. Пее ми под прозореца..
Дълго време изучавах песните на обикновената кукумявка и дори не ми минаваше през акъла, че може да е малка..
Но ти си прав, като се почне от миналата година с ушатата сова, и стигнем до тази с една двойка блестящи ибиси..
Искрено се надявам, че такива явления се дължат в някаква степен и на хората, които все повече пазят природата и животните..

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 22:50

Пробва ли да я щракнеш? Интересно, щом събитието е периодично лудетината може и да има гнездо тук, знае ли човек. То това ще си е събитие ако се установи, тъжно от друга страна обаче.



Публикацията е редактирана (24-05-14 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 22:51





Публикацията е редактирана (24-05-14 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: deerstalker   
Дата:   24-05-14 23:12

Можеш ли да направиш снимки, ще бъде интересно да я видим. Ако не греша е изключителен пернат пакостник. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: pumabg   
Дата:   25-05-14 12:13

Вчера към 21.30 и пуснах малко звук.. Дойде на 10м поогледа се и излетя.. Не я чух през нощта повече, нито тази сутрин..
Много вероятно да гнезди в парка.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: amazona   
Дата:   25-05-14 21:05

Това сериозно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: pumabg   
Дата:   25-05-14 22:40

Абсолютно!

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: amazona   
Дата:   26-05-14 00:00

Ако това е вярно ще бъде добре да бъде проучено в детайли, защо не се обадите в Орнитоцентралата?

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: pumabg   
Дата:   26-05-14 19:12

Amazona,
Аз пък си мисля, че ще е по-добре да спретнем едно укритийце та да могат чужденците да я спукат от снимане.. Кви Орницентрове, кви пет лева.. Пари ша капят яко! Дори си мисля на българите промоции да правим.. Знам че не си по тия работи ама вместо 600 викам да им взимаме по 580, кво ше кажеш?
Тая врабчова ще стане като златна кокошка да го Ева.. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: lmitov   
Дата:   26-05-14 20:05

Ей - човека серьозен въпрос повдигна и винаги ще се намери някой да му осере темата (за някои с извинение - за горните два поста не). Какви изтребители ви гонят и кави чужденци......

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: falcon   
Дата:   26-05-14 20:11

Няма нужда според мен от подобни спорове. В крайна сметка едно укритие си иска доста труд и този да приучиш даден обект да го посещава.Не се карайте за такива неща, събитиеето наистина е интереснои от орнитологична гледна точка, но за мен е доста тъжно и показва колко се объркват естествените процеси вече. Приспособяването към антропогенното въздействие е изиграло изключително лоша шега на някои видове и това всъщност е ахилесовата им пета. Тук няма по-добър пример от царския орел.

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: amazona   
Дата:   26-05-14 21:37

Пумабг, като ти гледам поста, вероятно си видял домашно врабче, а си го помислил за врабчова. Но това явно е най-малкият ти проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: pumabg   
Дата:   26-05-14 21:55

Не знам какъв е моя проблем но знам какъв ще е твоя когато се срещнем! Такива дришльовци, като теб които си мислят, че са си присвоили българската природа и всеки работи за тях ще има нужда от много късмет!

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: amazona   
Дата:   26-05-14 22:15

Пиши ми къде и кога да се срещнем.

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: falcon   
Дата:   26-05-14 22:19

Утре 17.30 на орлов мост при царските, спираме движението на булеварда[smilie18] ..стига бре момчета, единственото, за което си заслужава да се спори е отрицателното въздействието върху птиците от което и да е действие[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Орнитоложки въпрос за Eurasian pygmy owl
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-06-14 12:49

....



Публикацията е редактирана (02-06-14 16:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »